Tevrat ve İncil değiştirildi iddiasına kanıt var mı?

bilgelikyolunda

ll ☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Sana inanıyor musun diye sordum varlığını yokluğunu biliyor musun diye değil. İnanıyor musun inanmiyor musun?
Var olma ihtimali bana etki etmediği için üzerine düşünmüyorum.

Bu yüzden inanıp inanmama gibi bir durumum yok.

Ama var olması beni etkileseydi varlığına dair en küçük bir işareti bile değerlendirirdim. Akıl mantık bunu gerektirir.

Hannibal

☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Agnostik
Var olma ihtimali bana etki etmediği için üzerine düşünmüyorum.

Bu yüzden inanıp inanmama gibi bir durumum yok.

Ama var olması beni etkileseydi varlığına dair en küçük bir işareti bile değerlendirirdim. Akıl mantık bunu gerektirir.
O zaman bir gün adamın biri çıkıp "Allah'ın var olma ihtimali beni etkilemiyor, Muhammed'in ayı yarma ihtimali beni etkilemiyor, Musa'nın denizi ikiye ayırması beni etkilemiyor" der. :)

apokalips

Deneyimli
Düşünce
Bağımsız
Matta, Markos ve Luka İncillerine göre Hz. İsa’nın risaleti bir yıl, Yuhanna’ya göre ise iki yıldan fazla sürmüştür. Bu çelişki de tahrif edildiğine delildir.
İncillerden buna delil getirebilir misiniz? Çünkü ayet adı falan yazmamışsınız, hangi ayette risaletin sayısı yazıyor?

apokalips

Deneyimli
Düşünce
Bağımsız
"55 yaşından sonra başlayan menopoz ise “geç menopoz” olarak adlandırılıyor."
Ortalama ömrün uzamasıyla birlikte kadınların menopozda geçirdikleri sürenin de arttığını belirtiliyor. Yani günümüzden bahsediliyor, günümüzde yaşam süresi arttığı için o da arttı, bu yeni bir olay, 1400 yıl önce böyle bir şey yok yani. Attığınız yazıyı okuyor musunuz?

Yazan tarafından düzenlendi:

Knightwalker

☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Tarihselci
İncillerden buna delil getirebilir misiniz? Çünkü ayet adı falan yazmamışsınız, hangi ayette risaletin sayısı yazıyor?

apokalips

Deneyimli
Düşünce
Bağımsız
Hz. İsa’nın risaleti nerede geçiyor İncil'de?

Knightwalker

☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Tarihselci
Türkçe atar mısın?
Google translate yap.

4 örnek:
Matthew 21:11
Ayet Kavramları
Ve kalabalık, "Bu Celile'nin Nasıra şehrinden İsa peygamber" diyordu.

Luka 7:16
Ayet Kavramları
Korku hepsini sardı ve onlar, "Aramızda büyük bir peygamber yükseldi!" Diyerek Tanrı'yı yüceltmeye başladılar. ve "Tanrı, halkını ziyaret etti!"

Yuhanna 4:19
Ayet Kavramları
Kadın * dedi, “Efendim, Senin bir peygamber olduğunu anlıyorum.

Matthew 21:46
Ayet Kavramları
O'nu yakalamaya çalıştıklarında, halktan korktular çünkü O'nu bir peygamber olarak gördüler.

Knightwalker

☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Tarihselci
İncil'den İsa'nın risaleti şu kadar yıl sürmüştür ayeti istiyorum.
Dayı senin isteğine göre Allah ayet mi gönderecek anlamadım. Bende bir çok şey istiyorum. Varmaya çalıştığın yer neresi? Ayrıca İncil ayet kitabi değil ki. Hadis kitabı.

apokalips

Deneyimli
Düşünce
Bağımsız
Dayı senin isteğine göre Allah ayet mi gönderecek anlamadım. Bende bir çok şey istiyorum. Varmaya çalıştığın yer neresi?
Matta, Markos ve Luka İncillerine göre Hz. İsa’nın risaleti bir yıl, Yuhanna’ya göre ise iki yıldan fazla sürmüştür dedi bilgelik Yolunda. Ben de bunu yazan yeri soruyorum.

Knightwalker

☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Tarihselci
İncil'den İsa'nın risaleti şu kadar yıl sürmüştür ayeti istiyorum.
In the Christian gospels, the ministry of Jesus begins with his baptism in the countryside of Palestine and Transjordan, near the river Jordan by John the Baptist, and ends in Jerusalem, following the Last Supper with his disciples.[1] The Gospel of Luke (Luke 3:23) states that Jesus was "about 30 years of age" at the start of his ministry.[2][3] A chronology of Jesus typically has the date of the start of his ministry estimated at around AD 27–29 and the end in the range AD 30–36.[2][3][4][note 1]

Knightwalker

☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Tarihselci
Matta, Markos ve Luka İncillerine göre Hz. İsa’nın risaleti bir yıl, Yuhanna’ya göre ise iki yıldan fazla sürmüştür dedi bilgelik Yolunda. Ben de bunu yazan yeri soruyorum.
İsa'nın Ataları
Lukle 3: 23 İsa işe başladığında yaklaşık otuz yaşındaydı. Heli oğlu Yusuf'un (sanıldığı gibi) oğluydu,

Aşağıdaki konuyu incele. 36 yaşına kadar risaleti var.[2][3][4][note 1]

apokalips

Deneyimli
Düşünce
Bağımsız
İsa'nın Ataları
Lukle 3: 23 İsa işe başladığında yaklaşık otuz yaşındaydı. Heli oğlu Yusuf'un (sanıldığı gibi) oğluydu,
30 yaşındaydı tamam da, ne zamana kadar sürdü? 31 yaşında bitti dememiş.

İddiamız şu:

Matta, Markos ve Luka İncillerine göre Hz. İsa’nın risaleti bir yıl

Son konular