Yakup Deniz ile İbrahim Atabey rezilliği

Wqwq1

Ayrıldı
Düşünce
Bağımsız

Öncelikle merhaba,

Ben videodakilerin görüşleriyle ilgilenmiyorum. Bu videoda dikkatimi çeken İbrahim A. ve Yakup D. adlı şahsiyetlerin terbiyesiz, ırkçı, militan tavırları.
Bu şahsiyetler her yerde İslam'ın dogmalardan ibaret olduğunu dile getirirler lakin kendileri de görüşleri eleştirilince klasik bir müslümanla aynı tepkiyi verirler. Yakup D. karşıdaki, sanırım adı Haşim, kişiye salak diyor sebebiyse bu kişinin görüşünü çürütmesi. Bu kişinin görüşünü çürüttüğünü düşünüyorum çünkü Haşim karşıdakini eleştirdikten sonra sövüyor sayıyor, "arap olduğunu belli ettin", "ya bi sus" diye bağırıyor ve bi süreliğine Haşim'i İbrahim A. susturuyor. Ondan sonra Yakup D. kalp hastalığını bahane edip ayrılıyor. Bence bu görüşü çürütülen militan reaksiyonu. Ondan sonra Haşim soru sormak istiyor ve İbrahim A. konuşmayı kendi yönlendirmeye çalışarak karşısındakini konuşturmuyor.

Bu kişilerin tartışmaları genelde çok seviyesiz oluyor. Bir Richard Dawkins'e birde bunlara bakıyorum arada dağlar kadar fark var!

Cellius

☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Ateist
Müslüman arkadaş o kadar sinir bozucu ki Yakup Deniz tarafına hak veriyorum. 2 dakika dinlemekten aciz adam söz fırsatı vermiyor.

Wqwq1

Ayrıldı
Düşünce
Bağımsız
Müslüman arkadaş o kadar sinir bozucu ki Yakup Deniz tarafına hak veriyorum. 2 dakika dinlemekten aciz adam söz fırsatı vermiyor.
Canlı yayının tamamını izlemeden bir şey diyemem.
Beni rahatsız eden bu iki şahsiyetin ahlaksız tavırları. Ayrıca bu insanlara ırkçı olup olmadığını sorarsan muhtemelen reddedeceklerdir.
Birde sonda dayanamayıp susturuyorlar adam hala konuşuyor. :D
Oraya ben de güldüm.

Ahu akanyıldız

Deneyimli
Düşünce
Agnostik
3. Kameradaki adam ne yapıyor? 😂 Erik yiyor sanki.

Neyse konuya gelecek olursak ben arabım diyen adam cümleye başlarken en sağdaki adama sen allahın ibranice de anlamı başka iddiasında bulunuyorsun değil mi diyor en sağda ki adam da kabul ediyor daha sonra ben arabım diyen adam bir örnek veriyor aynı kökten gelseler bile aynı diller farklı milletlere ayrılınca sözcüklerin anlamı değişebilir falan diyor bu yüzden sen yalan söyledin bunu kanıtladım diyor.

Devamını izlemedim ama böyle saçma sapan kanıtlama mı olur? 😂 Ben olsam küfür ederdim dayanamayıp.

Moderatör tarafından düzenlendi:

DemoKratos

Vl ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Lan Arap nefesi başka tarafından alıyor galiba yahu! Lan insan dediğin bir susar dinler yahu! Nefesi öbür taraftan alıp veriştiriyor. Bir salya saçmadığı kalmış. Yalnız sahi o bir şeyler yiyen adam ne yahu? Komik olmuş. Saçma olmuş.

Wqwq1

Ayrıldı
Düşünce
Bağımsız
3. Kameradaki adam ne yapıyor 😂 erik yiyor sanki.

Neyse konuya gelecek olursak ben arabım diyen adam cümleye başlarken en sağdaki adama sen allahın ibranice de anlamı başka iddiasında bulunuyorsun değil mi diyor en sağda ki adam da kabul ediyor daha sonra ben arabım diyen adam bir örnek veriyor aynı kökten gelseler bile aynı diller farklı milletlere ayrılınca sözcüklerin anlamı değişebilir falan diyor bu yüzden sen yalan söyledin bunu kanıtladım diyor.

