Ülkemizi Atatürk mü kurdu?

FİLEozof

ll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Panteist
Ben o silahları gördüm. Hep Maxim markalı, bizzat Lenin'in emriyle bir Kazak general aracılığı ile gönderilmiş silahlar. O generalin adını şimdi unuttum. Türkiye'ye silah sevkiyatının koordinatörü oydu.

Ama ne silahlar... O silahlar olmasa savaşı kazanmak olanaksızdı. Makineli tüfekler, toplar... Hepsinde Maxim yazıyor, Rus malı! Tabii tarihsel kanıt olduğu için pırıl pırıl saklamışlar. Makinalı tüfeği görünce korkarsın, dinazor gibi bir şey.

Atatürk minnet ifadesi olarak Taksim anıtına üç tane Sovyet generalinin üniformalı heykelinin koyulmasını emretmiştir. Fakat Lenin'in isteklerine uymamıştır. Stalin Atatürk Lenin'i kandırmıştı deyip silah yardımının bedeli olarak Kars'ı istedi. Türkiye NATO'ya girerek vermekten kurtulabildi. Yoksa Kars sınırına tahkimat yapmıştı, girecekti.
Fotoğraf var mı? Merak ettim doğrusu :)

DemoKratos

Vl ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Fotoğraf var mı? Merak ettim doğrusu :)

Bir arattırayım Olabilir.

DSC_9218 silah.jpg

Bunu bulabildim. Ama ağır makineli ve toplar da vardı. Bu tabii küçük. Benim gördüğümün namlusunun etrafında soba borusu gibi delikli soğutucusu vardı.

Trabzon'dan başka liman olmadığı için bu silahlar düzenli ve sürekli gemilerle Trabzon'a getiriliyordu. Cepheye taşımak ise kağnılara, çoğu kez kadınlara düşüyordu. Çünkü gücü yerinde herkes savaşta cephedeydi. Silahları öküzler çekti, mermileri gereğinde kadınlar sırtladı. Bu tabii mucize gibi bir şey. O dağlardan bunları nasıl geçirdiler bilmiyorum. Trabzon - Ankara ve Afyon. Bu korkunç bir şey. İnanılmaz! Bu yani çok müthiş. Olağanüstü.

Yazan tarafından düzenlendi:

DemoKratos

Vl ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
O insanlara baktığımızda biz burada at götünde sinek gibi yaşıyoruz. Hiçiz, hiç! Onlar devleşmiş mucize insanlardı. Halimizden utanıyorum. Onların yanında böcekler kadar sıradanız. Kadınlar çocuğunu sırtının bir tarafında, mermileri diğer tarafında taşıyorlardı. Öküzler de silahları çekiyordu. Utançtan yerin dibine giriyorum onların anıları karşısında. Aslında biliyor musunuz ağır silahları çekmek için en iyi araç öküzdür. Yavaş, sarsmadan, hasar vermeden çekmek için en iyi araç öküz. Bu güçlü hayvanlar da Kurtuluş savaşının önemli simgelerinden biri.

Atatürk bu işleri nasıl zafere kadar götürdü, inanılmaz. İnsanlar cephelerde ölmekten bıkmış, her ailenin tek erkek çocuğu kalmış, onlar da askere alınmak istemiyor. Durum çok korkunçtu, hiç ümit yoktu. Fakat Atatürk çok sert önlemler aldı. Savaşa katılmamak hıyaneti vataniyeden idam demekti. Direk idam, hiç şakası yoktu. Yunanlılarla savaşa başlayamadan her yerde patlayan isyanlarla uğraştı. En son Çerkez Ethem de dize gelince artık Yunanlılarla savaşmaktan başka yol kalmamış oldu. Ya istiklal, ya ölüm.

O savaş kaçağı isyan eden eşkiyalık yapan ve idam edilenlerin torunları içerde hâla yaşıyor ve Atatürk'ü sevmiyorlar. Vazgeçin. Dedeleriniz korkaktı ve haydutluğu askerliğe tercih ederek ölmeyi hak etmişlerdi. Onlar temizlenmese savaş ve kurtuluş serap olurdu. Atatürk dedelerinizi temizlemeye mecburdu, yoksa asıl savaşa başlayamazdı.

