Ülkeyi kurtarmak için gerekli reformlar

pantheon

Deneyimli
Düşünce
Agnostik
Ülkeye dair hiçbir umudum kalmadı. Sizce ne yapılırsa kısa ,orta ve uzun vadede batı ülkelerininden bı farkımız kalmaz.

Ateist Uzaylı

Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Ülkeye dair hiçbir umudum kalmadı. Sizce ne yapılırsa kısa ,orta ve uzun vadede batı ülkelerininden bı farkımız kalmaz.
Ekonomiyi düzeltmek için:
80 milyon topanacağız ve Trump.
a veya biden a (artık hangisi ise)
Küfürlü mektup yazacağız. Ana bacı girecez. Ve bunu hergün yapacağız. Mektup olmassa e posta yollayacağız. Böylece adamlar bıkıp doları 25 kuruş yapacaklar.
Polish_20201207_163921295.png

Yoh Asakura18

☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Agnostik
Bilim ve teknolojiye önem vermek. Ve atamız Atatürk'ün izinden gidip, ülkeyi muasır medeniyete çıkartmak için çok çalışılması lazım. Ve İstanbul sözleşmesini yasa olarak çıkartılması lazım. Kadın ve çocukları koruyan haklar genişletilmesi lazım. Ve özgür medya, basın ve demokrasimizi güçlendirmek lazım. Kadın şiddetini en aza indirmek hatta kadınları ve çocukları koruyan yasalar çıkartılması lazım.

Ateist Uzaylı

Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Moderatör tarafından düzenlendi:

Ateist Uzaylı

Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bence kepenki kapatıp gitsek ekonomi kendi kendine düzelir.
Hayır ekonomi şöyle düzelir.
Ekonomiyi düzeltmek için:
80 milyon topanacağız ve Trump.
a veya biden a (artık hangisi ise)
Küfürlü mektup yazacağız. Ana bacı girecez. Ve bunu hergün yapacağız. Mektup olmassa e posta yollayacağız. Böylece adamlar bıkıp doları 25 kuruş yapacaklar. 6596 ekini görüntüle

Efe

☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Agnostik
- Birçok vergide sıfırlama
- Fabrikalar kurma
- Vergilerin gereksiz yerlere gitmesini önleme
- Tarıma bolca destek
- 5 maaş falan alanların maaşını tek maaşa indirme.
- Sınıf ayrımını kaldırma
- Din dersini kaldırma ve eğitimi yenileme
- Laik kanunları sıkılaştırma
.
.
.
Aslında yetkim bir olsaydı neler yapmazdım. 😂

Yazan tarafından düzenlendi:

Plütoncu

Çaylak
Düşünce
Ateist
-Eğitim, gençlere imkan ve destek.
-Vergi yükünün azaltılması. Vergiyi yükseltmek bir kazanç değil aksine bir zarardır.
(Laffer eğrisi: https://vergidosyasi.com/2020/04/27...,açıklarını da azaltacağını ileri sürmektedir.)
-Eğitimde detaya girersek bir sürü yenilik gerekiyor. Eğitim düzeltilmesi gereken ilk şey. Beyin göçü vermemeliyiz.
-Köylüye, çiftçi ve hayvancılara destek olmak gerekiyor. 1,2,3. vs. ekonomi sınıflarının hepsine destek olmak lazım. Ama şuan ilk bunlar desteği hak ediyor çünkü üretim az, dışa bağımlılıktan besin konusunda hiç değilse kurtulmamız gerekiyor.
-Sanayide düzenlemeler gerekli kesinlikle. Üretim arttırılmalı. Ayrıca başka ülkelere veya milletlerin insanlarına satmamalıyız hiçbir şeyi. Türk vatandaşlarının şirketleri olmalı elimizden geldiğince.
-Tabii ki polisin gücünü azaltmak ve kontrolünü tamamen devletin eline almak. Zira bu güç şuan devletin değil hükümetin elinde.
-Camii sayısını azaltmak, yerine daha işlevsel binalar, kamu kuruluşları kurmak
-Bol bol yeşillendirme çalışmaları, devletin TEMA vakfı gibi vakıflarla ortaklık yapması gerekli.
-Diyanet İşlerini kapatmak, zira burası bir çöplükten ve baba parası yiyen bir veletten farksız.
-Yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının arttırılması
-Faturalara, araba ve piyasasına el atmak
-Şirket, fabrika kuracak insanlara teşvik parası
Aklıma şimdilik bunlar geldi. :)