Devamını izlemedim ama böyle saçma sapan kanıtlama mı olur 😂 ben olsam küfür ederdim dayanamayıp.
Bana göre de verdiği örnekler saçma, videonunun sonunda da bana evrimi kantıla diyor. Yani klasik cahil ama bunlar bu saçmalıkları çüretemiyor, biri yayından çıkıyor, diğerinin ne yaptığı belli değil.

DemoKratos

Vl ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Olmamış yani, Atabey'e ders olsun doğru düzgün, bir tarafta bir şeyler atıştırıp hiç konuşmayan adam filan da almasın yayına. Niye böyle acemilik yapmış anlamadım. Olmamış ,fiyasko. Taliban mollasına laf anlatılmaz o ayrı da atıştıran adam asıl çok falso, o ne ya öyle? Heladan katılsaymış bari yayına!

AteistPeygamber

Deneyimli
Düşünce
Ateist
Şimdi adam diyor ki "Muhammed Lat ı yok etti Lat diye bir şey yok. Ama hadi Allah'a yapın aynısını."

Yapmadığımı ne biliyorsun.
20 li yaşlarımdaydım. Kuranı okumaya karar verdim. Bakara suresinin 170. ayetine kadar her şey yolunda gidiyordu. Zar zor katlanıyordum bazı ayetlere. Bazılarına ne alaka amk diyordum ama yine de "Ben anlamamışımdır" diyordum falan. Ancak 171. ayete geçemedim. 170. ayet bir ufuk açacak kadar güzeldi.

Bakara suresini bitirmeden bu ayet sayesinde Allah'ı öldürmeye karar verdim. Eski usul masallara byebye demenin zamanı gelmişti.

Kurandaki adam gibi doğruyu söyleyen tek ayet olabilir bu. Sonrasını okumaktansa bıraktım o dönemde.

Ayet şöyle: Bakara 170: Onlara, "Allah'ın indirdiğine uyun!" dendiğinde: "Hayır! Biz, atalarımızı üzerinde bulduğumuz şeye uyarız." derler. Peki, ataları bir şeye akıl erdiremiyor, doğruya ve güzele ulaşamıyor idiyseler!...

Benim on göbek ailem müslüman ve müslüman olmalarının tek sebebi bir öncekinin de müslüman olması. Atalarım bir şeye akıl erdiremiyorsa da mı müslüman olmaya devam edeyim yani?

O anda Allah'ı öldürmeye karar verdim. Kimse görmeden odamda yoğunlaştım. Bir üst boyutta Allahı öldürürken en son "Da...larını yiyeyim nolur öldürme" diye yalvarıyordu. Ama kararlıydım merhametsizdim.

O gun bu gündür bir katil olarak geziyorum. Allah'ın katili. Gelip ara ara delilleri sunuyorum ama müslümanlar onu canlı sanıyor. "Hayy" diye bir sıfatı var. Hayatta diyorlar. Allah ölü ama islam daha acınası bir durumda. Kertenkele kuyruğunu bıraktığında çırpınan kuyruğa canlı demek gibi bir şey Allah'a Hayy demek.

Özetle; kendi argümanlarını sunalım bu adamlara. Beyinleri error veriyor.
Özellikle vahiy muhabbetine beyni yanmayacak müslüman tanımam. Varsa d.tüne güvenen gelsin.

Ahu akanyıldız

Deneyimli
Düşünce
Agnostik
Şimdi adam diyor ki "Muhammed Lat ı yok etti Lat diye bir şey yok. Ama hadi Allah'a yapın aynısını."

Yapmadığımı ne biliyorsun.
20 li yaşlarımdaydım. Kuranı okumaya karar verdim. Bakara suresinin 170.ayetine kadar her şey yolunda gidiyordu. Zar zor katlanıyordum bazı ayetlere. Bazılarına ne alaka amk diyordum ama yine de "Ben anlamamışımdır" diyordum falan. Ancak 171.ayete geçemedim. 170.ayet bir ufuk açacak kadar güzeldi.

