Tanrı yerinde olsanız ne yapardınız ?(Ve ya en baştan herhangi bir dinin Tanrısı olsanız neyi değiştirirsiniz)

Sirius

Üye
Düşünce
Agnostik
tanrı olsaydım, eşcinselliği bir sapkınlık ya da üzerlerine felaket gönderilen bir toplum olarak tanımlamak yerime "lan zaten onları da ben bu şekilde yarattım, bari yarattığım gibi kabullenilsinler, öldürülüp insanlık dışı amaçlar için kullanılmasınlar, eşcinselliği lanetlemeyeyim." deyip uyanıklık gösterirdim ki sonrasında ateistler beni buradan vuramasın :D

kavak

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Bu tür sorular anlamsız.
Tanrı adaylarından da tık yok...:ggsy:
Hasılı hayatın tadını çıkarın, çünkü bunun gibisinin ikincisi yok.
Tanrı var diyenler, onu/onları kulağından tutup getirsinler!
Bekliyoruz...

Yazarı tarafından düzenlendi:

NoTThingLosE

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Muvahhid
Bu tür sorular anlamsız.
Tanrı adaylarından da tık yok...:ggsy:
Hasılı hayatın tadını çıkarın, çünkü bunun gibisinin ikincisi yok.
Tanrı var diyenler, onu/onları kulağından tutup getirsinler!
Bekliyoruz...
"(İnanmak için) ille de kendilerine meleklerin gelmesini veya rabbinin gelmesini ya da rabbinden bazı işaretlerin gelmesini mi bekliyorlar? Daha önce inanmamış yahut inancı sayesinde bir iyilik yapmamış kimseye, rabbinden bazı işaretler geldiği gün iman etmesi fayda sağlamaz. De ki: "Bekleyin! Şüphesiz biz de beklemekteyiz." (En'am 158)

Alemlerin Rabbi ne güzel söylemiş.. 8-)

kavak

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Biz de "Bekliyoruz" demistik, dii mi?!
Alayınız bir araya gelse ve sittin sene bu Arap tanrısına yakarsanız dahi, netice 0 (sıfır) olacaktır.
Denemesi bedava!
Ayrıca bizler, başkalarının uydurduğu insan ürünü cümlelerin arkasına saklanmıyoruz.
Varsa şayet...er meydanı tam da burasıdır!
Dinler boşuna, korku ve tehdit temelli değiller.
Etkileyemedin mi, korkut.....
İnandıramadın mı, tahtalı köye havale et.

Ancak bizlere sökmez, bu tür zımbırtılar.

Yazarı tarafından düzenlendi:

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Allahı ya da melekleri gören kimsenin iman etmesi değil, acilen bir psikiyatri kliniğine başvurması gerekir.

Hiç beklemeye gelmez! Akıl hastaneleri allahı gördüm melekleri gördüm şeytanı gördüm diyen hastalarla dolu!

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
zaten onları da ben bu şekilde yarattım, bari yarattığım gibi kabullenilsinler, öldürülüp insanlık dışı amaçlar için kullanılmasınlar
İki türlü eşcinsellik vardı.

1-Doğuştan gelen yönelim
2-Sonradan kişisel tercih nedeniyle olan eğilim

Doğada erkek erkeğe cinsel birliktelik hiç rapor edilmemiştir. Dişiler arası bazı hareketler de bazı bilim adamları tarafından eşcinsellik olarak YORUMlanmıştır. Yani eşcinsellik şu ana kadar doğada net olarak gözlemlenip raporlanmış bir vakıa değil. Demek ki doğal (normal) değil.

Eğer doğuştan gelen bir eğilimle kişi eşcinsel olmuşsa, bunun doğal (normal) olmadığını bilip, bu anormal eğilimini kendi iç dünyasında baskılamaya çalışmalı. Toplum da bu süreçte kişiye sonuna kadar yardımcı olmalı.

Eğer doğuştan hiçbir eğilimi olmamasına rağmen kişi eşcinsel olmayı tercih ediyorsa doğal (normal) olmayan bu tercih haliyle sapıklık anlamına gelir.

