Yahudilerin ezanı

Hypatia

Üye
Düşünce
Ateist
Konu Sahibi

Yahudilikle islamın, hıristiyanlığın birbirine benzemesi tesadüf değildir. Aksine çıkış noktası aynı coğrafyadan.. bu halklar birbiriyle akraba kavimler olduğundan, hem dinsel hem antropolojik olarak. Buyrun yahudi ezanı..

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
İlk kez duyuyorum! İlginç bir bilgi olmuş. Böyle bir şey olduğunu hiç bilmiyordum. Tıpa tıp benzerlik bu kadar olur!

Tevrat'ı makamlı okuduklarını duymuştum ama bunu ilk kez duyuyorum.

Aklıma tekstil reklamı geldi:

"Aynısı Corç, aynısı!"

"Aynısı deme Maykıl, aynısı deme!" :kay:

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni

Yahudilikle islamın, hıristiyanlığın birbirine benzemesi tesadüf değildir. Aksine çıkış noktası aynı coğrafyadan.. bu halklar birbiriyle akraba kavimler olduğundan, hem dinsel hem antropolojik olarak. Buyrun yahudi ezanı..
Bunda şaşılacak bir şey yok. Hz Ademden beri gelen her peygamber insanları bir olan Yaratıcıya ibadet etmeye çağırmıştır

GökTanrıcılık18

☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Agnostik
İslam dini museviliğin kopyası olduğu için normal görüyorum. Yani Kuran tevratı kopyasıdır. Kuran'ı uyduranlar en çok tevrattan esinlendiler.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
İslam dini museviliğin kopyası olduğu için normal görüyorum. Yani Kuran tevratı kopyasıdır. Kuran'ı uyduranlar en çok tevrattan esinlendiler.
Kuranın tevrattan çok farklı yerleri var. Bu yüzden kopya iddiası yersiz. Üstelik kim ya da kimler, nerede, ne zaman, nasıl kopyaladılar? Bunlara bilimsel kanıtlarla cevap vermeden kopya iddiasını dillendirmemek lazım

GökTanrıcılık18

☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Agnostik
Kuranın tevrattan çok farklı yerleri var. Bu yüzden kopya iddiası yersiz. Üstelik kim ya da kimler, nerede, ne zaman, nasıl kopyaladılar? Bunlara bilimsel kanıtlarla cevap vermeden kopya iddiasını dillendirmemek lazım

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Başta Hristiyanlığın yeni bir mezhebi olarak tasarlanan İslam'ın, Hristiyanlığın fazla yumuşadığı gerekçesiyle tekrar aynen olmasa da büyük ölçüde Yahudi şeriatına dönülmesi şeklinde tasarlandığının bir kanıtı daha.

Büyük ölçüde Yahudi şeriatına dönülünce bu mezhep yeni bir din olarak lanse edilmiş. Hristiyanlık Yahudilikten çok farklı. Domuz, şarap serbest. Recm filan yok. İslamda ise Yahudilikten farklı bir deve ile içyağı yasağı yok o kadar, gerisi tekrar uygulamaya sokulmuş.

Yani gerçekten de "aynısı Corç aynısı!" :D

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Müslüm yalan efsaneleri de böylece masal oluyor. Yok Muhammed istişare etmiş de ateş yakalım diyen olmuş da davul çalalım diyen olmuş da en son insan sesinde karar kılmışlarmış! Pabucuma anlatın artık o masalları! Kopyacı taklitçiler sizi! Aynen kopyalamışlar, bir de utanmadan masal anlatıyorlar!