Bakara suresini bitirmeden bu ayet sayesinde Allah'ı öldürmeye karar verdim. Eski usul masallara byebye demenin zamanı gelmişti.

Kurandaki adam gibi doğruyu söyleyen tek ayet olabilir bu. Sonrasını okumaktansa bıraktım o dönemde.

Ayet şöyle: Bakara 170: Onlara, "Allah'ın indirdiğine uyun!" dendiğinde: "Hayır! Biz, atalarımızı üzerinde bulduğumuz şeye uyarız." derler. Peki, ataları bir şeye akıl erdiremiyor, doğruya ve güzele ulaşamıyor idiyseler!...

Benim on göbek ailem müslüman ve müslüman olmalarının tek sebebi bir öncekinin de müslüman olması. Atalarım bir şeye akıl erdiremiyorsa da mı müslüman olmaya devam edeyim yani?

O anda Allah'ı öldürmeye karar verdim. Kimse görmeden odamda yoğunlaştım. Bir üst boyutta Allahı öldürürken en son "Da...larını yiyeyim nolur öldürme" diye yalvarıyordu. Ama kararlıydım merhametsizdim.

O gun bu gündür bir katil olarak geziyorum. Allah'ın katili. Gelip ara ara delilleri sunuyorum ama müslümanlar onu canlı sanıyor. "Hayy" diye bir sıfatı var. Hayatta diyorlar. Allah ölü ama islam daha acınası bir durumda. Kertenkele kuyruğunu bıraktığında çırpınan kuyruğa canlı demek gibi bir şey Allah'a Hayy demek.

Özetle; kendi argümanlarını sunalım bu adamlara. Beyinleri error veriyor.

Özellikle vahiy muhabbetine beyni yanmayacak müslüman tanımam. Varsa d.tüne güvenen gelsin.
Allah öldü onu ben öldürdüm.
-ateistNietzsche

Keduşa

Çaylak
Düşünce
Kabalist
Ateist bir adamın herhangi bir müslümanla tartışması bana kalırsa saçmalıktır.. Yaşlı bir ateistin herhangi bir müslüman ile tartışması şu demektir; belirli bir yaşıda geçtiyse şeker ve tansiyon fırlaması demektir. Başka birşey değildir. Müslüman bir kişiyi lafla ikna edemezsiniz.. Çünkü laf ve söz demek mantık demektir. Müslümanlar ise mantık altı inanç sahibidirler. Kör inanç sahibidirler.. Sağ çizginin kötü eğiliminden geliyor onlar.. Hz.İbrahim sağ çizgidir. Onun ilk oğlu İsmail ise sağ çizginin kötü eğilimidir. Sağ çizginin klipotlarıdır.. O yüzden asla düzelmeyecek. 1400 yıldırda düzelmedi zaten..

Zaten mantıklı bir adamın şöyle düşünmesi lazım; yavv bu adamlar 1400 küsür yıldır aynı. Acaba biz yanlışmı yapıyoruz, köklerde var olan bir sorunmu bu acaba diye bir sorması lazım.. Kabalistler bunu binlerce yıl önce söylemiş.. İslam ve Muhammed Hz.İsmail'den geliyor.. Kabalada bunlar hep bir niteliktir. Şahıs değildir.. O yüzden herhangi bir kabalist muhammed yaşadımı yaşamadımı gibi şeylerle ilgilenmez.. Sonuçta bu dünya sonuçlar dünyasıdır ve esas nedenler köklerdedir, üst dünyalardadır.