PastayıSeven

Ayrıldı
Düşünce
Sünni
Atatürk ingilizlerden silah almadı.Ruslardan aldı.
kırıkkale silah fabrikasının üretiği silahlar alman silahlarının kopyası.
yıldıray denizaltıları gene alman denizaltıları.
çanakkale savaşlarında kullandığımız silahlar alman malı.Başımızda genelkurmay başkanı olarak alman generali vardı.
Vahdettin ile Atatürk Almanyaya krup silah fabrikasından silah almaya beraber gittiler.

Atatürk ingiltere desteğinde olsaydı vali olurdu.kanada avusturalyada yeni zelanda valileri ingiltere kraliçesi atıyor.ingiltereye gitmedi hiçbir zaman.

Diplomatik ilişkilerde savaşırsın öpüşürsün.yarın gene savaşırsın.
Tayyip erdoğan esad ile sarmaş dolaş olmadı mı? :)

senin düşmanlığın din yüzünden halifeliği kaldırması yüzünden diğerleri bahane.
Batıyı taklit ettiğimiz doğru.
Osmanlı bilimde teknolojide ilerlemiş olsaydı onlar bizi taklit ederdi.Bizim üretiğimiz teknik terimlerini kullanırlardı.
Batı kıyafetleri diye pantolunu ceketi at kullanan milletler buldu.etek çarşaf ile rahat at üstünde savaşamazsın.
ingilizler bizlerden öğrendi.sonra gene onlardan geri geldi bize.
Bunu bizzat Atatürk'ün genel sekreteri diyor ama. Aynı zamanda da savaşırken etek ve çarşaf giymiyordu ki Osmanlı ordusu. Modernleşmek kılıkla değil, bilimle olur. Tayyip ile Esad'ın arası eskiden iyiydi ama bu Tayyip'e laf olarak söylenilemez. Günümüz dış siyasetinde bazı ülkeler bazı konularda aynı fikirde, diğer konularda ise karşıt görüşte. Suriye'de şu an 2 tane terör örgütü bir şehirde savaşırken, diğer şehirde dostlar.

Ekler

• İngiliz desteği.PNG
    İngiliz desteği.PNG
    270 KB · Görüntüleme: 27

PastayıSeven

Ayrıldı
Düşünce
Sünni
O insanlara baktığımızda biz burada at götünde sinek gibi yaşıyoruz. Hiçiz, hiç! Onlar devleşmiş mucize insanlardı. Halimizden utanıyorum. Onların yanında böcekler kadar sıradanız. Kadınlar çocuğunu sırtının bir tarafında, mermileri diğer tarafında taşıyorlardı. Öküzler de silahları çekiyordu. Utançtan yerin dibine giriyorum onların anıları karşısında.

Atatürk bu işleri nasıl zafere kadar götürdü, inanılmaz. İnsanlar cephelerde ölmekten bıkmış, her ailenin tek erkek çocuğu kalmış, onlar da askere alınmak istemiyor. Durum çok korkunçtu, hiç ümit yoktu. Fakat Atatürk çok sert önlemler aldı. Savaşa katılmamak hıyaneti vataniyeden idam demekti. Direk idam, hiç şakası yoktu. Yunanlılarla savaşa başlayamadan her yerde patlayan isyanlarla uğraştı. En son Çerkez Ethem de dize gelince artık Yunanlılarla savaşmaktan başka yol kalmamış oldu. Ya istiklal, ya ölüm.

O savaş kaçağı isyan eden eşkiyalık yapan ve idam edilenlerin torunları içerde hâla yaşıyor ve Atatürk'ü sevmiyorlar. Vazgeçin. Dedeleriniz korkaktı ve haydutluğu askerliğe tercih ederek ölmeyi hak etmişlerdi. Onlar temizlenmese savaş ve kurtuluş serap olurdu. Atatürk dedelerinizi temizlemeye mecburdu, yoksa asıl savaşa başlayamazdı.
Kurtuluş Savaşının benim gözümde tek gerçeği ŞEHİTLERDİR! Çünkü Atatürk'ün Genel Sekreterliğini yapmış olan Tarihçi Yusuf Hikmet Bayur bile, Türk Tarih Kurumu tarafından basılan eserinde Ingilizler’in M. Kemal’e cephane getirdiğini yazmaktadır. (sayfa 95)

Ekler

• İngiliz desteği.PNG
    İngiliz desteği.PNG
    270 KB · Görüntüleme: 28

PastayıSeven

Ayrıldı
Düşünce
Sünni
Ben o silahları gördüm. Hep Maxim markalı, bizzat Lenin'in emriyle bir Kazak general aracılığı ile gönderilmiş silahlar. O generalin adını şimdi unuttum. Türkiye'ye silah sevkiyatının koordinatörü oydu.

