Ülkemizi Atatürk mü kurdu?

PastayıSeven

Ayrıldı
Düşünce
Sünni
Siz hala bu siteden mi fikir ediniyorsunuz??????? İnanılmaz,az biraz tartışma yapsanız,baksanız bu sitenin ne kadar sahtekar,üçkağıtçı sahte belge veya söz kırpıcı olduğunu görürsünüz.Yada bilerek bu sitedekileri sunarak birbirine düşürmeye veya Atatürk düşmanı yapmaya çalışıyorsunuz,neden olmasın.

atıp tuttuğu konuların uzmanları soru sorduğunda direkt engelleyen tip. atatürk ve türkiye cumhuriyeti anayasası düşmanı olanların bir bölümünün kimlere çalıştıkları, hangi davalarda hangi belgeleri nasıl ürettikleri fetocu temizliği esnasında ortaya çıktı. diğerlerininki de ortaya çıkar zamanla. bu ülke sahipsiz değil.

atatürk'ün mason olmadığını kendi belgeleriyle ve atatürk'ün pragmatist yönüyle açıkladığım yorumu blogunda yayınlamamıştır. kendisi sadece bilgisi az olan atatürkçü vatandaşların yorumunu yayınlamaktadır. gerçekleri yüzüne çarpan insanlardan kaçıp kendisi gibi büyük resimci, temeli olmayan safsatalara inanan insanlara hitap etmektedir. aslında ciddiye alınacak fikirleri yoktur fakat bizim toplumumuzun komplo teorilerini gereğinden fazla ciddiye almasından ülkemizde prim yapabilmektedir.

Zamanında ben de bu sayfaya bakıp ''Way be ne yapmış atam'' diyordum fakat durum hiç de öyle değil.
Bu site sahtekar Popcornun varisi bir site,artık beyniniz gram çalışıyorsa bu siteden Atatürkü öğrenmeye kalkmayın.Kurban olayım çok basit Atatürk düşmanından nasıl Atatürk öğreniceksin?

Komik çocuk bide ''belgelerle gerçek tarih'' diye koskoca yazmış:DDD

Kurban olayım arkadaşlar lütfen şöyle sitelerden bakmayın,hepsi çürütülmüş yarım yamalak şeyler.Zaten üstteki yorumlarda da hiç uzman yorumu olmadığını yarım yamalak atatürkçülerin sözlerini paylaştığını göreceksiniz.Yazmanında ben de kapılmıştım fakat inanın sahtekarlıktan başka bir şey değil bunların yaptıkları açık ve net.Umarım arkadaş bilmiyodur yani,bildiği halde bu işleri yapıyorsa durum açık ve net.
İnanmıyorsan buyur :

Ekler

• İngiliz desteği.PNG
    İngiliz desteği.PNG
    270 KB · Görüntüleme: 62

Retrospective

lll ☆☆☆
Geliştirici
Düşünce
Ateist
Cevaplayamayınca küfür etmeniz normal. Klasik muhalif. Ülkemizin çağdaşları böyleyse RECEP TAYYİP ERDOĞAN gibi yabancı devlet adamlarının bile takdir ettiği birisi ülkeyi kurtaramaz.
Takdir eden derken Trump'tan mı bahsediyorsun? Ulan adam sizin reis ile nasıl taşak geçti ama? :D Küfür etmiyorum. Gerçeği söylüyorum. Salaksın, aptalsın ve eğitilmez bir çomarsın. Oldu mu canım? Hadi git ötede ağla.

sef----

Çaylak
Düşünce
Bağımsız
İnanmıyorsan buyur :
Saygıdeğer Efendiler. 1921 yılı içinde, çeşitli devletlerle resmî ve özel birtakım temaslar kuruluyordu. Türk - Rus temas ve ilişkileri olumlu bir yönde gelişiyordu. Fransızlardan başka, İtalyanlar ve İngilizlerle de temaslar kurulmuştu. 1921 yılı Haziranında yanlış anlaşılmaya yol açmış bulunan bir konuyu açıklayacağım.

13 Haziran 1921'de İtilâf Kuvvetleri Başkomutanı General Harrington'un yakınlarından olduğunu söyleyen Binbaşı Henry (Henri) ve Sturton (Ştörton) adlarındaki iki subay motorla İnebolu'ya geldiler. Bu subaylar, General Harrington (Harington) adına şunları bildirdiler: Ben, bir torpido ile İnebolu'dan İstanbul'a Harrington'un Boğaziçi'ndeki yalısına gideyim.

Orada generalle barış esasları üzerinde anlaşayım. Ayrıca, İngiltere'nin bağımsızlığımızı tam olarak kabul ettiğini, Yunanlıların topraklarımızdan çıkarılacaklarını ve daha başka konular üzerinde de tartışmanın mümkün olduğunu söylemişler. Bu subaylara verilen cevapta, benim İstanbul'a gitmeyeceğim ve General Harrington'un İnebolu'ya gelip o sırada orada bulunan Refet Paşa ile görüşmesinin uygun olacağı bildirilmiştir.

