1. 1 dakikada üye olup sitede yazmaya başlayabilirsiniz
    anında üyelik için TIKLA

Türkiye’deki Ateist Nüfus Hızla Artıyor

'Gündem, Siyaset' forumunda Mete Turan tarafından 12 Şubat 2017 tarihinde açılan konu

1. Kaybeden Şair

Kaybeden Şair Moderatör Adayı

Alınan Beğeniler:
    571
    Düşünce:
    Ateist

Özel Mesaj
    Aklınız ölmüş zaten bedeninizin ölmesine gerek yok. Sanırım yeniden paylaşımlarıma devam edeceğim. Bu akşam yine bir konu paylaşacağım. Umarım konumla ilgilenirsiniz. Konumu yazmaya başladım bile.

2. Haberbatur

Haberbatur Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Düşünce:
    Ateist

Özel Mesaj
    Çevremdeki arkadaşlarımın %80 ateist ve bunu hiçbirimiz kendi aramızda konuşarak karar vermedik. Buna sebeb olan toplumdaki piskoloji, gelenekler, filimler, müzikler, eğitim, siyaset sanırım herşey. 35 yaşından küçükler yorumunu gördükten sonra bunu yazma gereği duydum. Çevremde hiç 30 yaş altı ateist yok yani tam tersi diyebilirim.

Kemal bunu beğendi.
  3. Kemal

Kemal Disiplin Kurulu Başkanı

Alınan Beğeniler:
    155
    Düşünce:
    Ateist

Özel Mesaj
    Aynen katılıyorum. Genç nesilde dinsiz oranı daha yüksek ve gittikçe de artıyor.

4. Coolumsu

Coolumsu Üye

Alınan Beğeniler:
    20
    Düşünce:
    Sadece Kuran

Özel Mesaj
    Bu ülkede hiçbir zaman inançsızlara değil, aksine inananlara baskı ve zalimlik yapıldı. Kimse boş yere acındırma hikayeleri çıkarmasın.

Boş örtüsü yüzünden nice insan üniversitelerden kovulmuş. Ateist olduğu için kovulan birini biliyor musunuz siz? Duydunuz mu hiç? Hayır.

Herkesin inanç ve inançsızlık özgürlüğüne saygı duyuyorum. Ancak baskıya uğruyoruz tarzı hikayeleri yapmazsanız sevinirim. :)

Benim şekilci dindarlardan (yobaz, bağnaz, tarikatçı) gördüğüm baskıyı, dinsizler görmüyor. ^^

Asıl ezilenler muvahhit olan müslümanlardır.

5. Kemal

Kemal Disiplin Kurulu Başkanı

Alınan Beğeniler:
    155
    Düşünce:
    Ateist

Özel Mesaj
    "Muvahhid" dediğin insanlar eziliyor olabilir ona bişey dediğim yok şahsen. Ama dinsiz insanların toplumumuzda ne tür baskılara maruz kaldığını da biliyor olman lazım.

Katip bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş