Ücretsiz izin: “Fesih yasağını delmenin araçlarından biri oldu” - DW Türkçe

leonlucas

Deneyimli
Düşünce
Ateist
Üzücü ama geliri azalan veya sıfırlanan işverenleri ücret vermeye zorlamakta saçmalık.

Geliri azalmasından işçiye ne? Örneğin o işyeri bir ürün yaptı ve o üründen inanılmaz karlar elde etti; işçiye "ben bu yıl inanılmaz kar elde ettim, al sana fazladan para"mı diyor ki işler kötü diye ücret vermeyecek.
Bir de bizim ülkede işsizlik fonunun büyük bir kısmını işverene teşvik olarak verildiğini düşünürsen.

Fesih yasağı devlet destekli kapitalizmin saçmasapan bir uygulaması.
Doğru. Fesih yasağı kapitalizm koşullarında devlet denen aygıtın aslında hangi sınıfa hizmet ettiğinin açık göstergesi. Kapitalizm koşullarında devlet zenginlerin devletidir hiç bir "demokratik" maske bunu saklayamaz.

TENTEN

ll ☆☆
Ayrıldı
Düşünce
Apateist
Geliri azalmasından işçiye ne? Örneğin o işyeri bir ürün yaptı ve o üründen inanılmaz karlar elde etti; işçiye "ben bu yıl inanılmaz kar elde ettim, al sana fazladan para"mı diyor ki işler kötü diye ücret vermeyecek.
Bir de bizim ülkede işsizlik fonunun büyük bir kısmını işverene teşvik olarak verildiğini düşünürsen.
O zaman gidip işveren yanında çalışmayacaksın.
Kendin işyeri açacaksın.🙂
Gelirim bu giderim bu karımda (şapkalı a olmayınca komik oldu) bu deyip istediği ürüne kendin fiyat biçeceksin.
Bunuda çoğu işçi yapamayacağına göre oturup susacaklar.

Son konular