18 Haziran 1921 tarihli bir telgraf da İstanbul'da Hamit Bey'den geldi. Bu telgrafta bildirilenler aşağı yukarı şöyleydi: Burada resmî görevi olan bir İngiliz, İngiltere'nin İstanbul'daki en büyük makamı adına bugün bana başvurarak hemen bir barış anlaşması için görüşmeye hazır bulunduklarını, Mustafa Kemal Paşa Hazretleri'yle derhal ilişki kurmak istediklerini ve acele cevap beklediklerini size bildirmek üzere aracı olmamı rica etti.

Hamit Bey'e verilen cevapta, görüşmelere hazır olduğumuz bildirilmişti.

5 Temmuz 1921'de Zonguldak'a gelen bir İngiliz torpidosu General Harrington'dan bana bir mektup getirmişti. Tercümesi Ankara'ya telgrafla bildirilen bu mektup şuydu:

«Komutan Henry vasıtasıyla aldığım habere göre, siz, bana, bir askerin bir askerle görüşmesi tarzında bazı düşünceler bildirmek isteğinde bulunuyorsunuz. Böyle olduğu takdirde, sizce uygun görülecek bir günde İnebolu'da veya İzmit'te sizinle buluşmak üzere Ajax zırhlısıyla gelmeme Britanya Hükûmeti'nce izin verilmiştir.

Arzu buyurulduğu takdirde, durum üzerinde son derece açık ve serbest olarak görüşmelere hazırım. Düşüncelerinizi dinlemek ve bunları İngiliz Hükûmeti'ne bildirmekle görevliyim. İngiliz Hükûmeti adına ne görüşmeler yapmak ne de konuşmak için hiç bir resmî yetkim yoktur. Görüşmenin İngiliz zırhlısında yapılması gerekir. Zırhlıda, yüksek şahsınız kendilerine lâyık bir biçimde kabul edilecektir. Karaya dönüşlerine kadar tam bir hürriyet içinde bulunacaklardır. Böyle bir buluşma kabul edildiği takdirde, size uygun düşen tarih ve saatlerin bildirilmesini rica ederim.»

Bu mektupta yazılanlara göre, General Harrington ile temasa geçmek ve görüşmek isteyenin ben olduğum anlaşılıyor. Halbuki, gerçek böyle değildir. Onun için General Harrington'a şu cevabı verdim:

Zonguldak'a göndermiş olduğunuz mektubun tercümesini, bugün Ankara'ya bildirdiler. Aramızda yapılacak görüşmelerin bir yanlış anlama temeline dayandırılmaması için aşağıdaki noktalara dikkatinizi çekmeye mecburum. 13 Haziran tarihinde Binbaşı Henry ve arkadaşları İnebolu'ya gelerek, zâtıâlîlerinin, Binbaşı Henry aracılığı ile Refet Paşa' ya teklif edilmiş olan esaslar üzerinde benimle görüşmek istediğinizi bildirmişlerdir.

Nitekim, bu noktalar Binbaşı Henry tarafından size yazılan ve imzalı bir sureti de bize bırakılmış olan mektupta bildirilmiştir. Aramızda doğrudan doğruya yapılan haberleşmenin başlangıcı bundan ibarettir. Millî isteklerimiz sizce bilinmektedir.

Millî topraklarımızın düşmanlardan tamamıyla kurtarılması, millî sınırlanınız içinde siyasî, malî, iktisadî, askerî, adlî ve kültürel alanlarda tam istiklâl ilkesi kabul edildiği takdirde, görüşmelere başlamaya hazır olduğumuzu bildiririm. Size,

Binbaşı Henry tarafından açıklanan sebepler dolayısıyla, görüşmelerin, sizin çok iyi karşılanacağınız İnebolu kasabasında ve karada yapılması bizce uygun görülmüştür. Bu noktalarda aramızda görüş birliği olup olmadığını belirtecek cevabınızı bekliyorum. Yüksek maksadınız, sadece durum hakkında bilgi almak ise, bunun için arkadaşlarımızdan birini görevlendirebiliriz.

Bu mektuba bir karşılık gelmedi. Ancak, Temmuzun yedinci günü İstanbul'da Hâmit Bey'i gören İngiliz maslahatgüzarı Mösyö Rattigan (Retigın), bir tüccar olarak Anadolu'ya gelen Binbaşı Henry'ye, General Harrington'un, oradaki İngiliz esirlerinin yerlerini ve sağlık durumlarını öğrenmeye çalışmasını ve mümkünse, millî orduların İstanbul'a doğru ilerlemeye devam edip etmeyeceklerini Mustafa Kemal Paşa'dan sormasını istediğini, Binbaşı Henry'nin bundan başka teşebbüslere girişmek için bir yetkisinin bulunmadığını bildirmiş.

Efendiler, 1922 yılının Ağustosuna kadar da Batı devletleriyle olumlu anlamda ciddî ilişkiler kurulamadı. Memleketimizde bulunan düşmanları silâh gücüyle çıkarmadıkça, gösterebileceğimiz millî varlık ve kudretimizi fiilen ispat etmedikçe, diplomasi alanında ümide kapılmanın doğru olmadığı yolundaki inancımız kesin ve sürekli idi.

En doğru görüşün bu olduğunu, bu olacağını tabiî olarak kabul etmek gerekir. Gerçekten de bugünün hayat şartları içinde bir tek fert için olduğu gibi, bir millet için de kudret ve kabiliyetini fiilî eserlerle gösterip ispatlamadıkça kendisine değer verilmesini ve saygı gösterilmesini beklemek boşunadır.

