Düşünce
Bağımsız
Hayvanların, özellikle de dişi hayvanların tahakkümü ile kadın bedenine yönelik tahakkümün ortaklaşması olgusu ile cinsiyetçilik ve ataerkil bakış arasındaki ilişkileri temele alarak “kadınları hayvanlaştıran, hayvanları da cinselleştirip dişileştiren bir tavır ve davranışlar bütünü” olarak etin cinsel politikasını nasıl değerlendirirdiniz?

TENTEN

ll ☆
Yazar
Düşünce
Apateist
Hayvanların, özellikle de dişi hayvanların tahakkümü ile kadın bedenine yönelik tahakkümün ortaklaşması olgusu ile cinsiyetçilik ve ataerkil bakış arasındaki ilişkileri temele alarak “kadınları hayvanlaştıran, hayvanları da cinselleştirip dişileştiren bir tavır ve davranışlar bütünü” olarak etin cinsel politikasını nasıl değerlendirirdiniz?
Açtığın konuları anlamıyorum.
Alakasız şeyler arasında benzerlikler aramak astroloji gibi boş uğraşı.
Örnek vereyim.
Yay burcunda doğanlarda kalça problemi olmasını nasıl değerlendirirsiniz?
İkizler burcunda doğanlarda akciğer böbrek problemlerinin çok olmasını nasıl değerlendirirsiniz?🤣

Düşünce
Bağımsız
Örnek vereyim.
İkizler burcunda doğanlarda akciğer böbrek problemlerinin çok olmasını nasıl değerlendirirsiniz?🤣
Sen alakasız bulabilirsin normal ama ben bunları ödevim için soruyorum o yüzden yani alakasız bulup bulmaman oradan bakınca beni ilgilendiriyor mu sence ?

unacceptable

lll ☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Örnek vereyim.
Üzülme ben de anlamadım. 🤣 Sanırım alandan biri anca anlar bunu. Herhalde siyaset ya da sosyoloji tarzı bir bölümde okuyor. Farklı bir bölüm de olabilir tabi.

Moderatör tarafından düzenlendi:

unacceptable

lll ☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Sen alakasız bulabilirsin normal ama ben bunları ödevim için soruyorum o yüzden yani alakasız bulup bulmaman oradan bakınca beni ilgilendiriyor mu sence ?
Ödevse bunu kendin hazırlaman gerekmiyor mu? Tamam araştırma yap da başkalarının değil senin fikirlerin sorulmuş orada.

Düşünce
Bağımsız
Ödevse bunu kendin hazırlaman gerekmiyor mu? Tamam araştırma yap da başkalarının değil senin fikirlerin sorulmuş orada.
Pardon da size ne bundan üstelik başkalarının fikirlerini olduğu gibi aldığımı nerden çıkardınız. Ben burada bilgi veya fikir öğrenip hazırlayacağım. Bu sizi ilgilendirir mi ? Ne amaçla aldığımı nerden biliyorsunuz ki bunu sorgulamak sizin ne haddinize ?

TENTEN

ll ☆
Yazar
Düşünce
Apateist
tahakküm
isim, Arapça taḥakkum
Baskı, zorbalık, hükmetme:

Bu kelimenin anlamını bilmediğim için alıntı yaptım.

Dişi hayvanlara yapılan zorbalık ile ne kastediliyor?
Kendi cinsinden olan erkeğin zorbalığı mı?
Yoksa insanların dişi hayvanlara olan zorbalığı mı?

Kadınları hayvanlaştırmak ne demek?
Hayvanları cinselleştirip dişileştirmek ne demek?
Etin cinsel politikası ne demek?

Son konular

Son mesajlar