Toplumda dininize ya da inancınıza yanlış bakılması hakkındaki düşünceleriniz?

Turanizhm

Süresiz Yasaklı
Düşünce
Bağımsız
Ben Ateistim, toplumda öyle bir algı oluşturmuşlar ki, bazı kişiler cadı gibi bakıyor 😂
(Biraz boş yaptım okumanıza gerek yok :D) En alta inerseniz iyi olur.

Ben bu tür forum ortamları dışında çok Ateist olduğumu söylemem. Bence Ateizme çok yanlış bakıyorlar, sadece internette bir makale okumuş kişiler Ateizmi eleştirmemeli bence. Sadece Yaratıcıyı inkar ettikleri düşüncesiyle bakıyorlar, daha geniş bakmalılar... Bana sen Ateistsin yanlış yolu seçtin, yanacaksın. Diyen birisine ben karşılık verdiğimde neden haksızmışım gibi gözüküyor? O bana "Yanlış yoldasın", "Yanacaksın!" dediğinde sorun yok..!

Sadece Ateizm üzerinden felsefeye bakan birisi yorum yapmamalı diye düşünüyorum.

Sizlerinde fikirlerini almak isterim.🤔

amca.

Deneyimli
Düşünce
Tengrici
Ben Ateistim, toplumda öyle bir algı oluşturmuşlar ki, bazı kişiler cadı gibi bakıyor 😂
(Biraz boş yaptım okumanıza gerek yok :D) En alta inerseniz iyi olur.

Ben bu tür forum ortamları dışında çok Ateist olduğumu söylemem. Bence Ateizme çok yanlış bakıyorlar, sadece internette bir makale okumuş kişiler Ateizmi eleştirmemeli bence. Sadece Yaratıcıyı inkar ettikleri düşüncesiyle bakıyorlar, daha geniş bakmalılar... Bana sen Ateistsin yanlış yolu seçtin, yanacaksın. Diyen birisine ben karşılık verdiğimde neden haksızmışım gibi gözüküyor? O bana "Yanlış yoldasın", "Yanacaksın!" dediğinde sorun yok..!

Sadece Ateizm üzerinden felsefeye bakan birisi yorum yapmamalı diye düşünüyorum.

Sizlerinde fikirlerini almak isterim.🤔
Einstein akıllı olsa müslüman olurdu yavv.
Geçen arkadaşla tartışıyoruz Ebu Cehil i anlatıyorum diyorum,zamanında çok saygı gören ve akıllı bir adammış. Müslüman olmamış demek ki değilmiş.
Ya sabır.

Turanizhm

Süresiz Yasaklı
Düşünce
Bağımsız
Einstein akıllı olsa müslüman olurdu yavv.
Geçen arkadaşla tartışıyoruz Ebu Cehil i anlatıyorum diyorum,zamanında çok saygı gören ve akıllı bir adammış. Müslüman olmamış demek ki değilmiş.
Ya sabır.
lsdafhldfkhsakjfalhfkjdsjafdksalhfkjdsam | Einstein akıllı değil!!

Yazan tarafından düzenlendi:

Efe

☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Agnostik
biri bilinçsizse karşıt fikirlere saygı duymaz.

demek ki toplumun 70%i bilinçsiz

Düşünce
Ateist
Arkadaşlarım biliyor ve sıkıntı olmuyor. Ateist olduğunu açıkladıktan sonraki muhabbet sıktığından dile getirmemek daha iyi oluyor. XD "Yiğenim ileride anlayacaksın ama geç olacak." Türkiye'de yaşıyoruz ya kim ne biliyor ki ateizm nedir ne değildir bilsin. Ateist olduğunuzu kimle paylaşıp kimle paylaşamayacağınızı kestirirsiniz artık.

Retrospective

lll ☆
Geliştirici
Düşünce
Ateist
Bak Agnostik ya da Apateist falan olduğunuzu söyleseniz bir şey demezler, bu kadar tepki çıkmaz. Ateist terimi tüm amca ve teyzelerin diline yapıştı, sadece Ateistler üzerine haberler yapıldı, algı oluşturuldu.

Allah'a inanmamak = Yüzlerce düşünce akımına katılma ihtimali iken, bizim Akit'e göre,
Allah'a inanmamak = Vicdansız, merhametsiz, her türlü kötülüğü yapan bir Ateist olmak demek.

DemoKratos

V ☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Ateist olduğunuz açıklamayın ya... İyi olmuyor. Toplum buna hazır bir toplum değil. Ben açıkladım ve ciddi kayıplarım oldu diyebilirim. Söylemesem de sahte dostluklar devam etse daha mı iyi olurdu? Bilmiyorum.

Ateist oldun mu da artık kedi gibi oluyorsun. Minnetsiz, hatır saymaz, özgürlüğü her şeyden önemli, doğruyu söylemekten kaçınamayan... Bu topluma göre değil. Ama zaten bu toplum da bana göre hiç değil.

Biri çıkıp din güzellemesi yaptı mı pat diye gerçeği söyleyiveriyorum. Yani eşşekten düşmüş karpuza dönüyorlar. Ne yani şimdi allahı inkar mı ediyorsun diye öyle bir afallıyorlar ki sanırsın Mars'tan uçan daire gelmiş. Allahın olamayacağın anlatmaya başlayınca istiğfar getirip aptes almaya gidiyorlar! 😄

Yazan tarafından düzenlendi:

Retrospective

lll ☆
Geliştirici
Düşünce
Ateist
Ateist olduğunuz açıklamayın ya... İyi olmuyor. Toplum buna hazır bir toplum değil. Ben açıkladım ve ciddi kayıplarım oldu diyebilirim. Söylemesem de sahte dostluklar devam etse daha mı iyi olurdu? Bilmiyorum.

Ateist oldun mu da artık kedi gibi oluyorsun. Minnetsiz, hatır saymaz, özgürlüğü her şeyden önemli, doğruyu söylemekten kaçınamayan... Bu topluma göre değil. Ama zaten bu toplum da bana göre hiç değil.

Biri çıkıp din güzellemesi yaptı mı pat diye gerçeği söyleyiveriyorum. Yani eşşekten düşmüş karpuza dönüyorlar. Ne yani şimdi allahı inkar mı ediyorsun diye öyle bir afallıyorlar ki sanırsın Mars'tan uçan daire gelmiş. Allahın olamayacağın anlatmaya başlayınca istiğfar getirip aptes almaya gidiyorlar! 😄
Camideki amcaları az kızdırmamışlığım yoktur. :)

Düşünce
Ateist

Hiç çekinmiyorum. Böyle olduğum için benimle dostluğunu bozacak varsa direkt gitsin ben onu istemem zaten. Ben onunla müslüman olduğu halde dost kalmaya devam edeceğim beyefendi ateist olduğum için beni beğenmeyecek. Bak sen! HAHA.

Son konular