Kudret ve kabiliyetten yoksun olanlara değer verilmez. İnsanlık, adalet ve mertliğin gereklerinin yerine getirilmesini, bütün bu vasıflara sahip olduğunu gösterenler isteyebilir.

Ki adam akıllı cevap bile vermiyorsun.Gelmişsin burada ''Belgelerle Gerçek Tarih'' sayfalarından aldığın ve öğrendiğin şeylerle burada kemküm ediyorsun Atatürk hakkında.Savunmadan da ''bana koyun,cahil,düşman demeyin yaww;adı üstünde BELGELERLE GERÇEK TARİH yazıyor nasıl yalan olsun''diyorsun,ne istersin paşa inanlım mı sana ve sitene yani?

Bu sitenin popcorn elemanın varisi çandaroğlunun bir sitesi olduğunu ve üstte yazdığım gibi Atatürk düşmanı,sahtekar,üçkağıtcı,cımbızlayıcı biri olduğunu bilmiyorsan cahil,fakat biliyorsan bu sitede kargaşa çıkartacak Atatürk düşmanı kişilerden birisindir,gözlemlenemez değildir.

Üstte yazdığım gibi Atatürk düşmanlarından nasıl öğreneceksin abicim Atatürk'ü,bu nasıl zihniyet bu nasıl bir kafadır sonra gelip cahil yazmayın diyorsun nasıl bir savunma psikolojisidir.Ayrıyetten burada zaten hard apkci ve hard islamcı olduğun gözler önünde,saraya bile savunma çekmişsn. İslamın nası bazı insanların gözünü körerttiği Atatürk'e sallamanızdan bile belli olmakta,e tabi eğer bilerek yapmıyorsanız.

sef----

Çaylak
Düşünce
Bağımsız
Yorumlamayı yeri gelince günümüze göre yeri gelince zamanına göre yapmanız bile komiktir.Bu formda Atatürk hakkında adam akıllı bir bilgi almaya değil,kendinizden çok emin konuşarak iftira atmaya gelmişsiniz.Tarihte Atatürk'e atılan iftiralara zaten yanıt verilmiştir,gelmiş en basit konulardan bile geçirme peşindesiniz. Yazık artık her İftira gördüğümde üzülüyorum.İftira çeşitliliği bile bollaştı artık.
125913528_218331903015378_7931125529021444637_n.jpg
Bu kadircilerin ne olduğu bellidir.Ne buna uyanlarda ne Atatürk düşmanlarından Atatürk öğrenenlerde zeka yoktur. Daha fazla zorlamanıza gerek yok girişinizle bile zihniyetinizi belli ettiniz ama ne yapalım rastlamadiğimiz insan türlerinden değilsiniz neticede.Ha islamı önünüze barikat gibi kuruyorsunuz,kurmayın burada diğer müslüman arkadaşlarımıza birer hakaret oluyor. Atatürk hakkında kemküm edip destek olmalarını istiyorsanız burası size göre değildir.

TENTEN

☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Panteist
2. Mahmut döneminde Batılaşma başladı ama o başka, bu başka. 2. Mahmut ülkesini güçlendirmek ve Batı'ya yetişmek için yapıyordu. Aynı zamanda da İngilizler'den de destek almamıştı. Atatürk'ün genel sekreteri diyor. Sence gayri resmî mi? Ne kadar geldiğini demiyor. Suriye'ye giden MİT tırlarını durduran savcı şu an kim? Jandarma neden engellemiş? Bir söyler misin? Daha olayı yanlış biliyorsun.
Gayrı resmi çalışanlar ingiliz subayları.(isimleride uydurma gibi.) tam ismi neden yok bunların?
tırları durduranların önemi yok. o tırlar kime ne için silah götürüyor?
Fetö yapılanması diyeceksen aynı şey ingiltere içinde de olabilir.
Birde devlet için çalışanlar her zaman devletin çıkardığı kanunlara uymazlar.
hakim savcıların subayların dokunulmazlığı var.Bunları kullanıp suç işleyebiliyorlar.
O yüzden gayri resmi olarak verilmiştir diyorum.
Birde Atatürk ingilizce bilmiyor.Fransızca birazda almanca biliyor.
Atatürk ingilizleri değil fransız kanunlarını felsefesini örnek aldı.
İngilizlere çalışmış olsaydı ölçmede metrik sistem yerine ingiliz imparatorluk ölçme sistemini alırdı.
Dedikleri kadar geri manyağın tekiymişsin.
Laiklik fransadan alıntı.İngiltereden değil.
Pozitivizm felsefesi fransadan alıntı.
Senin sorunun din gerisi bahane.

