Ülkemizi Atatürk mü kurdu?

Science

☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Benim Reis-i Cumhurum dünya lideri değil ama neden Alman Gazetelerde her gün Erdoğan karşıtı şeyler yazılıyor? Joe Bıden neden seçim vaatlerinde Erdoğan karşıtlığını belirtiyor? Bizden korkan Yunanistan neden bütün dünyayı gezip dost bulmaya çalışıyor? Macron neden "Kuzey Afrika'daki oyunlarımızı Erdoğan bozdu." diyor? Angele Merkel neden sürekli Erdoğan'ı arıyor? Trump neden "Putin, Şi ve Erdoğan çok zeki, özellikle de Erdoğan zehir gibi." diyor? Bu adam DÜNYA LİDERİ değil de neden o zaman sürekli DÜNYA ona karşı?
Ekonomiyi batıranmı dünya lideri

• Beğen
Tepkiler: Efe
Düşünce
Sünni
çünkü dobra hareket yapıyoruz. zamanında abe rest çeken reisi cumhurun bugün ne dedi: ab ile yakınlaşmalıyız. eğer biraz daha kural tanımazsak olacaklar belli
İyi de haklarımızı koruyoruz. Dobra değil bu. Meselâ onlar bize para verecek (yanlış hatırlamıyorsam 3 milyar dolar) biz de içimizdeki mültecilere bakacaktık. Aynı zamanda da AB'ye göndermeyecektik. Ama vermediler. Doğu Akdeniz'de de kıta sağanlığımızı azaltıp doğalgaz bulmamızı engelliyorlar. Benim Reis-i Cumhurumun dünya lideri olma derdi yok. Daha bunun gibi birçok olayda haklarımızı koruyoruz. Bunlar dobra hareket değildir.
Lütfen dış konularda siyaseti bırakalım.
Bu arada size baya bir mesaj yazdım ama çoğu gitmedi. Çünkü daha yeni bu siteyi keşfettim. Harika bir yer.

Düşünce
Sünni
Büyük ihtimalle Yunanların mükemmel (!) stratejisinden dolayıdır.

Olay Avrupa'nın kullandığı alfabe değil, önemli olan kolay alfabe olmasıdır.

Tamam.

Tamam.
1-Alfabenin kolaylığı ile âlâkalı bir durum değil bu. Japonya'ya bakar mısın? Onlar o karışık alfabelerini kullanıyorlar ama gelişmiş, modernleşmiş ülke.
2-M. Kemal’in Genel Sekreterliğini yapmış olan Tarihçi Yusuf Hikmet Bayur bile, Türk Tarih Kurumu tarafından basılan eserinde Ingilizler’in M. Kemal’e cephane getirdiğini yazmaktadır. (sayfa 95) Gördüğün üzere Kurtuluş savaşında Yunanlara desteği çekerek bize destek veren İngilizler!! Bunun sebebini zaten önceden de dedim.
Bunun sebebi şu : Mustafa Kemal'i kahraman göstererek Türk halkını ona bağlamak, ardından da Mustafa Kemal savaşı kazanınca Türk halkını İngilizlere resmen benzetmek.
"İngilizlere benzetmek" anlamı şudur :
1-Zorla şapka takmadık mı? Avrupalı gibi görünmedik mi?
2-Zorla kılık kıyafetimizi Avrupalı gibi yapmadık mı?
3-Kullandığımız alfabeyi Avrupa'nın kullandığı alfabe (Latin alfabesi) yapmadık mı?
4-Dini değerlerden soyutlamak için Kur'an'ı yasaklatmadık mı?
5-Din kurslarını yasaklatmadık mı?
6-Okullarda çocuklara Darwinizm dersi vermedik mi?
Burada bazıları Ateizm ile ilgili o yüzden sizi ilgilendirmeyebilir ama ben burada din tartışması yapmıyorum. Din anlamı taşıyan maddeleri dememin sebebi şu : İngilizler bir yeri sömüreceği zaman oranın alfabesini ve dinin değiştirirler.

Efe

☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Agnostik
İyi de haklarımızı koruyoruz. Dobra değil bu. Meselâ onlar bize para verecek (yanlış hatırlamıyorsam 3 milyar dolar) biz de içimizdeki mültecilere bakacaktık. Aynı zamanda da AB'ye göndermeyecektik. Ama vermediler. Doğu Akdeniz'de de kıta sağanlığımızı azaltıp doğalgaz bulmamızı engelliyorlar. Benim Reis-i Cumhurumun dünya lideri olma derdi yok. Daha bunun gibi birçok olayda haklarımızı koruyoruz. Bunlar dobra hareket değildir.
Lütfen dış konularda siyaseti bırakalım.
Bu arada size baya bir mesaj yazdım ama çoğu gitmedi. Çünkü daha yeni bu siteyi keşfettim. Harika bir yer.
çevremiz dışında birçok yerde haklarımız korunuyor mu? *yani saydıklarına bir şey demiyprum.

