TÜRKLERİN İSLAMİYETİ KABUL ETMESİ KILIÇ YOLUYLA OLMADI

Minik Kuş

Üye
Düşünce
Sünni
Ben ne demişim?

Cici kuş ne diyor?

Konuyu açan kişinin sizinde katıldığınızı beliirttiğiniz görüş ne? 751 Talas meselesi. Başka söze gerek yok. Aklı, fikri, beyni olan araştırıp öğrenmeye cesaretli sevgili forum okuyucuları için bu kadarı yeterli. :D
kavaga ne? ben de kavga ediyorum kardesimle arada. xDDD

senin beyin yaşi kaçsa artık xD

Minik Kuş

Üye
Düşünce
Sünni
Çok güzel açıklamışsın, bravo. Kıble neresi lan? Bak ikna oldum. İki de cariye gönder. Cariyesiz islam yaşanmaz:p
moruk ; cinler göğe yönelince atılmaya başlamiyor sürekli atılıyor zaten.yasa olmuş artık bu.Allah'ın kanunu.her an bu taşlar oluşup duruyor.oluşturdukları manyetik rüzgarlar cinler için sorun oluyordur belki veya bu bazı taşlara foton vurup ısınma ve ışıma sonucu arkalarında bıraktıkları toz, gaz bulutları onlar için sorun teşkil ediyordur.sonuçta dumansız atesten yaratılmıslar onları etkileyen bir manyetik rüzgar kuvveti olmalı .burda bu taşların çekirdekleri etrafında bir nevi atmosfer oluştuğunu söylüyor.göğü kapatmiş işte kısaca.

ayrıca ne cariyesi?.islamda cariye ile evlenmeden ilişki yok.bu sonradan çıkmıs bir sapıklık.boş işlerle uğrasiyorsun.bu kafayla işin yaş.ben den demesi.sonuçta hayat senin.sana bişeyi kabul ettirmeye çalışmıyorum.maksat muhabbet.

Minik Kuş

Üye
Düşünce
Sünni
talasta kavga etmişler...

duyanda sanacak birbirini katletmişler xD

Tiglath

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
moruk ; cinler göğe yönelince atılmaya başlamiyor sürekli atılıyor zaten.yasa olmuş artık bu.Allah'ın kanunu.her an bu taşlar oluşup duruyor.oluşturdukları manyetik rüzgarlar cinler için sorun oluyordur belki veya bu bazı taşlara foton vurup ısınma ve ışıma sonucu arkalarında bıraktıkları toz, gaz bulutları onlar için sorun teşkil ediyordur.sonuçta dumansız atesten yaratılmıslar onları etkileyen bir manyetik rüzgar kuvveti olmalı .burda bu taşların çekirdekleri etrafında bir nevi atmosfer oluştuğunu söylüyor.göğü kapatmiş işte kısaca.

ayrıca ne cariyesi?.islamda cariye ile evlenmeden ilişki yok.bu sonradan çıkmıs bir sapıklık.boş işlerle uğrasiyorsun.bu kafayla işin yaş.ben den demesi.sonuçta hayat senin.sana bişeyi kabul ettirmeye çalışmıyorum.maksat muhabbet.
Yazık..Sakatsın galiba. İlaçlarını ihmal etme.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Çok güzel açıklamışsın, bravo. Kıble neresi lan? Bak ikna oldum. İki de cariye gönder. Cariyesiz islam yaşanmaz:p
Gelecekten verilen haberlerin TÜMÜ doğru çıkması bile, size yetmiyorsa size ne anlatılsa boş. 4. Maddeyi uygulayabilirsiniz tam yeridir :)

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Ben ne demişim?

Cici kuş ne diyor?

Konuyu açan kişinin sizinde katıldığınızı beliirttiğiniz görüş ne? 751 Talas meselesi. Başka söze gerek yok. Aklı, fikri, beyni olan araştırıp öğrenmeye cesaretli sevgili forum okuyucuları için bu kadarı yeterli. :D
Burada savunulan temel tez Türklerin kılıçla zorla Müslüman olmadığı, sizin de savunduğunuz temel tez Türklerin kılıçla zorla Müslüman olduğu. İlber Hoca bizim tezimizin doğru olduğunu söylüyor. Dolayısıyla detaylar önemsiz, sizin temel teziniz İlber Oratylıya göre yanlış, bizim temel tezim İlber Ortaylıya göre doğru :)
İlber Ortaylı’nın her dediği tabii ki doğru olmayabilir ama burada doğruyu söylemiş :)
Aklı, fikri, beyni olan araştırıp öğrenmeye cesaretli sevgili forum okuyucuları için bu kadarı yeterli. :D
Tezleriniz boşa mı çıktı 4. Maddeyi uygulayabilirsiniz:)