Yazan tarafından düzenlendi:

PastayıSeven

Ayrıldı
Düşünce
Sünni
Gayrı resmi çalışanlar ingiliz subayları.(isimleride uydurma gibi.) tam ismi neden yok bunların?
tırları durduranların önemi yok. o tırlar kime ne için silah götürüyor?
Fetö yapılanması diyeceksen aynı şey ingiltere içinde de olabilir.
Birde devlet için çalışanlar her zaman devletin çıkardığı kanunlara uymazlar.
hakim savcıların subayların dokunulmazlığı var.Bunları kullanıp suç işleyebiliyorlar.
O yüzden gayri resmi olarak verilmiştir diyorum.
Birde Atatürk ingilizce bilmiyor.Fransızca birazda almanca biliyor.
Atatürk ingilizleri değil fransız kanunlarını felsefesini örnek aldı.
İngilizlere çalışmış olsaydı ölçmede metrik sistem yerine ingiliz imparatorluk ölçme sistemini alırdı.
Dedikleri kadar geri manyağın tekiymişsin.
Laiklik fransadan alıntı.İngiltereden değil.
Pozitivizm felsefesi fransadan alıntı.
Senin sorunun din gerisi bahane.
Bir kere dediklerinde birkaç İngiliz'in gayri resmî olarak getirdiği yazmamakta. Açıkça getirdiklerini diyor. Buradan ne çok anlarız, ne de az. Lâkin Atatürk'ün Genel Sekreteri diyorsa kesinlikle az bir şey değildir. Zaten bunun gibi daha birçok kez Atatürk'ün Kurtuluş Savaşında savaştıkları ile iş birliği var. Meselâ 12 Adayı İtalyanlara İsmet İnönü kaptırdı. Musul'un çoğunluğu Kürt'tü ve bunlar da Müslüman olduğundan azınlığa girmiyordu ve bizim olacaktı ama İngilizlere verdik. Venzilos ile İsmet İnönü'nün kol kola fotoları var. Venzilos'un Atatürk'e barış ödülü verilmesini de istiyor. Aynı zamanda da Lâiklik'in alıntısı olmaz ki :D Cidden burada beni gülme krizine soktun. Atatürk çok fazla Avrupa devletlerini ziyarete gidyor. Bunların arasında Almanya, Avusturya ve Macaristan, Fransa ve ateşemiliterlik yaptığı Bulgaristan var. Aralarında İngiltere yok ama bunların hepsi zaten İngiltere ile eş değer. Fransa da sömürgeci bir devlettir ve o da sömüreceği yerlerde ilk önce dinini ve dilini değiştirmektedir. Atatürk'ün İngilizce bilmemesi orduda kimsenin bilmeyeceği anlamına gelmez. Aynı zamanda da İngilizlerden de kimsenin Türkçe bilmediği anlamına gelmez. Cidden çok saçma açıklamalarda bulunmuşsun. İngiltere'de tam olarak imparatorluk bulunmamakta. Kraliyet Ailesi bir süs gibidir. Zaten İngilizlerin Yunanlara desteği çekmesi de bu dediğimi çok güzel bir şekilde açıklıyor.

PastayıSeven

Ayrıldı
Düşünce
Sünni
Saygıdeğer Efendiler. 1921 yılı içinde, çeşitli devletlerle resmî ve özel birtakım temaslar kuruluyordu. Türk - Rus temas ve ilişkileri olumlu bir yönde gelişiyordu. Fransızlardan başka, İtalyanlar ve İngilizlerle de temaslar kurulmuştu. 1921 yılı Haziranında yanlış anlaşılmaya yol açmış bulunan bir konuyu açıklayacağım.
Senin dediklerinle 7000 harfi geçtiğinden dediklerini sildim ve sadece orasını alıntıladım.

Dediklerini güzelce okudum. İlk önce bunları nereden aldın bilmiyorum ama sanırsam Nutuk'tan alıntılar :D Çünkü Nutuk'u şu an okuyorum ve aynı üslup ile yazılmış bir şey. Argolarının hepsini sana geri îâde ediyorum. İlk önce dediklerinde benim dediğimi çürütecek bir şey bulunmamaktadır. 1921 yılındaki birkaç görüşmeyi buraya atmışsın ama bunlar bir şeyi açıklamaz. Alıyor mu? Alıyor! Aynı zamanda da burada bir cephane yardımına da değinmiyor. Azlığına veya çokluğuna, kimler tarafından getirildiğine... Boşu boşuna konu ile âlâkalı olmayan ama 1921 yılında geçen bir şeyi atmışsın.

Bu arada Nutuk'ta çok fazla çelişen ve Meclis-i Mebusan kayıtlarına girmeyen söz var. Bunlar için zaten ileride farklı bir forumda bahsedeceğim.

PastayıSeven

Ayrıldı
Düşünce
Sünni
Yorumlamayı yeri gelince günümüze göre yeri gelince zamanına göre yapmanız bile komiktir.Bu formda Atatürk hakkında adam akıllı bir bilgi almaya değil,kendinizden çok emin konuşarak iftira atmaya gelmişsiniz.Tarihte Atatürk'e atılan iftiralara zaten yanıt verilmiştir,gelmiş en basit konulardan bile geçirme peşindesiniz. Yazık artık her İftira gördüğümde üzülüyorum.İftira çeşitliliği bile bollaştı artık.5535 ekini görüntüleBu kadircilerin ne olduğu bellidir.Ne buna uyanlarda ne Atatürk düşmanlarından Atatürk öğrenenlerde zeka yoktur. Daha fazla zorlamanıza gerek yok girişinizle bile zihniyetinizi belli ettiniz ama ne yapalım rastlamadiğimiz insan türlerinden değilsiniz neticede.Ha islamı önünüze barikat gibi kuruyorsunuz,kurmayın burada diğer müslüman arkadaşlarımıza birer hakaret oluyor. Atatürk hakkında kemküm edip destek olmalarını istiyorsanız burası size göre değildir.
Sözlerinin 10'da 9'unu hakaret, diğerlerini de konu ile âlâkalı değil. Sen cidden çok yanlış yoldasın. Bir tane bile konu ile ilgili değil.
Ben diyorum ki: "Atatürk'ün Genel Sekreteri diyor."
Sen diyorsun ki : "Popcorn, cahil,..."