tamam istiyorsan bırakalım dış siyaseti. evet bence de iyi yer

Yazan tarafından düzenlendi:
Düşünce
Sünni
Yobaz çomar vb gibi şeyler demedim ancak akp kılık zaten bir yobazlık ve çomarlıktır

Ulan adam İngiliz muhipleri derneğini kapatıyor ve İngiliz sevici seyid rızaya dersini veriyor ve sen adama İngiliz destekçisi diyorsun farkındaysan ...
ayrıca Atatürk Sovyetleri sevmez ancak onlardan cephane alıyor bu Atatürk'ün Sovyetleri sevdiği anlamına gelmez ki Atatürk Türkiye'nin başındaykende İngilizlerle mücadele etti bunu zaten azıcık tarih bilen biri bile bilir ...
+ Bu siteye b.y nick'li kişinin çok fazla c/p yapması ve kaynağını atmaması yüzünden kaynak zorunluluğu geldi bu yazdığını kaynağı nedir
Belgelerle Gerçek Tarih adındaki bir sayfa. Orada zaten bunları belgelerle anlatıyor. Buyur linkini atayım : https://belgelerlegercektarih.com/2...gilizler-oynadi-bugun-abd-oynamaya-calisiyor/ Atatürk'ün İngilizlerin manda ve himayesine kabul etmeme sebebi : Türk Milliyetçiliği devreye girecekti. Bu yüzden Mustafa Kemal'i piyon gibi kullandılar. Soyvet'ten yardım aldığını biliyorum ama ondan alması İngilizlerden de almayacağı anlamında mıdır? Zaten Sovyetlerin onlara destek verme sebebi de o bölgeyi diğer Emperyalist devletlere bırakmamaktır. Çünkü ilerleyen zamanlarda zaten Kars ve Ardahan üzerinde hak ilan edecek.

Düşünce
Sünni
Arkadaşlar bu siteyi yeni keşfettiğimden attığım mesajlar ilk önce moderatörler tarafından konrtol edilmek zorunda kalıyor. 5 tane tepki + 20 tane mesaj atarsam bu olmayacak. Dediğim düşüncelere katılmasanız da beğenirseniz sevinirim. Attıklarım bu yüzden size hemen gelmiyor. Yoksa bütün dediğiniz şeylere cevap verdim.

kavak

Vlll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Arkadaşlar bu siteyi yeni keşfettiğimden attığım mesajlar ilk önce moderatörler tarafından konrtol edilmek zorunda kalıyor. 5 tane tepki + 20 tane mesaj atarsam bu olmayacak. Dediğim düşüncelere katılmasanız da beğenirseniz sevinirim. Attıklarım bu yüzden size hemen gelmiyor. Yoksa bütün dediğiniz şeylere cevap verdim.
Yanlış yoldasın, çünkü bu kontrol mekanizmasının olmasının bir sebebi var.

kavak

Vlll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Azıcık düşünsen, sebebini kendin çıkarırsın.
Zamanında bu foruma damlayan bazı kendini bilmez densizler, gün görmemiş küfürler etti ve tehditler savurdu. Bu nedenle yeni üyelerin huyunu suyunu(!) tanımak ve forumu çöplüğe dönüştürmemek amacı ile bu sınırlama getirilmiştir.

Düşünce
Sünni
Azıcık düşünsen, sebebini kendin çıkarırsın.
Zamanında bu foruma damlayan bazı kendini bilmez densizler, gün görmemiş küfürler etti ve tehditler savurdu. Bu nedenle yeni üyelerin huyunu suyunu(!) tanımak ve forumu çöplüğe dönüştürmemek amacı ile bu sınırlama getirilmiştir.
Tamam

Ahlaksız

lll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Tamam da bizim acelemiz yok..😀

Shienki

☆☆☆
Yazar
Düşünce
Satanist
Alfabenin kolaylığı ile âlâkalı bir durum değil bu. Japonya'ya bakar mısın? Onlar o karışık alfabelerini kullanıyorlar ama gelişmiş, modernleşmiş ülke.
Ben gelişmenin alfabenin ile alakası var mı dedim? Olay dilin kolaylığı, 1 harfi (Latin alfabesinde) 5 harf (Osmanlıca) yerine kimse yazmak istemez.

• Beğen
Tepkiler: Efe
Düşünce
Ateist
İngilizler, Yunanlıların savaşı kazanamayacağını anladıktan sonra Mustafa Kemal'i desteklemiştir. Latin alfabesine geçiş nedenimiz ise bizim dilimize daha uygun olmasıdır. Yaşadığımız coğrafyaya ayak uydurmalıyız. Biz arap çöllerine yaşamıyoruz. Her şeyin mantıklı bir açıklaması var okuyan görür. Senin amacın farklı gibi geldi bana.

Düşünce
Sünni
Ben gelişmenin alfabenin ile alakası var mı dedim? Olay dilin kolaylığı, 1 harfi (Latin alfabesinde) 5 harf (Osmanlıca) yerine kimse yazmak istemez.
Ya iyi de dilin kolaylığı ile âlâkası yok. Çünkü Japonya'ya baktığımızda dilleri çok zor ama onlar bunu umursuyor mu?

Düşünce
Sünni
İngilizler, Yunanlıların savaşı kazanamayacağını anladıktan sonra Mustafa Kemal'i desteklemiştir. Latin alfabesine geçiş nedenimiz ise bizim dilimize daha uygun olmasıdır. Yaşadığımız coğrafyaya ayak uydurmalıyız. Biz arap çöllerine yaşamıyoruz. Her şeyin mantıklı bir açıklaması var okuyan görür. Senin amacın farklı gibi geldi bana.
1-İyi de İngilizler bize düşman. Neden kazanacağımızı gördüklerinde böyle yapsınlar? Hem bu yardımı 1921 senesinde yapıyorlar. Yani Atatürk'ün Genel Sekreterli "1921 senesi siyasi vakalar" başlığının altına yazıyor. https://belgelerlegercektarih.com/2...gilizler-oynadi-bugun-abd-oynamaya-calisiyor/ 1921 senesinde daha her şeyi kazanmış değiliz.
Araplaşmış olmak sıkıntı yaratmıyor da batılı gibi giyinmeye başlamış olmak mı sıkıntı yaratıyor? Atatürk sayesinde düzgün giyiniyorsun işte. Yat kalk şükür namazı kıl müslüman. :D
2-İslamcılık ve Arapçılık farklı şeylerdir. Arapçılık bir Arap milliyetçiliğidir. İslamcılık ise bütün Müslümanların birleşmesidir. Kelime anlamları bile farklı. Sizin İslam'a "Arap dini" demenizin sebebi şu : "Kur'an Arapça, Ezan Arapça" bir kere bunların olması Kur'an'ın ilk indiği yerde Arapların yaşamasından dolayıdır.
3-Ya ben şapka giymesem düzgün giyinemiyor muyum? Bu "düzgün giyinme" meselesi şahsi bir şeydir. Sen onu seversin, ben bunu. Ben şuna bakarım : Kurtuluş savaşında bize yardım eden İngilizlere diğer yönler gibi bu yönden de Atatürk benzetmeye çalışmamış mı?

Düşünce
Ateist
Azerbaycan bizim kardeş ülkemiizzzz. İngilizler düşman! Asla bizi desteklemezler!!! Ya arkadaşım... Tamam muz cumhuriyetinde böyle görüyorsun birileri ŞAHSI adına yönetiyor da gerçekte devletler çıkarlarına göre hareket ediyor. Biz Türklerin düşmanıyız onları ne olursa olsun destekleyemeyiz!!!! demiyorlar. Sen soru sormaya değil Atatürk ingiliz acanıııı demeye gelmişsin.

vostok

Yazar
Düşünce
Ateist
Zaten o yüzden 80 yıl boyunca 3 yılda 5 hükümet değişirken, şimdi 18 yıldır iktidarda istikrarlı bir şekilde duran hükümet var.

Toplumlar "layık oldukları şekilde" yönetilirlemiş. Hasılı bu. Ha bu bile net değil, çünkü adamların sandıkta ne dolaplar çevirdiklerini belki hiçbir zaman tam olarak bilemeyeceğiz.

Ha şunu da eklemek lazım: Cumhuriyet tarihinde bir çok seçim kaybedildi evet.. Ama hiçbirinde son İstanbul seçimlerindeki gibi "göt" olunmadı. Nezakete gerek yok kusura bakmayın. Yenilgi değil rezillikti resmen. Kara leke. Daha önce çevrilen haltlara ilişkin gayet güzel bir hareket noktası kafası çalışan için.

2-2002 yılında 200 milyar dolar olan GSYH'yı 750 milyar dolara çıkartan birisi. 80 yılda 200 milyar dolar olmuşken, 20 yılda sadece 750 milyar dolara çıkarak yaklaşık 3,5 kat artıran birisi. Son zamanlarda ekonomi zaten iyi değil ama dünyada bir salgın var. ABD %30 küçüldü çeyrekte. Almanya, Fransa, İngiltere falan şu an çöktü. Bu salgın döneminde bütün ülkeler kötü.

Şu satırları yazan adam; AKP'nin ekonomik olarak başarılı olduğunu iddia eden adam ya kafası çalışmayan biridir(daha ağır bir sıfat kullanmıyorum), ya da bildiğin "aktroll"dür.

Bunun 3. bir izahı yok.

Üstte sunduğun parametreden belli. Ekonomi de bundan ibaretti(!) zaten, evet. Koyun sürüsünü böyle kekliyorlar işte. Ama sen onlardan olduğunu bu kadar belli etme bence. Bir de şey vardı buna benzer bak onu yazmamışsın 😀:

Çoban: Merkez bankası döviz rezervleri çohh yüksek, şo kadar arttııı!!!
Sürü: Hüloooğğğ!!!

Son konular

Son mesajlar