Ephesus

☆☆
Yazar
Düşünce
İgnostik
Bence de Hz İsa öyle bir şey dememiştir.

Meleklerde bile olmayan zevk ve lezzetlere sahip olmak kötü veya yanlış bir şey değilse demek ki saflığı da bozmaz.
Kötü ve yanlış bir şey ki zina günah işte.
İnsanlardan ortaya çıktığını ve anal yolla geçmediğini iddia etmedim zaten, saman adam safsatası yapmayınız.

Eşcinselliğin bir çok hastalığın daha fazla yayılmasına sebep olduğunu söyledim ve Aids'i örnek verdim.
Eşcinsellik hastalığı demişsin, safsata falan yok, sanki onlardan geçiyormuş gibi :)

Anal yolla da bulaşır, eşcinselliğin suçu değil bu. Sadece eşcinsellikle yayılan bir hastalık göster.
Doğal cinselliğin mastürbasyondan farkı olmadığını iddia ediyorsanız size diyecek sözüm yok :)
Allah Allah farkı neymiş? Elin yerine başka bir yere değecek sadece XD

6lack de Furor

lV ☆☆☆
Geliştirici
Düşünce
Ateist
E tamam mastürbasyon da aynı derecede gerekli o zaman. Aseksüeller de var bu dünyada hatırlatırım.
Seks yapacak imkanın yoksa mastürbasyon yapacaksın tabii. Aseksüeller ayrı, seksin olmamasının insanı delirtmesini normal insan statüsüne göre mi belirleyeceğiz yoksa nadir olan aseksüel insanlara göre mi?

İşleri gereksiz yere karmaşıklaştırmayın. Denmek istenen şey belli.

Ephesus

☆☆
Yazar
Düşünce
İgnostik
Seks yapacak imkanın yoksa mastürbasyon yapacaksın tabii.
E tamam ikisi de aynı derecede sağlıklı. İkisinde de boşa akıtıyorsun sonuçta :D
İşleri gereksiz yere karmaşıklaştırmayın. Denmek istenen şey belli.
Karmaşıklaştırmak falan yok, yaşamak için seks yapmana gerek yok. O senin zevk almak isteyip istememenle ilgili. Dediğim gibi yaşamak için zorunlu olsa aseksüeller elenirdi.

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Kötü ve yanlış bir şey ki zina günah işte.
Kötü ve yanlış olan gayr-ı meşru ilişki olan zinadır, meşru ilişki günah da değil, kötü ve yanlış da değil.

Siz meşru cinsel ilişkinin kötü ve yanlış olduğunu mu iddia ediyorsunuz?
Eşcinsellik hastalığı demişsin, safsata falan yok, sanki onlardan geçiyormuş gibi :)
Eşcinsellik hastalığı da demedim, saman adam safsatası yapmaya devam ediyorsunuz. :)
Sadece eşcinsellikle yayılan bir hastalık göster.
Sadece eşcinsellikle yayılan bir hastalık var mı bilmiyorum ve olup olmamasının konumuzla hiçbir alakası yok.

Eşcinselliğin bir çok hastalığın daha fazla yayılmasına sebep olduğunu söyledik ve Aids'i örnek verdik, olay bu.
Yazmıştık:

Doğal cinselliğin mastürbasyondan farkı olmadığını iddia ediyorsanız size diyecek sözüm yok :)

Ephesus

☆☆
Yazar
Düşünce
İgnostik
Aslında eğer zinayı günah kılıyorsan, evlilikteki birleşmeyi de (çocuk yapmayacaksan) zina kılman lazım.
E belki boşanacaklar? Yeni kocasına bakire olmadan gidecek. Ne farkı var bunun zinayla?
Eşcinsellik hastalığı da demedim, saman adam safsatası yapmaya devam ediyorsunuz. :)
"Eşcinsellik bir çok hastalığın daha fazla yayılmasına sebep oluyor. Asıl adı GRID (Eşcinsellikle İlişkili Bağışıklık Sistemi Bozukluğu) olan hastalığın ismi sonradan AIDS olarak değiştirilmiştir."

Sanki eşcinsellik olmadan geçmiyormuş gibi.
Eşcinselliğin bir çok hastalığın daha fazla yayılmasına sebep olduğunu söyledik ve Aids'i örnek verdik, olay bu.
Diyorum ki, eşcinsellikle alakası yok, anal yolla da geçiyor erkek-kız
Yazmıştık:

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Aslında eğer zinayı günah kılıyorsan, evlilikteki birleşmeyi de (çocuk yapmayacaksan) zina kılman lazım.
E belki boşanacaklar? Yeni kocasına bakire olmadan gidecek. Ne farkı var bunun zinayla?
Zinanın bakirelikle alakası olduğunu nereden çıkardınız?

Bakire olup olmadığı fark etmeksizin meşru ilişkiler helal gayrı meşru ilişkiler haram kılınmıştır.

Şu soruya halen cevap vermediniz:

Sanki eşcinsellik olmadan geçmiyormuş gibi.
Sizin öyle algılamanız sizin probleminiz.
Diyorum ki, eşcinsellikle alakası yok, anal yolla da geçiyor erkek-kız
Anal yolla da geçmesi eşcinsellikle alakasız olduğunu göstermez, eşcinsellik haricinde başka şeylerle de alakalı bulaş yolları olduğunu gösterir ve bizim de buna aykırı bir iddiamız zaten yok.
Yazmıştık:

"Mastürbasyon, cinsel yaşamın sadece önemli bir parçasıdır. Tek başına sevginin, tensel birlikteliğin, hissetmenin yerini tutamaz, tutmamalıdır."
Psikoterapist Dr. A. Cem Keçe

Son konular

Son mesajlar