Ama ne silahlar... O silahlar olmasa savaşı kazanmak olanaksızdı. Makineli tüfekler, toplar... Hepsinde Maxim yazıyor, Rus malı! Tabii tarihsel kanıt olduğu için pırıl pırıl saklamışlar. Makinalı tüfeği görünce korkarsın, dinazor gibi bir şey.

Atatürk minnet ifadesi olarak Taksim anıtına üç tane Sovyet generalinin üniformalı heykelinin koyulmasını emretmiştir. Fakat Lenin'in isteklerine uymamıştır. Stalin Atatürk Lenin'i kandırmıştı deyip silah yardımının bedeli olarak Kars'ı istedi. Türkiye NATO'ya girerek vermekten kurtulabildi. Yoksa Kars sınırına tahkimat yapmıştı, girecekti.
Sovyetlerden aldı ama İngilizlerden de aldı. Atatürk'ün Genel Sekreterliğini yapmış olan Tarihçi Yusuf Hikmet Bayur bile, Türk Tarih Kurumu tarafından basılan eserinde Ingilizler’in M. Kemal’e cephane getirdiğini yazmaktadır. (sayfa 95) Sovyetlerden alması İngilizlerden almayacağı anlamına gelmez. Sovyetlerin zaten bize destek verme sebebi de bizim topraklarımızı yeri geldiğinde işgal etmektir. Çünkü Kars ve Ardahan'da hak ilan ediyor sonradan.

DemoKratos

Vl ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Konunun çok yönleri var. Aslında Stalin haklı. Atatürk Lenin'i gerçekten kandırdı. Sovyetler ile müttefik olacak gibi görünüp sonra Moskova'da komünizm teorisini öğrenip Türkiye'ye komünist partisi kurmaya gelen Mustafa Suphi'nin öldürülmesi Stalin'i haklı çıkarıyor. Atatürk onca yardımı aldı fakat komünizme geçit vermedi.

İngilizler "bir miktar cephane"yi niye getirmiş olabilirler bilemem ve bir miktar cephanenin hiç önemi yok. Üstelik bu konuyu açıkladım. İngilizler Yunanlıları kullandı ve kullanılanlara destek sonsuza kadar sürmez dedim. Emperyalistler büyük idealleri kullanır ama gerçekte büyümelerine ise izin vermez dedim.

Bu yani İslamcı teröristleri kullanan Batılıların sıra işitin hilafeti kurmasına gelince işiti harcamalarının aynısı. Olmaz, öyle büyük Ermenistan ile komşu büyük Helen imparatorluğuna izin vermezler.

Bir de Atatürk aslında yalnız bir adamdı. Emrindekilerin bir kısmı İnönücü idi. Atatürk'ün ileri gittiğini düşünenler de vardı. Asrı saadet gibi öyle peygamber ve sahabileri gibi hayal dünyası yok. Unutmayalım İnönü hemen paralara kendi resmini koydurdu.

PastayıSeven

Ayrıldı
Düşünce
Sünni
Konunun çok yönleri var. Aslında Stalin haklı. Atatürk Lenin'i gerçekten kandırdı. Sovyetler ile müttefik olacak gibi görünüp sonra Moskova'da komünizm teorisini öğrenip Türkiye'ye komünist partisi kurmaya gelen Mustafa Suphi'nin öldürülmesi Stalin'i haklı çıkarıyor. Atatürk onca yardımı aldı fakat komünizme geçit vermedi.

İngilizler "bir miktar cephane"yi niye getirmiş olabilirler bilemem ve bir miktar cephanenin hiç önemi yok. Üstelik bu konuyu açıkladım. İngilizler Yunanlıları kullandı ve kullanılanlara destek sonsuza kadar sürmez dedim. Emperyalistler büyük idealleri kullanır ama gerçekte büyümelerine ise izin vermez dedim.