Üst dünyalardaki realiteyi, formları veriyor adamlar.. Hz.İsmail'den geliyorlar.. Sağ çizgiye sahipler. Sürekli ihsan etmekten söz ederler.. Fakat ihsan ve hayırları hep almak içindir. kendileri içindir. almak için ihsan eder diyorlar.. Hz.İbrahim'in ismaili sürgün etmeside o yüzden diyorlar.. Yoksa neden sürgün etsin İbrahim İsmaili? Çünkü oğullardan değil niteliklerden, manevi formlardan söz ediliyor o kitaplardada ondan.. sufizm ve tasavvufta o yüzden araplarda vardır.. Hz.İbrahim'in oğlunun kökü var olduğu için maneviyatın bir kısmı onlara geçti. Ama kesinlikle tamamı geçmedi. Sadece belli bir seviyeye kadar geçti. Merhamet seviyesine kadar geçti. Binah seviyesine kadar geçti.. İhsan etmek için almak denilen esas manevi seviyeler tasavvufta yoktur, bulamazsınız.. Manevi dünyaların yapısı, üst fiziği filanda hiç bir tasavvuf kitabında anlatılmaz.. En has tasavvufcular sürekli aşktan söz ederler.. Mevlana gibi, yunus gibi adamlardır onlarda..

Gerçi biraz inceleyecek olursanız maneviyat ehlinin, gönül eğlinin ortadoks islamcılarla hiç bir zaman yıldızı barışmamıştır. Çoğu taşlanmıştır, hapsedilmiştir veyahut sürülmüştür.. Maneviyatla islamın hiç bir alakası yoktur. Sadece islamın değil hiç bir dinin maneviyat ile bir alaka ve bağlantısı yoktur.. Maneviyat üst dünyalardan söz eder, bu dünyanın üzerinde olan bir yapıdan söz eder. İhsan etme ve sevgi denilen tamamen farklı ve yeni bir formdan söz eder. Fiziksel dünyada ise egoizm ve alma arzusu işler.. Kişinin kendisine olan sevgisi onun temel motivasyon kaynağıdır.. bu böyledir.. O yüzden din denilen şeyde tamamıyla bu maddi dünyanın, fiziksel dünyanın realitesine ait birşeydir.. Daha fazlası değildir.. bu dünyada kişinin nasıl yaşayacağını emreden kurallardan oluşurlar ve geçmişte işede yarıyorlardı. Bir anlamda toplumları uzlaştırıyorlardı. İnsan zaten doğası gereği egoist olduğu için, tamamıyla kötü eğilim tarafından yönlendirildiği için geçmişte dinler gerçektende işe yaradı.. Ama artık yaramıyor.. Yaramadığınıda toplumdan görüyorsunuz. Örnek vermeye gerek yoktur.. topluma bakın, dünyaya bakın bunu görürsünüz.. Birşeyi anlamanın en iyi yolu görerek, tecrübe ederek öğrenmektir. Yaradanda insanlığa o şekilde öğretiyor günümüzde zaten..

AteistPeygamber

Deneyimli
Düşünce
Ateist
Ateist bir adamın herhangi bir müslümanla tartışması bana kalırsa saçmalıktır. Yaşlı bir ateistin herhangi bir müslüman ile tartışması şu demektir; belirli bir yaşı da geçtiyse şeker ve tansiyon fırlaması demektir. Başka birşey değildir. Müslüman bir kişiyi lafla ikna edemezsiniz. Çünkü laf ve söz demek mantık demektir. Müslümanlar ise mantık altı inanç sahibidirler. Kör inanç sahibidirler. Sağ çizginin kötü eğiliminden geliyor onlar. Hz.İbrahim sağ çizgidir. Onun ilk oğlu İsmail ise sağ çizginin kötü eğilimidir. Sağ çizginin klipotlarıdır.. O yüzden asla düzelmeyecek. 1400 yıldırda düzelmedi zaten..

Zaten mantıklı bir adamın şöyle düşünmesi lazım; yavv bu adamlar 1400 küsür yıldır aynı. Acaba biz yanlışmı yapıyoruz, köklerde var olan bir sorunmu bu acaba diye bir sorması lazım. Kabalistler bunu binlerce yıl önce söylemiş.. İslam ve Muhammed Hz.İsmail'den geliyor. Kabalada bunlar hep bir niteliktir. Şahıs değildir. O yüzden herhangi bir kabalist muhammed yaşadımı yaşamadımı gibi şeylerle ilgilenmez.. Sonuçta bu dünya sonuçlar dünyasıdır ve esas nedenler köklerdedir, üst dünyalardadır.