Plütoncu

Çaylak
Düşünce
Ateist
Aklıma şimdilik bunlar geldi.
-Bir de şu sarayı kapatırım kesinlikle. Yıktırmam. Kütüphane gibi bir sürü şey için kullanılabilir. Güzel şeyler düşünülebilir. İsraf olmaktan kurtarılması gerekiyor.
-Milletvekili maaşını ve cumhurbaşkanı maaşını azaltırım.
-Halk devlet için vardır anlayışını elimden geldiğince azaltmaya çalışırım. Çünkü devletler halk için vardır. Bizim millet salak olduğu için kendi değerini anlayamadı.
-Devlet büyüklerinin arabalarını, korumalarını, orada buradaki yazlıklarını , ekstradan evlerinin hepsini altlarından aldırırım. Halk böylesine bir çabadayken kimse yan gelip yatamaz. Herkes yerini bilsin.
-Tabii ki laik bir devlet olduğunu hatırlatırım halka. :)

pantheon

Deneyimli
Düşünce
Agnostik
-Eğitim, gençlere imkan ve destek.
-Vergi yükünün azaltılması. Vergiyi yükseltmek bir kazanç değil aksine bir zarardır.
(Laffer eğrisi: https://vergidosyasi.com/2020/04/27/laffer-egrisi-nedir-neyi-ifade-eder/#:~:text=Arz yanlı iktisat görüşüne sahip,açıklarını da azaltacağını ileri sürmektedir.)
-Eğitimde detaya girersek bir sürü yenilik gerekiyor. Eğitim düzeltilmesi gereken ilk şey. Beyin göçü vermemeliyiz.
-Köylüye, çiftçi ve hayvancılara destek olmak gerekiyor. 1,2,3. vs. ekonomi sınıflarının hepsine destek olmak lazım. Ama şuan ilk bunlar desteği hak ediyor çünkü üretim az, dışa bağımlılıktan besin konusunda hiç değilse kurtulmamız gerekiyor.
-Sanayide düzenlemeler gerekli kesinlikle. Üretim arttırılmalı. Ayrıca başka ülkelere veya milletlerin insanlarına satmamalıyız hiçbir şeyi. Türk vatandaşlarının şirketleri olmalı elimizden geldiğince.
-Tabii ki polisin gücünü azaltmak ve kontrolünü tamamen devletin eline almak. Zira bu güç şuan devletin değil hükümetin elinde.
-Camii sayısını azaltmak, yerine daha işlevsel binalar, kamu kuruluşları kurmak
-Bol bol yeşillendirme çalışmaları, devletin TEMA vakfı gibi vakıflarla ortaklık yapması gerekli.
-Diyanet İşlerini kapatmak, zira burası bir çöplükten ve baba parası yiyen bir veletten farksız.
-Yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının arttırılması
-Faturalara, araba ve piyasasına el atmak
-Şirket, fabrika kuracak insanlara teşvik parası
Aklıma şimdilik bunlar geldi. :)
Çok iyi saymışsın, parti kur oy verelim.🙂

pantheon

Deneyimli
Düşünce
Agnostik
-Bir de şu sarayı kapatırım kesinlikle. Yıktırmam. Kütüphane gibi bir sürü şey için kullanılabilir. Güzel şeyler düşünülebilir. İsraf olmaktan kurtarılması gerekiyor.
-Milletvekili maaşını ve cumhurbaşkanı maaşını azaltırım.
-Halk devlet için vardır anlayışını elimden geldiğince azaltmaya çalışırım. Çünkü devletler halk için vardır. Bizim millet salak olduğu için kendi değerini anlayamadı.
-Devlet büyüklerinin arabalarını, korumalarını, orada buradaki yazlıklarını , ekstradan evlerinin hepsini altlarından aldırırım. Halk böylesine bir çabadayken kimse yan gelip yatamaz. Herkes yerini bilsin.
-Tabii ki laik bir devlet olduğunu hatırlatırım halka. :)
Bir de devlet kurumlarını satmak yerine özelleştirmek (sadece kendi vatandaşlarına).

Plütoncu

Çaylak
Düşünce
Ateist

Son konular

Son mesajlar