İnsanlar kendi özel alanlarında ister doğuştan gelen anormal eğilim, isterse kişisel sapıklık tercihi olsun istedikleri gibi yaşayabilirler. Ama bu sapık davranışları kamuya açık hale getirip, görünür kılarlarsa toplumdaki özellikle çocukların psikolojik ve cinsel sağlıkları için bu sapıklığın görünür kılınmasına izin verilemez.
ateistler beni buradan vuramasın
Sonuç olarak ateistler dahil bu konuda eleştiri getirenlerin eleştirileri yanlış ve haksız.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Hayvan sürülerinde erginleşen yavrular dişi ise sürüde kalır, erkek iseler sürüden kovulurlar. Kovulan erkekler tek başlarına yaşamazlar. Erkek sürüleri oluştururlar. Dişi olmadığı için de eşcinsel davranışlarda bulunurlar. Yani doğada doğal olarak eşcinsellik vardır.

Bu demek değildir ki eşcinsellik normal. Kimse bizi sürüden kovmuyor çünkü. Biz insanız, bir kızla tanışınca hemen çiftleşmemiz gerekmiyor. Ama bir kızla tanışamayıp eşcinsellik yapmak bir eksiklik. Kız ve oğlan nüfusu yaklaşık eşit olduğuna göre bir kız arkadaş bulabilmek matematik olarak gerekli. Normali bu. Bulunca da buldum deyip hayvan gibi hemen çiftleşmeye kalkışmamak gerekli. İnsan ayrı, hayvan ayrı. Biz tür olarak biyolojik evrimimize kültürel evrimimizi ekledik. Hayvanlardan çok farklılaştık.

Bir oğlan makul bir sürede bir kız arkadaş bulabilmeli. Bulamıyorsa ve oğlanlarla ilişkiye giriyorsa bir sorun vardır. Tabii bu makul süre oldukça uzun da olabilir. Zararı yok. Kız bulamadım deyip hemen oğlanlara yönelmek de gerekmez.

Bu yüzden eşcinsellikten kaçınmak gerektiğini söyleriz, doğada varsa biz de yapabiliriz demeyiz.

Muslimler allah hayvanlara eşcinsellik yaptırmaz deyip doğadaki eşcinselliği inkar etmeye çalışıyorlar. Ama doğada olması, biz de yapabiliriz anlamına gelmiyor. Yani şimdi apaçık: "Bu kız arkadaşım" diye tanıştırmak başka, "bu eşcinsel partnerim" diye tanıştırmak başka! Bunun hoş karşılanmaması, "birer kız bulamadınız mı de birbirinizi buldunuz oğlum?" denmesi bence normal. İşin normaline bakalım şimdi, zorlamaya gerek yok.

Öyle doğada eşcinsellik yok diye zorlamaya da gerek yok.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bu arada transseksüellik eşcinsellikten tamamen ayrı bir konu. Allah olsaydı imalat hatası yapan bir allah söz konusu olurdu. Allah olmadığı için transseksüellik bir evrimsel kusur. Tıp bu konuda elinden geleni yapar ve yapmalıdır. Allah olsaydı, tıp allahın hatasını düzeltiyor olurdu. Ama tıbbın evrimin hatasını düzeltmesinde hiç bir sakınca ve acayiplik yok.

Entropyy22

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Batı Avustralya Üniversitesi'nden bilim adamları, Ruanda'daki Volcanoes Ulusal Parkı'ndaki dişi gorillerin birbirleriyle "genital yakınlık" ve "genital sürtünme" yaşadıklarını, pelvik hareketler yaparak seks sırasında çıkardıklarına benzer sesler çıkardıklarını gözlemledi. Ve bunu yapan sadece bir çift değildi. Baş gözlemci Dr. Grueter tarafından gözlemlenen 22 dişi gorilin 18'inin eşcinsel cinsel ilişkide bulunduğu tespit edildi.