Üst dünyalardaki realiteyi, formları veriyor adamlar. Hz.İsmail'den geliyorlar. Sağ çizgiye sahipler. Sürekli ihsan etmekten söz ederler. Fakat ihsan ve hayırları hep almak içindir. kendileri içindir. almak için ihsan eder diyorlar.. Hz.İbrahim'in ismaili sürgün etmeside o yüzden diyorlar. Yoksa neden sürgün etsin İbrahim İsmaili? Çünkü oğullardan değil niteliklerden, manevi formlardan söz ediliyor o kitaplardada ondan.. sufizm ve tasavvufta o yüzden araplarda vardır. Hz.İbrahim'in oğlunun kökü var olduğu için maneviyatın bir kısmı onlara geçti. Ama kesinlikle tamamı geçmedi. Sadece belli bir seviyeye kadar geçti. Merhamet seviyesine kadar geçti. Binah seviyesine kadar geçti.. İhsan etmek için almak denilen esas manevi seviyeler tasavvufta yoktur, bulamazsınız. Manevi dünyaların yapısı, üst fiziği filanda hiç bir tasavvuf kitabında anlatılmaz.. En has tasavvufcular sürekli aşktan söz ederler. Mevlana gibi, yunus gibi adamlardır onlarda..

Gerçi biraz inceleyecek olursanız maneviyat ehlinin, gönül eğlinin ortadoks islamcılarla hiç bir zaman yıldızı barışmamıştır. Çoğu taşlanmıştır, hapsedilmiştir veyahut sürülmüştür. Maneviyatla islamın hiç bir alakası yoktur. Sadece islamın değil hiç bir dinin maneviyat ile bir alaka ve bağlantısı yoktur. Maneviyat üst dünyalardan söz eder, bu dünyanın üzerinde olan bir yapıdan söz eder. İhsan etme ve sevgi denilen tamamen farklı ve yeni bir formdan söz eder. Fiziksel dünyada ise egoizm ve alma arzusu işler. Kişinin kendisine olan sevgisi onun temel motivasyon kaynağıdır, bu böyledir. O yüzden din denilen şeyde tamamıyla bu maddi dünyanın, fiziksel dünyanın realitesine ait birşeydir. Daha fazlası değildir. Bu dünyada kişinin nasıl yaşayacağını emreden kurallardan oluşurlar ve geçmişte işede yarıyorlardı. Bir anlamda toplumları uzlaştırıyorlardı. İnsan zaten doğası gereği egoist olduğu için, tamamıyla kötü eğilim tarafından yönlendirildiği için geçmişte dinler gerçektende işe yaradı.. Ama artık yaramıyor. Yaramadığını da toplumdan görüyorsunuz. Örnek vermeye gerek yoktur. Topluma bakın, dünyaya bakın bunu görürsünüz. Bir şeyi anlamanın en iyi yolu görerek, tecrübe ederek öğrenmektir. Yaradan da insanlığa o şekilde öğretiyor günümüzde zaten.
Şu mesaj forumdaki en kaliteli ilk beş arasına alınabilir.

Bu konuda biraz daha detaylı paylaşımların var mı hocam?

Kabalizm ve öğretilerin sembolizmi hususunda.

Keduşa

Çaylak
Düşünce
Kabalist
Şu mesaj forumdaki en kaliteli ilk beş arasına alınabilir.

Bu konuda biraz daha detaylı paylaşımların var mı hocam?

Kabalizm ve öğretilerin sembolizmi hususunda.
Güzel iltifatın için teşekkürler.. Yeni üyeyim daha.. Yaradan ömür verirse aklıma geldikce, ilham geldikce yazacağım.

AteistPeygamber

Deneyimli
Düşünce
Ateist
Güzel iltifatın için teşekkürler.. Yeni üyeyim daha.. Yaradan ömür verirse aklıma geldikce, ilham geldikce yazacağım.
Bu forumun çokbilmişlerinden olabilirim. :) Bu sözleri çok nadiren kullanırım hocam. Emin ol etkilendim. Devamını da okumak isterim. Güzel bağlantılarla ilgili ipuçlarını bırakıp detaya girmeden bırakmışsın. Merak uyandırdı. :)

Tebrikler.

Son konular