Bu yani İslamcı teröristleri kullanan Batılıların sıra işitin hilafeti kurmasına gelince işiti harcamalarının aynısı. Olmaz, öyle büyük Ermenistan ile komşu büyük Helen imparatorluğuna izin vermezler.
Kendi ağzında Emparyelistlerin çıkarları için bizi serbest bıraktığını dedin. Bak birazcık mantıklı düşünelim :
Talas savaşında beridir Müslüman olan bu millet yıllarca bazı devletlerin boyunduruğuna girse de ne ara geleneklerinden ve dinlerinden vazgeçti? Moğollar işgal ettiğinde geçmiş miydi?
Lütfen şu ideolojik takıntılarını bir yana bırak ve dediklerimi oku.
İngilizler Yunanlara verdiği desteği çekti ve çekme sebebini sizin dediğiniz şeylere ile açıklamadı. Çekme sebeplerini şöyle açıkladılar : Yunanlar işgal etmesi gereken toprağın dışına çıktılar.
Bu dediğimi bütün tarih kanalları diyor. Buradaki yardımı çekme sebeplerinin saçmalığı şurada : Zaten normalde İzmir ve çevresini İtalya alacaktı ama güçlü bir İtalya'yı yönetmek zor olur diye Yunanlara verdiler. Eğer ola ki Yunanlılar işgal etmesi gereken bölgeden çıktıysa savaş bitince sen onu geri İzmir ve çevresine koyabilirsin. Aynı zamanda da Yunanistan'da o sıra iç savaş çıktığından güçsüzdü ama biz çook daha güçsüz konumdaydık.
İngilizler bize destek vermiş. Biz de onlara savaş sonrası her hâlimizle benzemişiz. Bu bu kadar açık.

İsmet İnönü ve eşinin Yunan yetkililer ile kol kola girdiği zamanlar var. İstersen hepsinin fotosunu buraya atabilirim.

DemoKratos

Vl ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Muhalifler her yerde olur. İngiliz ordusunda da bu Atatürk aslında haklı diyecek subay çıkar mı çıkar. Yani bu İngilizler bir miktar cephane teslim etti lafı Ergenekon'un cephaneliği bulundu diye üç tane boş plastik boru ortaya çıkarmaya benziyor.

Böyle saçma sapan önemsiz yok İnönü kol kola girmiş lafları bir yere çıkmaz. Venizelos da Atatürk'e barış ödülü verilmesini önerdi. Din at gözlüğü ile baktıktan sonra saçmalamaktan dogma bataklığına gömülmekten başka akibet yoktur. Din saçmalığını kenara fırlatmadan gerçekleri göremezsin.

PastayıSeven

Ayrıldı
Düşünce
Sünni
Muhalifler her yerde olur. İngiliz ordusunda da bu Atatürk aslında haklı diyecek subay çıkar mı çıkar. Yani bu İngilizler bir miktar cephane teslim etti lafı Ergenekon'un cephaneliği bulundu diye üç tane boş plastik boru ortaya çıkarmaya benziyor.

Böyle saçma sapan önemsiz yok İnönü kol kola girmiş lafları bir yere çıkmaz. Venizelos da Atatürk'e barış ödülü verilmesini önerdi. Din at gözlüğü ile baktıktan sonra saçmalamaktan dogma bataklığına gömülmekten başka akibet yoktur. Din saçmalığını kenara fırlatmadan gerçekleri göremezsin.
Sen dinsizlik saçmalığını kenara fırlatmadıkça at gözlüğünü kenara asla koyamazsın! O cephanelerin miktarından haberin var mı ki "birkaç" diyorsun. Bir kere o kadar saçmalamışsın ki. Başlayalım :
İngiliz ordusunda da bu Atatürk aslında haklı diyecek subay çıkar mı çıkar.
1-Burada haklılık meselesi yok ki. (Sözde) Bir taraf vatanını savunmaya çalışıyor, diğer taraf ise onların vatanını sömürmeye. Kendi genişliğinden 114 kat daha fazla sömürü toprağı bulunan İngilizler "Atatürk haklı" diyemez zaten. Hem bunla âlâkalı bir tane kaynak atar mısın?
Böyle saçma sapan önemsiz yok İnönü kol kola girmiş lafları bir yere çıkmaz. Venizelos da Atatürk'e barış ödülü verilmesini önerdi.
2-Adam kol kola giriyor ve senin tepkin bu mu? Erdoğan tarihten beri gelen bir düşman ile kol kola girse her yerde söylersin. Buradan bile kimin "YUNAN DOSTU" olduğu anlaşıldı ama dinsiz bir insan asla at gözlüğünü çıkaramaz! Trablusgarp Antlaşmasında İtalyanlar aslında 12 Adayı bırakacaktı ama Balkan Savaşı başladığında Gayri Resmi işgal ettiler. Normalde Lozan'da Yunanlara bırakmayıp alabilirdik. Şu an o 12 Ada yüzünden Doğu Akdeniz'de ne oluyor biliyor musun? Buradan bile anlaşıldı kim kimin dostu!