1581531424773.png

Hawaii Oahu'daki albatros kolonisi üzerine eğitim alan Hawaii Üniversitesi'nden bir biyolog, albatros çiftlerin üçte ikisinin iki dişiden oluştuğunu söylüyor. Lindsay Young adlı biyoloğa göre, bazı dişi çiftler neredeyse 19 yıldır birlikte kalıyorlarmış. Dişiler üremek için önce bir erkek eş seçiyor, daha sonra da bir dişi partnerle yavrularını yetiştiriyorlarmış. Young, bu durum ile ilgili "Doğru tabir nedir, bilemiyorum. Ama bu koloni dünyadaki en büyük eşcinsel eğilimli koloni." yorumunu yapıyor.

1581531522346.png

Cinsel davranışlar söz konusu olduğunda bonoboların sınırları olduğu söylenemez, çünkü onlar bunu grup içi bağları kuvvetlendirmek için bir araç olarak görüyorlar. Hemcinsler arasında cinsel ilişki, insan DNA'sının %98.7'sine sahip bu hayvanlarda sıklıkla görülen bir durum. Özellikle dişi bonobolar, bu konuda oldukça rahatlar. Live Science'a göre, dişi bonobolar ile albatrosları bir tutmamak gerekiyor. Albatroslar yan yana otururken bonobolar neredeyse insan gibi seks yapıyor. National Geographic'in raporunda ise, bonoboların %75'inin üreme amacıyla çiftleşmediği ve hemen hemen bütün bonoboların biseksüel eğilim gösterdikleri söyleniyor.

1581531588985.png

Yapılan gözlemlere göre, sadece erkeklerin olduğu gruplarda yaşayan erkek aslanlar; dişilerle çiftleşmek için gruptan ayrılıyor ve daha sonra erkek partnerlerine geri dönüyorlar. Bilim adamları, erkek aslanlardaki eşcinsel eğilimin temel nedeninin dişi aslanlar avlanmaya gittiği sırada erkeklerin yalnız kalmaları olduğuna inanıyor. Aynı şekilde dişi aslanlar arasında da eşcinsel eğilimler gözleniyor.

1581531771680.png

Büyük olasılıkla dişi nüfusunun erkek nüfusundan fazla olması sebebiyle, martılar da aynı cinsiyetten partner arıyorlar. Hem dişiler hem de erkekler bir yandan kendilerine hemcins partner seçerken, diğer yandan da üremek için karşı cinsle çiftleşiyorlar. Channel Islands'daki UC Irvine'de yapılan bir araştırma, 1200 martı çiftinin %14'ünün lezbiyen olduğunu belgeledi.

1581531828979.png

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Yani evrim açısından bakılınca her şey apaçık. Yaratılış açısından bakılınca çıkmaz. Yaratılış hiç bir konuyu ne açıklayabilir, ne de düzgün bir bakış açısı kazandırabilir. Evrim aydınlanmadır, yaratılış cehalet. Yaratılışa inanmak öyle saçma yerlere gider ki, içinden çıkmanın hiç bir yolu yoktur. Tek yol yaratılış saplantısından çıkmak.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Hayvan sürülerinde erginleşen yavrular dişi ise sürüde kalır, erkek iseler sürüden kovulurlar. Kovulan erkekler tek başlarına yaşamazlar. Erkek sürüleri oluştururlar. Dişi olmadığı için de eşcinsel davranışlarda bulunurlar. Yani doğada doğal olarak eşcinsellik vardır.
Rapor edilen böylesi bir olay yok.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni

kavak

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Hah hah ha...
Gereken lüzum üzerine yeniden...
1581877715908.png

Yuşa

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Bunların hepsini daha önce okumuştum.

Doğada erkek erkeğe cinsel birliktelik hiç rapor edilmemiştir. Dişiler arası bazı hareketler de bazı bilim adamları tarafından eşcinsellik olarak YORUMlanmıştır.
Yanlışın var daha detaylı araştır veya tarafsız dişiler arası etkileşim eşcinsellik olarak yorumlanmamıştır.Zaten orda olan olay eşcinsellik.Tabi eşcinsellik olarak belirtitirl.Yorum kısmını büyük yazmışsın özellikle belirtmişsin ortada yorum yok eşcinsellik var ve erkekler arasında da var.Özellikle iri boynuzlu koyunları araştır.