Anket Tesistlere soru bir dine inanmasaydınız hangisi olurdunuz?

Sadece tesistler cevaplasın bir dine inanmasaydınız hangisi olurdunuz

• Ateist

Oylar: 0 0.0%
  • Deist

• Agnostik

Oylar: 1 100.0%
  • Panteist veya pandeist

• Panenteist veya Panendeist

• Agnostik ateist

• Agnostik deist

• Diğer eğer buysa yorumlardan ne olduğunu yazınız

• Kullanılan toplam oylar
    1

Science

☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Lütfen sadece tesistler yani herhangi bir dine inananlar cevaplasın

unacceptable

☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Kararsız
Buna benzer bir anket yapılmıştı sanırım. Ama daha farklıydı. Güzel anket. Birçok kişi deizmi işaretler bence.

unacceptable

☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Kararsız
Bana agnostik deizm gibi geliyor
Agnostik olabilen insan her şeyi halledebilecek ve kabul edebilecek güce sahip bir insandır bence. Yani o yüzden agnostiklere çok saygı duyarım. Ben asla yapamam mesela onların yaptıklarını. O yüzden deizm diyorum. Bakalım işaretlerlerse ne çıkacak :D

Ohaaa 😱😱 o agnostiği kim işaretledi? Bu nasıl bir cesarettir? Helal olsun lan.

Science

☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Agnostik olabilen insan her şeyi halledebilecek ve kabul edebilecek güce sahip bir insandır bence. Yani o yüzden agnostiklere çok saygı duyarım. Ben asla yapamam mesela onların yaptıklarını. O yüzden deizm diyorum. Bakalım işaretlerlerse ne çıkacak :D
Teizmden agnostizme geçiş çok fazla deizme de öyle oyuzden ikisinin orta yolu agnostik deizm diyorum ama deizm daha fazla çıkacak gibi

fameraft

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Muvahhid
Şöyle saçma sapan ara kavram uydurma furyası beni hep deli etmiştir. Agnostik ateist ne ?

Hiçbir zaman bilemeyiz ancak tanrı yoktur. Bu ne şimdi ?
Agnostik deiste ne dersin? Hiçbir zaman bilemeyiz ama tanrı vardır.

Terimleri sakız gibi uzatınca cılkı cıkıyor iyice. Yakıdna piyasaya ateist müslümanlar felan çıkacak. Tövbe yarabbim...

Edit:
Agnostik olarak kalırdım. Agnostiklikten çıkmananın imkanı din olmadan yok!

unacceptable

☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Kararsız
Şöyle saçma sapan ara kavram uydurma furyası beni hep deli etmiştir. Agnostik ateist ne ?

Terimleri sakız gibi uzatınca cılkı cıkıyor iyice. Yakıdna piyasaya ateist müslümanlar felan çıkacak. Tövbe yarabbim...
Hiç şaşırmam valla ::D Bende çok saçma buluyorum. Agnostik ateist falan da vardı bir iki tanıdığım:D

Science

☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist

Edit:
Agnostik olarak kalırdım. Agnostiklikten çıkmananın imkanı din olmadan yok!
Bilmediğin bisey hakkında konuşma agnostik ateizm https://www.google.com/amp/s/www.ensonhaber.com/amp/ipucu/agnostik-ateizm-nedir-2012-07-23 agnostik deizm ise tanrının varlığını yada yokluğunu Bile eyi ancak olması daha mantıklıdır diyen yani agnostik deizm agnostizme deizm arasında kararsız agnostik ateizm agnostizme ateizm arasında kararsız denebilir bence agnostik ateizm ve agnostik deizm mantıklı değil ama öyle düşünen var

unacceptable

☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Kararsız
Bilmediğin bisey hakkında konuşma agnostik ateizm https://www.google.com/amp/s/www.ensonhaber.com/amp/ipucu/agnostik-ateizm-nedir-2012-07-23 agnostik deizm ise tanrının varlığını yada yokluğunu Bile eyi ancak olması daha mantıklıdır diyen yani agnostik deizm agnostizme deizm arasında kararsız agnostik ateizm agnostizme ateizm arasında kararsız denebilir bence agnostik ateizm ve agnostik deizm mantıklı değil ama öyle düşünen var
Açıkçası bende @fameraft a katılıyorum bu konuda. Çok saçma olması mantıklıdır zart zurt. Emin değilsen bir şey söyleme benim gibi işte. Emin olduğunda seç birini.

unacceptable

☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Kararsız
Sen bunu deyince ben yanlış anladım o zaman :D

Bana da saçma geliyor zaten söyledim ben de saçma buluyorum diye

Science

☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist

Ohaaa 😱😱 o agnostiği kim işaretledi? Bu nasıl bir cesarettir? Helal olsun lan.
Ayarlayınca kullanıcı olmayanlarda oy kullanabiliyor muhtemelen üye olmayan biri

Son konular

Son mesajlar