TENTEN

☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Panteist
Bir kere dediklerinde birkaç İngiliz'in gayri resmî olarak getirdiği yazmamakta. Açıkça getirdiklerini diyor. Buradan ne çok anlarız, ne de az. Lâkin Atatürk'ün Genel Sekreteri diyorsa kesinlikle az bir şey değildir. Zaten bunun gibi daha birçok kez Atatürk'ün Kurtuluş Savaşında savaştıkları ile iş birliği var. Meselâ 12 Adayı İtalyanlara İsmet İnönü kaptırdı. Musul'un çoğunluğu Kürt'tü ve bunlar da Müslüman olduğundan azınlığa girmiyordu ve bizim olacaktı ama İngilizlere verdik. Venzilos ile İsmet İnönü'nün kol kola fotoları var. Venzilos'un Atatürk'e barış ödülü verilmesini de istiyor. Aynı zamanda da Lâiklik'in alıntısı olmaz ki :D Cidden burada beni gülme krizine soktun. Atatürk çok fazla Avrupa devletlerini ziyarete gidyor. Bunların arasında Almanya, Avusturya ve Macaristan, Fransa ve ateşemiliterlik yaptığı Bulgaristan var. Aralarında İngiltere yok ama bunların hepsi zaten İngiltere ile eş değer. Fransa da sömürgeci bir devlettir ve o da sömüreceği yerlerde ilk önce dinini ve dilini değiştirmektedir. Atatürk'ün İngilizce bilmemesi orduda kimsenin bilmeyeceği anlamına gelmez. Aynı zamanda da İngilizlerden de kimsenin Türkçe bilmediği anlamına gelmez. Cidden çok saçma açıklamalarda bulunmuşsun. İngiltere'de tam olarak imparatorluk bulunmamakta. Kraliyet Ailesi bir süs gibidir. Zaten İngilizlerin Yunanlara desteği çekmesi de bu dediğimi çok güzel bir şekilde açıklıyor.
Teknolojik gelişmeye bağlı bunlar.
Suveyş kanalını kime yaptırdın?
Orayı Atatürk mü verdi ingilizlere ahmak adam?
Silahı istediğinden alırsın.
İsrailden silah almıyormuyuz?
Fransa karikatür yayınladı diye karşı çıkıyorsun.İletişim uydularını onlara fırlatırken sorun yok.
Oyak reno işbirliğin var.
Teknolojik imkanların yetmediği için bazı şeylerden vazgeçmek zorunda kalıyorsun.
Musul kerkük adalar o yüzden gitti.
Türkiye toprakları dağlık olmasaydı ve petrol olsaydı komple oda gitmişti.Alman rus desteğide var tabi.
O zamanki teknoloji buna izin vermiyor.
Sorunun bu değil senin sorunun din.
Latin alfabesi yerine arap alfabesini istiyorsun.
Halifeliği istiyorsun.
Ezanın Türkçe okutulmasına karşısın.
Atatürk'ün din hakkında söyledikleri seni deli ediyor.

Yoh Asakura18

☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Kur'ancı
Atamız Atatürk Türkçü ve milliyetçiydi. Atatürk'e iftiralar atanlar Türk değildir. Çünkü Atamız Atatürk ömrünü bu vatan için bizler için harcadı. Atatürk hem vatanı kurtardı. Hemde kısa sürede çok büyük devrimler yaptı. Ve ayrıca Atamız Atatürk'e iftira atanlar ancak hainlerdir.Atatürk gibi çok büyük bir lidere sahip olduğumuz için gurur duymalıyız. Ve Atamız Atatürk'e sonsuza kadar minnettarız.