Kurtuluş Savaşının tek gerçeği ŞEHİTLERDİR!

PastayıSeven

Ayrıldı
Düşünce
Sünni

minerva

☆☆
Deneyimli
Düşünce
Apateist
Bakmayan göremez zaten :D https://belgelerlegercektarih.com/2015/03/08/ataturk-doneminde-okullarda-darwinizm-okutuluyordu/ Buraya bakarsan o zamanın hangi ders kitabından anlatıldığı da deniliyor. Adı üstün de : BELGELERLE GERÇEK TARİH
bunlar herhalde 90'lardan kalma sanırım.

bakmayan göremez zaten
Sadece kitapta geçiyor herhalde dersi dinliyorum ama hiç evrim ile alakalı bir şey geçmedi. Sen neye inanmak istiyorsan ona inan bence daha iyi öyle.

Ayrıca evrimin anlatılması neden suçmuş gibi davranıyorsun? ben de o zaman din dersi yerine islam dersi işliyoruz diye cumhurbaşkanına saldırayım.

PastayıSeven

Ayrıldı
Düşünce
Sünni
Kemalizm düşmanı bir sayfa olduğu bilmeyen de inanacak dediklerine.
Attığın websitesinin ne olduğunu biliyorum şükür
F5 çek
Yav bir kere ben orada adamın ideolojisine bakmıyorum. Belgeler var. M. Kemal’in Genel Sekreterliğini yapmış olan Tarihçi Yusuf Hikmet Bayur bile, Türk Tarih Kurumu tarafından basılan eserinde Ingilizler’in M. Kemal’e cephane getirdiğini yazmaktadır. (sayfa 95) Savaş öncesi anlatılan şeyleri atarak çocuk mu kandıracaksın? Aynı zamanda da herhalde İngilizler "Biz Atatürk'ü destekliyoruz, onun sayesinde sömüreceğiz." demeyecek :D

Ekler

• İngiliz desteği.PNG
    İngiliz desteği.PNG
    270 KB · Görüntüleme: 15

PastayıSeven

Ayrıldı
Düşünce
Sünni
bunlar herhalde 90'lardan kalma sanırım.

bakmayan göremez zaten
Sadece kitapta geçiyor herhalde dersi dinliyorum ama hiç evrim ile alakalı bir şey geçmedi. Sen neye inanmak istiyorsan ona inan bence daha iyi öyle.

Ayrıca evrimin anlatılması neden suçmuş gibi davranıyorsun? ben de o zaman din dersi yerine islam dersi işliyoruz diye cumhurbaşkanına saldırayım.
Ben Atatürk zamanında olan şeyi diyorum. Atatürk zamanında okullarda Darwinizm anlatılıyordu. Sen acaba günümüzü mü diyorsun? :D

PastayıSeven

Ayrıldı
Düşünce
Sünni
Eeee n'olmuş yani? Evrim anlatılıyorsa bu doğru bir şey.

Dinime küfreden müslüman olsa bari :)
Ben burada evrimin anlatılmasını umursamıyorum. Ben burada Kurtuluş savaşında bize yardım eden İngilizlere, Kurtuluş Savaşı sonrası benzememizi umursuyorum. İngilizler kendi topraklarının 114 katı kadar büyüklüğündeki sömürgelerinde ilk önce şu 2 şeyi yaparlar :
1-Dinini değiştirirler
2-Dilini değiştirirler

Kurtuluş Savaşında Yunanlardan yardımı çekerek bize yardım eden İngilizler... :D

Son konular