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Aynı Allah tarafından gönderilen bir kitap olan Kuran, Tevrat’taki doğru bilgileri tasdik edip, yanlış olanları düzeltiyor. Bu durumda aynı peygamberlerden bahsetmesi kadar doğal bir şey yok

kavak

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Müslüm yalan efsaneleri de böylece masal oluyor. Yok Muhammed istişare etmiş de ateş yakalım diyen olmuş da davul çalalım diyen olmuş da en son insan sesinde karar kılmışlarmış! Pabucuma anlatın artık o masalları! Kopyacı taklitçiler sizi! Aynen kopyalamışlar, bir de utanmadan masal anlatıyorlar!
O devirde, intihal yapanlara ciddi yaptırımların olmamasından olabilir mi?:akay:

Entropyy22

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
bakın arkadaslar, siz durumun ciddiyetinin farkında deilsiniz.işin sonun da cehennem var.tatil yeri değil orası.kebab olacaksınız hala inat ediyorsunuz.

uyuyunca her şey bitiyor mu?

bitmiyor. uyanınca kaldığınız yerden hayat ve borçlar devam ediyor.ölünce de işte hiçbir şey bitmeyecek.uykudan uyanma ile aynı olacak herşey ve siz işte o zaman.. yani kısaca dona siçtiğinizin resmidir.benden demesi.

bu arada, bilgelikyolunda gereken açiklamayi yapmış.bunu bile akıl edemiyorsunuz.benzer çağrı olması garip bir durum değil.
Hristiyanlıkta cehennemin simgesi, ateştir. Çok tanrılı dinlerde, yine ateştir. İslamda da ateştir. Hintliler için de cehennem, alevlerdir. Dinler açısından bakıldığında Tanrı; sanki sadece insan pişiren bir ızgara kebapçısıdır. Victor Hugo

1576086087320.png

Minik Kuş

Üye
Düşünce
Sünni
Hristiyanlıkta cehennemin simgesi, ateştir. Çok tanrılı dinlerde, yine ateştir. İslamda da ateştir. Hintliler için de cehennem, alevlerdir. Dinler açısından bakıldığında Tanrı; sanki sadece insan pişiren bir ızgara kebapçısıdır. Victor Hugo

Ekli dosyayı görüntüle 1872
aynn bro.kuran da ateş ile azap edeceği yazıyor.macera aramaya gerek yok.bizler aciziz.yani ne yapacaksın tanrı O.sen ise basit bir kulsun.

tabi basit derken iman ile yükselirsin o ayrı.

işte resmen ızgara yapacak.kuranı okuyan bilir.buna sonsuza kadar dayanılmaz.zaten tabiata bakınca bunu yapacağını görüyoruz.dedim ya tanrı O,biz sadece bir hiçiz.iman etmezsen O'nun için değerin bile yok.ne kadar iyi bir insan olursan ol.amelleri boştur diyor onların.birşey beklemesinler diyor.böyle boşvermişsiniz ama karşınızda ölüm diye sonu belli olmayan bir gerçeklik var.

Minik Kuş

Üye
Düşünce
Sünni
gerçekten siz durumun vahametinden habersizsiniz.bir etrafınıza baksanıza.birbirini yiyen onca canlıyı yaratan tanrı adamın içinden geçer.cehennemde ümüğünüzü sıkar.bi kendinize gelin.durum ciddi lan.manyakmısınız.sonsuz lan birde.sonsuza kadar azap.korkun artık.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Muslimler hâlâ yanardağ videolarından çok korkuyorlar! Çok komikler yaaa! "Allahıııım sen koru narı cehennem bu işte!" diye sızlaşmalarına gülmekten yarılıyorum! :kay:

Minik Kuş

Üye
Düşünce
Sünni
Muslimler hâlâ yanardağ videolarından çok korkuyorlar! Çok komikler yaaa! "Allahıııım sen koru narı cehennem bu işte!" diye sızlaşmalarına gülmekten yarılıyorum! :kay:
dede gelmişsin 50 yaşına.halaaa daha inat ediyorsun.iman et git cennette o kadar kuş fotosu çek ki :kggy:

bir tane de kuş verir tanrı, binersin üstüne gezersin.gençliğini de verir.ne güzel.

kuş fotoğrafı avcılığı yapıyorum diyordun.yamulmuyorsam.ondan. xD

burda 10-15 yıl ya var ya yok. 10-15 yıl sonra neyle güleceksen artık. xDDD