PastayıSeven

Ayrıldı
Düşünce
Sünni
Teknolojik gelişmeye bağlı bunlar.
Suveyş kanalını kime yaptırdın?
Orayı Atatürk mü verdi ingilizlere ahmak adam?
Silahı istediğinden alırsın.
İsrailden silah almıyormuyuz?
Fransa karikatür yayınladı diye karşı çıkıyorsun.İletişim uydularını onlara fırlatırken sorun yok.
Oyak reno işbirliğin var.
Teknolojik imkanların yetmediği için bazı şeylerden vazgeçmek zorunda kalıyorsun.
Musul kerkük adalar o yüzden gitti.
Türkiye toprakları dağlık olmasaydı ve petrol olsaydı komple oda gitmişti.Alman rus desteğide var tabi.
O zamanki teknoloji buna izin vermiyor.
Sorunun bu değil senin sorunun din.
Latin alfabesi yerine arap alfabesini istiyorsun.
Halifeliği istiyorsun.
Ezanın Türkçe okutulmasına karşısın.
Atatürk'ün din hakkında söyledikleri seni deli ediyor.
Silah almak başka, birisinin sana yardım etmesi başka. Silah alma ordunu güçlendirmek için parayla yaptığın şeydir. (Türkiye'nin savunma sanayisi 2002'de %20 yerliyken, şu an %70'lerde.) Yardım almak ise tarihi ve kültürel bağlarının olduğu bir devletin zor zamanında sana yardım etmesi veya bir devletin istediğini yapmak şartı ile o zaman ondan yardım almaktır.
ABD'de iletişim uydularını Kazakistan'dan fırlatıyor.
Bir ülke ile bir zaman gerginliğin olduğunda, bu diğer yönlere de yansımaz. Çünkü bir devlet bir konuda bizle ortak iken, diğer konuda karşımızdadır. Meselâ İsrail ile Kudüs konusunda karşıyız ama kendileri İran'ın ve Rusya'nın gücünü kırmak için Azerbaycan'a yardım ediyor. 12 Adaları bizzat Çörçıl (nasıl yazıldığını bilmiyorum :D ) "Biz İsmet İnönü'ye teklif ettik ama O kabul etmedi." diye açıklamakta. Musul'da da İngilizler oraya el koyuyor. Halbuki haklıyız ama buranın peşinden gitmiyoruz.
Sizin Latin alfabesine geçmemizi savunmamız şu : "Modernlik, çağdaşık"
1-Japonya şu an modern bir ülke ama kendi alfabelerini kullanıyorlar.
2-Arapça konuşunca Arap sevici oluyorsak, İngilizce konuşunca da İngiliz sevici oluruz.
3-Arapça İslam'ı kabul ettiğimizden beridir dilimiz oldu. Bunu değiştirmek halka zulüm yapmaktan başka şey değildir.
Ezanın Türkçe okutulmasına karşı değilim, Ezanın Arapça olduğundan dolayı İslam'a "Arap dini" demenize karşıyım.
Atatürk'ün din söylemleri beni deli ediyor mudur? Cevaplamayacağım ama benim burada bunları demem diğer arkadaşların konuşma tarzlarına, argolarına ve küfürlerine bakılırsa birilerini gerçeği görmesi baya deliye dönmesine sebep oluyor.

Yoh Asakura18

☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Kur'ancı
Hem Asaletli Atam sana sonsuza kadar minnettarız. Ne mutlu Türküm diyene.

TENTEN

☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Panteist
Silah almak başka, birisinin sana yardım etmesi başka. Silah alma ordunu güçlendirmek için parayla yaptığın şeydir. (Türkiye'nin savunma sanayisi 2002'de %20 yerliyken, şu an %70'lerde.) Yardım almak ise tarihi ve kültürel bağlarının olduğu bir devletin zor zamanında sana yardım etmesi veya bir devletin istediğini yapmak şartı ile o zaman ondan yardım almaktır.
ABD'de iletişim uydularını Kazakistan'dan fırlatıyor.
Bir ülke ile bir zaman gerginliğin olduğunda, bu diğer yönlere de yansımaz. Çünkü bir devlet bir konuda bizle ortak iken, diğer konuda karşımızdadır. Meselâ İsrail ile Kudüs konusunda karşıyız ama kendileri İran'ın ve Rusya'nın gücünü kırmak için Azerbaycan'a yardım ediyor. 12 Adaları bizzat Çörçıl (nasıl yazıldığını bilmiyorum :D ) "Biz İsmet İnönü'ye teklif ettik ama O kabul etmedi." diye açıklamakta. Musul'da da İngilizler oraya el koyuyor. Halbuki haklıyız ama buranın peşinden gitmiyoruz.
Sizin Latin alfabesine geçmemizi savunmamız şu : "Modernlik, çağdaşık"
1-Japonya şu an modern bir ülke ama kendi alfabelerini kullanıyorlar.
2-Arapça konuşunca Arap sevici oluyorsak, İngilizce konuşunca da İngiliz sevici oluruz.
3-Arapça İslam'ı kabul ettiğimizden beridir dilimiz oldu. Bunu değiştirmek halka zulüm yapmaktan başka şey değildir.
Ezanın Türkçe okutulmasına karşı değilim, Ezanın Arapça olduğundan dolayı İslam'a "Arap dini" demenize karşıyım.
Atatürk'ün din söylemleri beni deli ediyor mudur? Cevaplamayacağım ama benim burada bunları demem diğer arkadaşların konuşma tarzlarına, argolarına ve küfürlerine bakılırsa birilerini gerçeği görmesi baya deliye dönmesine sebep oluyor.
Göktürk alfabesini getirseydi daha iyiydi.Araştıracak adam yok işte.
Osmanlı neyi icat etti?
Atatürk neyi başaracak 20 yılda.Yanlışları var benimde eleştirdiğim ama bu yazdıkların baştan savma.
Bir iki ingiliz subayı adı yazıyorsun tam isimleri yok.
Bu subaylar ingiliz devletinin bilgisi dahilinde mi yardım ediyorlar yoksa kendi çıkarları mı için?
O da yok kitabında.
İngiltere resmi arşivlerinde bulup getirseydin yanında olurdum.
Neyine inanacağım bu ne idiğü belirsiz kitabın.
İsralin azerbaycana yardım etmesi yarın irana karşı kullanacak devlet bulmak için hayrına yardım etmiyor.
Adaları nah alırdık.Koruyacak gemimiz yoktu.
Teknolojik yetersizlik diyorum anlamıyorsun.
neyle savaşcaksın ağızdan dolma tüfekle mi? :)

