leonlucas

Çaylak
Düşünce
Ateist
Eleman, Türcülüğü Türkçülük diye okuduğu için konuşup konuşup duruyor. Türkçülüğü anlatıyor. Bilmem kaç bin yıllık Çin medeniyetini küçümseyip Türk ataları ne kadar değerli onu anlatıyor. :) Ama yanlış anlamayın. Eleman asla ırkçı değil! :)

TENTEN

ll ☆
Yazar
Düşünce
Apateist
Tolstoy’un “güçlünün güçsüzü sömürmesi ve kan dökerek iktidara gelme tarihte sabittir” sözünü temele alarak, Hitler’in imha kampı modelini ABD’deki fordist üretim bantlarından ve Henry Ford’unsa bu bant fikrini Chicago’da ziyaret ettiği bir mezbahadan almasından hareketle türcülükle ırkçılık arasındaki bağ sizce nedir?

Türcülükde canlı cansız şeyler herhangi bir özellik referans alarak ayırma yapılır.
Irkçılıkta ise insanları hayvanları bitkileri fiziksel özelliklerine göre ayırma var.
Yani yapılan işlem etiketlemektir.
Etiketleme yapılmazsa bilim yapılmaz.

Üretim bandı üretimi hızlandırmak için yapılır.
Üretim bandında ayrıca hatalı olanlar ayıklanır hurda olarak geri dönüşüme gönderilir.

Irkçılık ile türcülüğün arasında ki bağı sormak için Hitler imha kamplarında üretim bandı kullanması ile Tolstoy'un sözünü ön bilgi olarak vermek anlamsız ve gereksiz.

Bunların ön bilgi olarak verilmesinde art niyet görüyorum.
Üretim bandı yöntemine karşı yanlış bir algı oluşturulmak isteniyor.

Irkçılık doğal ayıklanmanın insan eliyle yapılmasıdır.
Kötüyede kulanabilirsin iyi şeyler içinde kullanabilirsin.
Kıbrısta mesela akdeniz anemisi hastalık taşıyıcılarının evlenmesine izin verilmeyerek oranı düşürüldü.

Irkçılığın ekonomide uygulanması ise kişi başına düşen üretimi arttırmak için kendinden olmayanı öldürüp imha etmektir.
Ülke içinde yapılan iç çatışmaların ülkeler arası savaşın amacı budur.

bilgivehis

Çaylak
Düşünce
Ateist
Irkçılık ile türcülüğün arasında ki bağı sormak için Hitler imha kamplarında üretim bandı kullanması ile Tolstoy'un sözünü ön bilgi olarak vermek anlamsız ve gereksiz.

Bunların ön bilgi olarak verilmesinde art niyet görüyorum.
Üretim bandı yöntemine karşı yanlış bir algı oluşturulmak isteniyor.
:)

leonlucas

Çaylak
Düşünce
Ateist
Ay okuma yazmayı öğrendiğine göre bana okumayı öğretiyorsun herhalde :D Yanlış anlamayın bu eleman insanlık için çalışıyor. Yani her insana cana yakın davranıyor,çok samimi :D Ama Cin medeniyetini küçümsediğimi söyleyip, Çin medeniyetini herkesten üstün tutuyor.. Doğru söyle Jinping ne kadar verdi sana ? Maocu seniii :D

Şirin çocuksun aslında ama biraz çaba sarf etmen lazım yazılanları anlaman için ve hatta doğru yazman için :). Mesela bir karşılaştırma yapılırken benzer nitelikteki kavramlar karşılaştırılır. Örneğin Çin medeniyeti ile herkesi karşılaştıramazsın. Ama Çin medeniyeti ile Türk medeniyetini karşılaştırabilirsin. :) Eğer akıllı bir çocuk olursan sana ırkçılığı da komünizmi de, Mao'yu da anlatırım. Sen de bana Tenricilik nasıl oluyor, onu anlatırsın. Olmaz mı? :)

TengriciTürk

Çaylak
Düşünce
Tengrici
Şirin çocuksun aslında ama biraz çaba sarf etmen lazım yazılanları anlaman için ve hatta doğru yazman için :). Mesela bir karşılaştırma yapılırken benzer nitelikteki kavramlar karşılaştırılır. Örneğin Çin medeniyeti ile herkesi karşılaştıramazsın. Ama Çin medeniyeti ile Türk medeniyetini karşılaştırabilirsin. :) Eğer akıllı bir çocuk olursan sana ırkçılığı da komünizmi de, Mao'yu da anlatırım. Sen de bana Tenricilik nasıl oluyor, onu anlatırsın. Olmaz mı? :)
Sen de şirin bir çocuksun. Bir gün gerçekleri görürsen, Şirinleride görme imkanına sahip olabilirsin. Senin pampaların sayılar aslında şirinler. Komünist sistem içinde yaşayan küçük mavi adamlar nasıl olsa. Merak etme, kim ırkçıymış, ırkçılık neymiş, Komünizm neymiş, Mao kimmiş onları biliyorum. Sen bana ırkçılık ile milliyetçilik arasındaki anlamadığın benzerliği anlat. Ben sana yazamadığın (Tengriciliği) anlatırım. Ancak anlatılanları anlama yeteneğin çok yüksek bir çocuk olduğundan, ben sana nereleri okuman lazım; nelere bakman lazım, bunları söylesem bile yeter. Bana bunlarla gel ben buradaki herkese bir dostmuş gibi yaklaşıyorum. Ancak sizinle iyi başlangıç yapamadık... :D

Son konular