Uyeyne bin Hisn, Muhammed'in karısı Ayşe'ye göz koyarsa.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Mesajlar
5,064
Tepki puanı
2,347
Düşünce
Ateist
Kuran'da kullanılan başka bir sıkıntılı kelime nikah ücreti. Bu, bir çok pasajda "ucurehunne" olarak geçer. "Kadınların ücretleri" demektir. Yani şimdi buna nikah bedeli olarak ödenen güvence parası anlamında bir kelime özelleştirilip isim olarak konulmalıydı. Bunu kadınların ücretleri diye baştan savma bir adlandırmayla geçiştirmek olacak şey değil.

Farsçada böyle bir kelime var: Mehir. Sokaktan yüz müslimi çevirin sorun: Mehir Kuran'da geçer mi? Bir tane geçmez diyen çıkarsa vaaaaav deyin yani, o derece! Hiç biri asla hiç bir şekilde geçmediğini bilmez. Yalancı sahtekar mealciler ise Kuran'ın ipliği pazara çıkmasın diye bu ucurehunne'yi sürekli ve ısrarla mehir diye çevirirler. Tabii, ne kadınların ücreti yahu, vizite mi bu? denecek! O yüzden dürüst tercüme edemezler.

Bu mealcilerin topunun var ya yatacak yerleri yok. İnsan bu kadar da yalancı olmaz. Hayır göz var izan var yahu, topluyorsun bu mealcileri bir araya, hepsi Kuran'ı süsleyip matah göstermek için ne katacağını şaşırmış. Uydurup uydurup kendi fikirlerini Kuran'da yazıyor gibi döşenmişler. Bunların uydurmacı olduğu birbirleri ile kıyaslandıklarında hemen ortaya çıkıyor. Fakat işte bu mehir gibi ağız birliği ettikleri konularda bu gerçekten Kuran'da yazıyor çünkü hepsi de aynı şeyi söylemiş gibi bir hava uyanıyor. Ama gel gelelim Kuran'da tek bir mehir kelimesi geçmiyor! Tıpkı tek bir Havva kelimesi geçmediği gibi! Halbuki çok yerde Âdem kelimesi geçtiği halde! Bu nedir yahu? Bu kepazelik yani, rezalet! Skandal bu resmen! Hiç bir muslim de bunu bilmiyor! Yine yüz muslimi sokakta çevirin sorun, Kuran'da Havva'nın geçmediğini bilen tek bir tane çıkmaz! Kuran'da kadının adı bile yok, ama hiç bir muslim de bunu bilmiyor! Daha başka nasıl kepazelik olacak ben bilmiyorum artık!

Bu mealci yalanlarını çıkar, Kuran'da doğru düzgün hiç ama hiç bir şey yazmaz. Kuran'da bir konunun halledildiği, bir çözüm getirildiği, az bilindik bir konuda farkındalık yaratıldığı görülür bir şey değildir. Sürekli aynı teraneleri tekrarlar durur. Yok işte kafirler işkenceler çekecek de müminlerin keyfi kıyak olacak da, ülen bu mudur be! Bu mu yani şimdi bunun insanlığa mesajı? Yuh! Daha da ne diyeyim, yuh yani! Arada bir hukuki konuda bir hüküm koymaya kalkışır, onda da bir çuval inciri bot eder yani, önerdiği olacak bir şey değildir! Saçma sapan, uygulanması akıldan bile geçirilmesi akla zarar bir öneridir.

Temelinde bu olan bir dinin insanlığa yapabileceği en küçük katkı şöyle dursun, bunu başımızdan nasıl def ederiz bundan sonsuza kadar nasıl kurtuluruz, bunu düşünmeden insanlığın ilerlemesi olanaksız. Bu gündemden tümüyle düşüp yok olmadıkça insanlık tam olarak insanlık olamaz.
 
Üst