PastayıSeven

Ayrıldı
Düşünce
Sünni
Göktürk alfabesini getirseydi daha iyiydi.Araştıracak adam yok işte.
Osmanlı neyi icat etti?
Atatürk neyi başaracak 20 yılda.Yanlışları var benimde eleştirdiğim ama bu yazdıkların baştan savma.
Bir iki ingiliz subayı adı yazıyorsun tam isimleri yok.
Bu subaylar ingiliz devletinin bilgisi dahilinde mi yardım ediyorlar yoksa kendi çıkarları mı için?
O da yok kitabında.
İngiltere resmi arşivlerinde bulup getirseydin yanında olurdum.
Neyine inanacağım bu ne idiğü belirsiz kitabın.
İsralin azerbaycana yardım etmesi yarın irana karşı kullanacak devlet bulmak için hayrına yardım etmiyor.
Adaları nah alırdık.Koruyacak gemimiz yoktu.
Teknolojik yetersizlik diyorum anlamıyorsun.
neyle savaşcaksın ağızdan dolma tüfekle mi? :)
Göktürk alfabesini getirseydi ben sevinirdim ama dediğin gibi anlayan yok. Aynısı Latin alfabesinde de geçerli. Lâkin Göktürk alfabesi kadar olmasa da anlayan birazcık var. O zamanki Atatürk rejiminine karşı çıkan isyanlara bakarsak zaten halk ilk önce bu yüzden isyan ediyor. Sonrasında da şapka takmayanları idam etmeler, kıyafetini değiştirmeyenleri idam etmeler... İstiklal Mahkemelerinin tarihine bakıldığında ağlanılmayacak bir şey değil.
Ben burada hiç bir İngiliz Subayının adını yazmadım. Cephanenin ne kadar olduğunu da. Çünkü bunlarla ilgili bilgi yok. M. Kemal’in Genel Sekreterliğini yapmış olan Tarihçi Yusuf Hikmet Bayur bile, Türk Tarih Kurumu tarafından basılan eserinde Ingilizler’in M. Kemal’e cephane getirdiğini yazmaktadır. (sayfa 95) zaten bununla ilgili belgenin resmini de attım. Baktığım yerde bir tek bu yazmaktadır. O yüzden zaten birazcık işe yalan sokarak ileriye gitmedim. Ama görüyorum ki siz hemen "birkaç subay, cephane az, kendi çıkarları..." gibi şeylere başvurmuşsunuz.
Adaları Çörçıl (nasıl yazılıyor bilmiyorum) bizzat zaten kendisi verdiklerini ama İsmet İnönü'nün almadığını diyor. Antlaşma ile veriliyor ve bu antlaşmayı o zamanın süper gücü olan İngiltere söylüyor. Kimse dokunamaz.
İşte sen de tam dediğimi diyorsun. İsrail'in Azerbaycan'a yardım etme sebebi bu. Bu da bizim işimize yarıyor. Zaten bunu gören İran'da şu an Azerbaycan'ı desteklediğini açıkladı. Hasan Ruhani'nin açıklamasına bakarsan görürsün. İşte bu yüzden bazı devletler ile, bazı konularda iş birliği yaparken; aynı devletler ile, bazı konularda da karşıyız. Suriye'de şu an bazı gruplar bir şehirde dost, gene aynı gruplar diğer şehirde düşman.

TENTEN

☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Panteist
Göktürk alfabesini getirseydi ben sevinirdim ama dediğin gibi anlayan yok. Aynısı Latin alfabesinde de geçerli. Lâkin Göktürk alfabesi kadar olmasa da anlayan birazcık var. O zamanki Atatürk rejiminine karşı çıkan isyanlara bakarsak zaten halk ilk önce bu yüzden isyan ediyor. Sonrasında da şapka takmayanları idam etmeler, kıyafetini değiştirmeyenleri idam etmeler... İstiklal Mahkemelerinin tarihine bakıldığında ağlanılmayacak bir şey değil.
Ben burada hiç bir İngiliz Subayının adını yazmadım. Cephanenin ne kadar olduğunu da. Çünkü bunlarla ilgili bilgi yok. M. Kemal’in Genel Sekreterliğini yapmış olan Tarihçi Yusuf Hikmet Bayur bile, Türk Tarih Kurumu tarafından basılan eserinde Ingilizler’in M. Kemal’e cephane getirdiğini yazmaktadır. (sayfa 95) zaten bununla ilgili belgenin resmini de attım. Baktığım yerde bir tek bu yazmaktadır. O yüzden zaten birazcık işe yalan sokarak ileriye gitmedim. Ama görüyorum ki siz hemen "birkaç subay, cephane az, kendi çıkarları..." gibi şeylere başvurmuşsunuz.
Adaları Çörçıl (nasıl yazılıyor bilmiyorum) bizzat zaten kendisi verdiklerini ama İsmet İnönü'nün almadığını diyor. Antlaşma ile veriliyor ve bu antlaşmayı o zamanın süper gücü olan İngiltere söylüyor. Kimse dokunamaz.
İşte sen de tam dediğimi diyorsun. İsrail'in Azerbaycan'a yardım etme sebebi bu. Bu da bizim işimize yarıyor. Zaten bunu gören İran'da şu an Azerbaycan'ı desteklediğini açıkladı. Hasan Ruhani'nin açıklamasına bakarsan görürsün. İşte bu yüzden bazı devletler ile, bazı konularda iş birliği yaparken; aynı devletler ile, bazı konularda da karşıyız. Suriye'de şu an bazı gruplar bir şehirde dost, gene aynı gruplar diğer şehirde düşman.

