Yavuz'un Hikayesi

Düşünce
Ateist
@yavuz bu işin şakası yok, tamam burada tüm ateistleri gülüp eğlendirdin ama ahirette Allah'ın önünde onlar gelip seni kurtarmayacak. Sonsuz bir cehennem azabı var işin sonunda. Eğer zerre kadar aklın kalmışsa hemen Allah'a tevbe istiğfar et. Yol yakınken kurtul bu cinnet halinden.
Sonsuz bir cehennem azabı... İslamiyeti ne güzel özetlemiş.
Hep azap hep şiddet hep tehdit...

Düşünce
Ateist
Cehennemde öyle acılar çekeceksin ki bu söylediklerine bin pişman olacaksın fakat iş işten geçmiş olacak. Bir şans daha ver diye Yaradana yalvaracaksın ama kimse seni işitmeyecek. Mutlak bir yokoluşa gidiyorsun, hala vaktin varken beni dinle tevbe et abi. Yemin ediyorum çok ama çok acı çekeceksin ve pişman olacaksın.
Bence inandığın dine en büyük zararı sen veriyorsun arkadaşım. Bu Tanrı Ne kadar acımasız ne kadar zalimce eğer çizdiği çizgiyi takip etmezsen... Böyle lanse ediyorsun sonra etme yol yakınken dön diyorsun...

NoTThingLosE

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Sonsuz bir cehennem azabı... İslamiyeti ne güzel özetlemiş.
Hep azap hep şiddet hep tehdit...
İbadet edene'de sonsuz mutluluklar içinde, her istediğin şeyin olduğu bir ahiret hayatı sunuyor ama? Senden'de çok birşey istemiyor zaten. Kalkıp 1 ton taş taşı demiyoor, dilini sırtına değdirde demiyor. Yapman gereken şeyler çok basit.
Bence inandığın dine en büyük zararı sen veriyorsun arkadaşım. Bu Tanrı Ne kadar acımasız ne kadar zalimce eğer çizdiği çizgiyi takip etmezsen... Böyle lanse ediyorsun sonra etme yol yakınken dön diyorsun...
Acımasız zalim olsaydı. Bize ne kitap ne de 100'lerce peygamber yollayıp uyarmaz'dı. :) Allah kullarının iyiliğini ister. Onlara öğütler verir, doğru yoldan sapmamalarını söyler.

Şarlo

☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Agnostik
Sadece Muhammed değil Allahta aynıydı. Sana şah damarından daha yakın ve sende olan en üst güçtü. O zaman her şey sende ve üç günlük yaşamındaydı. O zaman ben artık diğer ateistlerden biraz farklı dahi olsam olmuş olsam Ateisttim. Çünkü bir yaratıcı güce ve onun yolladığı peygamberlere inanmıyordum. Ne varsa her şey insanda ya da insanlıktaydı. :) Ve artık İslama da düşman değildim.
Bunu bir gün namaz kılarken farketmiştim ama dinin içinde Allah'ın istediği birşey olarak düşünüyordum o zamanlar. Bu düşünceyi dinden ve Allah'tan ayırmak baya bir zamanımı aldı.

yeniçeri

☆☆☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Ateist
İbadet edene'de sonsuz mutluluklar içinde, her istediğin şeyin olduğu bir ahiret hayatı sunuyor ama? Senden'de çok birşey istemiyor zaten. Kalkıp 1 ton taş taşı demiyoor, dilini sırtına değdirde demiyor. Yapman gereken şeyler çok basit.
E yani birde onları deseymiş daha iyi olurmuş. :) Yaşamının her yönünü ipotek altına alıp savunduğu yeşilin anlamına(doğallık, doğaya yani bilime aykırı olmamak) tamamen zıt sunni bir yaşam ortaya koyuyor.

yeniçeri

☆☆☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Ateist
Dememiş knk işte. Zor bişey istemiyor senden :D. 5 vakit namaz. Bu günde yaklaşık olarak 30 dk'nı falan alıyor. 3 Ay oruç tutmanı istiyor. Bu kadar basit şeylerle sana sonsuz ahiret hayatı veriyor?
Zor değil imkansız tıpkı öldükten sonra yaşamın olacağı gibi. O beş vakitlede senin yaşamın rehin altına alınıyor

yeniçeri

☆☆☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Ateist
İmkansız diye birşey yoktur. O beş vakitle namazla yaşamımı rehin altına almıyor. 24 Saatten 30 dk'mı ayırsam ne olur? Ne kaybederim?
İmkansız diye birşey yoktur. O beş vakitle namazla yaşamımı rehin altına almıyor. 24 Saatten 30 dk'mı ayırsam ne olur? Ne kaybederim?
Günün beş parçaya bölünüyor ve dolayıyla bütün günün alınıyor. Böl parçala ve yönet. Peki kim alıyor? İnsanı sömüren hakim sınıflar. Ama bak öyle tatlu su müslümanlığı taslama şu avredi galdur oradan. Yohusam sen ednandanmısın he? kedücühler!

NoTThingLosE

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Günün beş parçaya bölünüyor ve dolayıyla bütün günün alınıyor. Böl parçala ve yönet. Peki kim alıyor? İnsanı sömüren hakim sınıflar. Ama bak öyle tatlu su müslümanlığı taslama şu avredi galdur oradan. Yohusam sen ednandanmısın he? kedücühler!
Abi, ben namazdan aldığım huzuru hiç biryerden almadım. İlk başladığımda namaza, bir üşengeçlik, abdest alırken soğuk suyun akması v.s bu gibi sebeplerim vardı. Sabah namazına uyanırken, o uykunun bölünmesi falan cidden zordu. Ama artık öyle bir noktaya geldim ki. Hoca Allahu Ekber demeden secdede yerimi alıyorum. Namaz kılmak mutluluk veriyor. Ve boş zamanımda yaptığım birçok günahtan'da kurtuldum. O Yüzden günün parçalanması v.s hikaye. Estağfirullah Adnan hocadan değilim :D. Heralde içeri alındı zaten. Dini kendi menfaati için kullanan hacı hocadan hayır gelmez zaten. Din tüccarı hepsi.

yeniçeri

☆☆☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Ateist
Abi, ben namazdan aldığım huzuru hiç biryerden almadım. İlk başladığımda namaza, bir üşengeçlik, abdest alırken soğuk suyun akması v.s bu gibi sebeplerim vardı. Sabah namazına uyanırken, o uykunun bölünmesi falan cidden zordu. Ama artık öyle bir noktaya geldim ki. Hoca Allahu Ekber demeden secdede yerimi alıyorum. Namaz kılmak mutluluk veriyor. Ve boş zamanımda yaptığım birçok günahtan'da kurtuldum. O Yüzden günün parçalanması v.s hikaye. Estağfirullah Adnan hocadan değilim :D. Heralde içeri alındı zaten. Dini kendi menfaati için kullanan hacı hocadan hayır gelmez zaten. Din tüccarı hepsi.
Tamamen sübjektif bir durum ama öyle mutlu olabiliyorsan devam et. Bende çilingiri mangalı kurdum mu son derece huzur buluyorum. :)

Üst Alt