Vatan Sümeyyeye Feda Olsun

Düşünce
Agnostik
Askerleriyle, polisiyle, korucusuyla tüm güvenlik güçlerimizin vatan savunması yaptıkları bir ortamda Cumhurbaşkanının kızının milyon lirayı aşan masrafıyla çok lüks bir düğün yapmasını kınıyorum.

Şu anda güney doğuda güvenlik güçlerimiz kahramanca vatan savunması yapıyor. Çok şiddetli çatışmalar, ölümler, yaralanmalar var. Her gün şehit düşmesi sonucu bir çok ailemiz perişan oluyor, ocakları kararıyor, hayatları bitiyor. Şehit olan insanlarımızın sayısı yüzlerle ölçülür durumda şu anda. Ayrıca hep şehitlerden bahsediyoruz ama bir de gaziler var. Çatışmalardan yaralananlardan fazla bahseden yok. Geçenlerde bomba patlaması sonucu bir asker sağ olarak kurtuldu ama işitme duyusunu kaybetti. Ömür boyu duyamayacak artık. Ve bu askerimiz gibi başka sakat kalan askerlerimizde var. Kolu kopan, bacağı kopan, görme duyusunu kaybeden...

vatan-sumeyyeye-feda-olsun.jpg

Peki böyle bir ortamda Cumhurbaşkanı Erdoğanın kızı Sümeyyeye gazetelerdeki haberlere göre milyon lirayı aşan düğün yapması ve bir düğün için İstanbulun trafiğini kitlemesi ne kadar doğru. Düğün yapılmasın demiyoruz elbette ama çok sade yapılmalıydı bu ortamda. Bu düğünün bu kadar lüks yapılmasını savunan var mı bilmiyorum ama bu düğünün böyle yapılması iğrenç bir durum. Kendinizi güney doğuda çatışıp görme duyusunu, işitme duyusunu kaybetmiş veya oğlu şehit düşmüş bir ailenin yerine koyun bakalım ne hissedeceksiniz. Sümeyyeler rahat ve lüks içinde düğün yapsınlar diye mi ölüyor askerlerimiz acaba?

İşin bir diğer yanı da askerlerin moral durumudur. Canını ortaya koyup vatan savunması yapan güvenlik güçlerimizin moral durumunu bir düşünün. Onlar ölüm tehlikesi yaşadıkları saatlerde bazıları İstanbulda milyon liralık düğünde eğleniyor. Bu güvenlik güçlerimizin moralini bitirir. Moral ise savaşta en önemli şeydir.

İnsanımızın uyanması lazım artık. Milletimizin sırtına eşek niyetine binenler vardı hep. Bu günde var. Böyle giderse yarın da olacak. Yarında böyle olmaması için uyanın ve tepkinizi koyun artık.

Moderatör tarafından düzenlendi:
Düşünce
Ateist
Askerdeyken "vatan sana canım feda" diye bağırırdık. Bundan sonra da "sümeyye sana canım feda" diye bağırtacaklar galiba.

Düşünce
Muvahhid
Allah’a inanmayan insanların şehitliğe inanması ne büyük çekişki ama öldürülen askerler için neden şehit diyorsunuz onların diğer ölülerden farkı nedir?

Kemal

☆☆☆
Yönetici
Düşünce
Agnostik
Yukarıda ne anlatılıyor sen neden bahsediyorsun. Bu lüks düğüne, bu israfa diyeceğin bişey yok mu?

Şehitlik konusundan bahsedecek olursak, sen şehitliğe dini bir kavram olarak bakıyorsun ben ise milli bir kavram olarak bakıyorum. Bakış açısı farkı.

Vatanı, milleti için ölmüş bir insan en büyük saygıyı hak ediyor. Onlar milletimizin cesur kahramanlarıdır. Ben böyle bakıyorum.

Bu meseleye takılmış olman gerçekten ilginç.

Üst Alt