Bu resimde yazılan subayları diyorum bende.Kimin yazdığı önemli değil.Tarih zor bir meslek somut kanıtlar gerektiriyor.O yüzden güvenmiyorum bu yazılanlara.
Çörçilin ismet inönüye adaları ne zaman teklif ettiği önemli.
Almanlarla karşı karşıya gelmekten korkmuştur inönü.
Birde osmanlı zamanında alman desteğine ihanet etmek olur bu.
Benim dedem bile ismet inönü gibi hitler bıyıklı idi o zamanlar. :)

PastayıSeven

Ayrıldı
Düşünce
Sünni

Bu resimde yazılan subayları diyorum bende.Kimin yazdığı önemli değil.Tarih zor bir meslek somut kanıtlar gerektiriyor.O yüzden güvenmiyorum bu yazılanlara.
Çörçilin ismet inönüye adaları ne zaman teklif ettiği önemli.
Almanlarla karşı karşıya gelmekten korkmuştur inönü.
Birde osmanlı zamanında alman desteğine ihanet etmek olur bu.
Benim dedem bile ismet inönü gibi hitler bıyıklı idi o zamanlar. :)
Atatürk'ün Genel Sekreterliğini yapmış olan Yusuf Hikmet Bayur diyor.
Çörçıl'ın (adının yazılışını bilmiyorum.) İsmet İnönü'ye bunu teklif ettiği zaman Lozan antlaşması. Zaten biz Lozan Antlaşmasını yaparken Almanya savaştan çekilmişti. Hitler de iktidarda değildi. Wermır (nasıl yazıldığını bilmiyorum.) hükümeti iktidardaydı.

Hitler'in bıyığı mı?
Stalin'in bıyığı mı?
Hangisi daha iyi?

DemoKratos

Vl ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Öyle baştankara, kıçtanuydurma işlerle kimseye bot atılmaz. Ben ona diyeceğimi dedim. İçi boş dört plastik boru atıp ahhaaaaa Ergenekon cephaneliği demekten bile daha adice şerefsizce ve alçakça bir yalan bu.

Bu kadar adice şerefsizce bir iftiranın hangi gerici yobaz hain tarafından kotarıldığı da belli olmaya bellidir de bitin yavşakları ile ilgilenmeye bile gerek yok.

"Aha bu Vahdettin, bu şeyhülislam, bu da Trikopis için" diye avucunda üç mermi tutsa İngiliz subayı, vaaaay İngilizler cephane getirdiler mi diyeceğiz be! Adamın kendince espri anlayışı öyledir, ne bilelim yahu!

Şunu laf diye anca ağzı torba olsa da büzülesi, gevrek ağzı donunun uçkurundan da daha gevşek yavşaklar ağzına alır.

PastayıSeven

Ayrıldı
Düşünce
Sünni
Öyle baştankara, kıçtanuydurma işlerle kimseye bot atılmaz. Ben ona diyeceğimi dedim. İçi boş dört plastik boru atıp ahhaaaaa Ergenekon cephaneliği demekten bile daha adice şerefsizce ve alçakça bir yalan bu.

Bu kadar adice şerefsizce bir iftiranın hangi gerici yobaz hain tarafından kotarıldığı da belli olmaya bellidir de bitin yavşakları ile ilgilenmeye bile gerek yok.

"Aha bu Vahdettin, bu şeyhülislam, bu da Trikopis için" diye avucunda üç mermi tutsa İngiliz subayı, vaaaay İngilizler cephane getirdiler mi diyeceğiz be! Adamın kendince espri anlayışı öyledir, ne bilelim yahu!

Şunu laf diye anca ağzı torba olsa da büzülesi, gevrek ağzı donunun uçkurundan da daha gevşek yavşaklar ağzına alır.
Küfürlerinin hepsini benim dinimin küfürü yasakladığını diyerek sana îâde ediyorum.
Şu an burada bana küfür etmekle kalmayarak Atatürk'ün genel sekreterliğini yapmış olan Yusuf Hikmet Bayur'a da küfür ediyorsun. Çünkü bizzat kendisi bunları diyor. Aynı zamanda da Vahdettin'i sevmem, onu İslam Hâlifesi olarak görene de hayretle bakarım.

O zamanlar Vahdettin'in durumunu görünce aslında şunu diyorum : Her ne kadar Atatürk İngilizlerin yardımı ile ülkeyi kurdu. Eğer bu olmasaydı o zaman hiç olmayacaktık. Gerçi İslam'ı kabul ettiğimizden beridir olan kültürümüz diyebileceğimiz şeyler gitmeyecekti ama gene de şu ana kadar gelmemizin Atatürk'ün İngilizlerle işbirliğine dayandırabiliriz.

Son konular