Tanrı ve Kötülük Paradoksu

Mesajlar
39
Beğeniler
25
Düşünce
Ateist
#43
Allah'ı bir seri katile benzetirim. İslamın 1400 yıllık tarihini incelersen bunu reddetmek tüm arap kültürünü ve tarihini reddetmek anlamına gelir. Allah kendini seri katil yapabilecek tüm özelliklere sahiptir.

Bir kişi binanın temeline dinamit döşeyip, o binayı havaya uçursa,o bina da yaşayan insanları öldürse, o insana katil deriz. Allahta insanların öleceğini bile bile depremler, kasırgalar, hortumlar yaratmaktadır. Bu doğal afetler sonucu insanlar acı çekmekte, binlercesi ölmektedir. Bu ölüme yol açan düzeni oluşturan kendisidir. Allah dolayısıyla acıma duygusu olmayan bir katil olmaktan kurtulamaz, kaçınılmaz olarak. Bu durumda, bir insanı öldüren, tüm insanlığı öldürmüş gibi olur diyen Kuranın Allahı, Arabın Tanrısı kendisinin de, eleştirdiği katiller gibi katil olduğunu, birçok şeyi bilmediği gibi bilmemektedir.

Allah katil olabilir mi gibi bir felsefik bir soru da sorulabilir tabi. Bu sorunun yanıtı, apaçık ortadadır. Kuranın Allahı, Arabın Tanrısı katil olabilir mi sorusunu sormaya gerek yok, çünkü kendisi katildir. Düşünceleri, emirleri, yarattığını söylediği düzen bize katil olduğunu, onun katil olmaktan kurtulamadığını göstermektedir. Allahın eline kan bulaşmıştır. O yüzden Allaha yeni bir ad daha verilmelidir.

El katil: Katil olan, katil olmaktan kurtulamayan.
Katil: Ölüme yol açan, ölüme neden olan, öldürücü.