Tanrının varlığından veya yokluğundan nasıl emin olabiliyorsunuz?

DemoKratos

Vl ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Kuran'da geçmeyen, yazmayan bir şeyi sorun etmek az kızın da kaçmaya gönlü var demek oluyor! 😁

Hüre hür köleye köle dişiye dişi yazması çok ama çok daha büyük sorun örneğin. Yazan işlere bakılır, yazmayan işlere bakmak art niyet.

Bu kızın bu davulcuya kaçmaya gönlü var! 😄 Davulcuya olmazsa zurnacıya kaçacak bu! 😆

Mütevazi ol

Çaylak
Düşünce
Sünni
Hacı boş işler bunlar.
Senin sorununu anlamıyorum. Sen sadece keyif için inanmak istemiyorum diyyorsun. Tamamda insan bu kadar kendine güvenirmi yahu. Inkarcı ateistler inkar ettikleri için onlara ne söylesek fayda etmiyor. Ama sen tam olarak inkarcıda değilsin. Sadece keyif için diyyorsun. Yani keyif için sonsuz cehennemi tercih edebiliyorsan pes.
Allah hidayet versin, ne diyeyim.

Düşünce
Ateist
Senin sorununu anlamıyorum. Sen sadece keyif için inanmak istemiyorum diyyorsun. Tamamda insan bu kadar kendine güvenirmi yahu. Inkarcı ateistler inkar ettikleri için onlara ne söylesek fayda etmiyor. Ama sen tam olarak inkarcıda değilsin. Sadece keyif için diyyorsun. Yani keyif için sonsuz cehennemi tercih edebiliyorsan pes.
Allah hidayet versin, ne diyeyim.
Neden olmasın orası da Allah'ın yarattığı yer varsın beni atsın sen girmeyiver.

Mütevazi ol

Çaylak
Düşünce
Sünni
Neden olmasın orası da Allah'ın yarattığı yer varsın beni atsın sen girmeyiver.
Allah cehennemi yaratmış olabilir. Ama aynı zamanda orasının çok kötü ve acı verici bir yer olduğunuda bildirdi. Kendi kendini kandırıyorsun. Tıpki firavun gibi. Firavunun halini görmüyormusun? Neden ibret almıyorsun?

Mütevazi ol

Çaylak
Düşünce
Sünni
Firavuna nolmuş? Cehennemde mi bu hale gelmiş?
Hayır, videoyu izlemedinmi?

(Ey Firavun!) Senden sonra geleceklere ibret olması için, bugün senin bedenini (cansız olarak) kurtaracağız. İşte insanlardan birçoğu, hakikaten âyetlerimizden gafildirler."(Yunus, 10/92)

ALLAH Resulu Hz. Musa (as)'ın zamanında ilahlık iddasında bulunan Firavun'un cesedini, ölümünden üç bin sene geçmesine rağmen, ibret olması için çürütmemiştir.

Cesed Kızıldeniz'in kenarında Cebelein mevkiinde bulunmuş ve onu kızgın kumlar arasından 1881 senesinde çıkaran İngiliz araştırma ekibi tarafından müzeye götürülmüştür. Secde vaziyetinde duran cesedin tüm organlarının tam olduğu, hatta başındaki sararmış saçları ile sakallarının var olduğu görülmüştür. Cesedin en hayret verici özelliği ise mumyalanmamış olmasıdır. Bilindiği gibi mumyalanmış cesedlerin iç organlarının bazıları çıkarılmış ve ilaçlanmış durumdadır. Fakat bu cesede hiçbir işlem yapılmaış ve kimyevi madde kullanılmamıştır. Karbon 14 denen yöntemle en az 3000 yıllık olduğu kanıtlanmıştır.

Söz konusu ceset, Süveyş Kanalı açılırken denizin kenarında küçük bir tepecikte bulunmuş ve Londra'ya getirilmiştir.
Bu konuda geniş bilgi var.

DemoKratos

Vl ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Sıcak ve kuru kumlar bir cesedin içerdiği nemi tamamen aldığında bu tür fosilleşmeler gerçekleşir, normaldir. Çünkü kuru bir bedende bakteriler çalışamaz ve cesedi çürütemezler. Ceset kupkuru kalınca bütün bakteriyel faaliyetler durur. Bu son derece normal, ortada mucize filan yok.

Mütevazi ol

Çaylak
Düşünce
Sünni
Sıcak ve kuru kumlar bir cesedin içerdiği nemi tamamen aldığında bu tür fosilleşmeler gerçekleşir, normaldir. Çünkü kuru bir bedende bakteriler çalışamaz ve cesedi çürütemezler. Ceset kupkuru kalınca bütün bakteriyel faaliyetler durur. Bu son derece normal, ortada mucize filan yok.
Insan varlığının meydana gelişinin Darwin'in teorisindeki gibi olduğu kabul edilse bile, evrimle ortaya çıkan ilk insan varlığının cinsiyetinin ne olduğunun, insanın ne zaman ve nasıl ve hangi saiklerle "Erkek" ve "Kadın" olarak ayrıldığının, dahası erkek ve kadının gerek biyolojik gerekse duygusal olarak birbirine ihtiyacının nasıl ne zaman hangi ortamlarda geliştiğinin, hatta erkek cinsel organının, dişi cinsel organı ile bıraksın duygusallığı, sadece ve sadece şekil olarak bile nasıl bir uyum içinde olduğunun açıklanabileceğini sanmıyorum. Her şeyi tesadüfle açıklamaya çalışan kibirliler sadece kendilerini kandırıyorlar. Onlar firavunun çürümeyen cesedini değil, mucize görseler bile inanmazlar. Allah kalbi mühürlülere hidayet versin, ne diyeyim ki ben.

DemoKratos

Vl ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist

😄 Siz muslimler toptan mı keçileri kaçırdınız? Kafa belden yukarı nasıl çıkamıyor sizin yahu? Pilot kalemle allahı ispatlayandan sonra tarak ile mama ile ispatlayanı da gördük sonunda! E bravo yani!

Bak tarak saçını nasıl tarıyor, demek ki allak var! 😆 Lan müşrikleri gördüğünüz yerde öldüremeyince gülmekten yarılıp ölmelerini sağlamakta mı çare bulabildiniz be! Yarılacam lan gülmekten!

Son konular

Son mesajlar