Yeni Akit'ten RTÜK'e "Friends" çağrısı: Ahlaksız hayatı özendiren bu dizi yayından kaldırılsın

Agnostik Tanrı

☆☆
Deneyimli
Düşünce
Agnostik
Ulan diziyi birkaç kere bitirdim, dizide çıplak sahne bile yok, onu geçin seks sahnesi bile yok. Sadece birkaç öpüşme sahnesi var, eğer öpüşmeyi de ahlaksızlık olarak görüyorsanız ciddi manada beyninizi sikeyim sizin ben be!
Beyinleri var mı da olmayan beyinlerini şey yapalım?

Moderatör tarafından düzenlendi:

DemoKratos

Vl ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bir soru sormak istiyorum merakımdan: Nur 31'deki başörtüsü ayetinde bir kelime vardı. Onu başı örtsünler diye de çevirenler var, göğüs yırtmaçlarını örtsünler diye çeviren de. Sence o ayette nereyi örtün diyor?

Orada baş örtüsünün uçlarını başa dolamayı yasaklıyor. Örtünün aşağı salınmasını istiyor.

Bir şunu bile anlatamıyor, ifade özürlü ama söylemeye çalıştığı, bu.

Yazan tarafından düzenlendi:

Yoh Asakura18

☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Kur'ancı
Ben sansüre karşıyım. Ve friends dizisini izlemedim. Ama friends sitcom tarzı bir dizidir. Ve bu akit denilen paçavradan ancak bu beklenirdi. Ve bir şeyi yasaklamak, karalamak ile sansür uygulayarak sorun çözülmez. O yüzden sansürsüz olması gerekir. Ve ayrıca friends dizisini izlemedim fakat cinsellik felanda yoktur.

Edip

Çaylak
Düşünce
Ateist
Bruh moment.

Tiglath

ll ☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
3 kız, 3 erkeğin birlikte yaşadığı 'ahlaksız' hayatı özündiren dizi"
1 erkek, dört kadın, sınırsız cariye ahlaklı mı oluyor? Üstelik eşlerini istediğin gibi boşayabilirsin, dövebilirsin. Ayrıca yağma yapıp kocalarını, babalarını kestiğin kadınları hak, hukuk dinlemeden cariye yapıp, pazarda satıp, haremine katıp insanlığı ayaklar altına alabilirsin. Yani kadın sadece bir mal. Ahlak satanların savunduğu ahlak bu. Güler misin, ağlar mısın?

Bu moron kafalı akitçilerin bilmediği bir şey var. Kadın bir insandır. Evet bu çağ da bunu bilmiyorlar. Ya da işlerine gelmiyor. Bir kadın ile bir erkek ya da 3 kadın ile 3 erkek karşılıklı isteyerek bir araya gelebilir. Birbirlerine zarar vermedikçe istedikleri her şeyi yapabilirler. Bize de bu diziyi rahatça izlemek düşer. Ahlak dediğimiz şey kendine yapılmasını istemediğin şeyi başkasına yapmamaktır.

DemoKratos

Vl ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bu halk olmaz. Bu halk aşırı karaktersiz, aşırı kişiliksiz.

Maske takmıyor diye açık kıza ne yapmıştı polis? Şiddet uygulamış, taciz etmişti. Peki başörtülü kadına ne yaptı maske takmıyor diye? 40 dakika yalvardı.

Bu polislerin mesaisi görevi yok mu? Bunların görevi anlamaz vatandaşa laf anlatmak mı? Çevirip kelepçeyi nasıl takamıyor? Açık olsa tekme ile yıkar kelepçelerdi.

Olmaz. Bu halk bu şekilde asla insan olmaz.

FSociety

Deneyimli
Düşünce
Agnostik
Ulan diziyi birkaç kere bitirdim, dizide çıplak sahne bile yok, onu geçin seks sahnesi bile yok. Sadece birkaç öpüşme sahnesi var, eğer öpüşmeyi de ahlaksızlık olarak görüyorsanız ciddi manada beyninizi sikeyim sizin ben be!
Türk dizileri var tecavüz sahneleri dolu, silahla öldürmeler mevcut ve onlar yerine Friends gibi bir komedi dizisinde "ahlaksızlık" bulmuşlar akılsız ordusu.

FSociety

Deneyimli
Düşünce
Agnostik
Bu halk olmaz. Bu halk aşırı karaktersiz, aşırı kişiliksiz.

Maske takmıyor diye açık kıza ne yapmıştı polis? Şiddet uygulamış, taciz etmişti. Peki başörtülü kadına ne yaptı maske takmıyor diye? 40 dakika yalvardı.

Bu polislerin mesaisi görevi yok mu? Bunların görevi anlamaz vatandaşa laf anlatmak mı? Çevirip kelepçeyi nasıl takamıyor? Açık olsa tekme ile yıkar kelepçelerdi.

Olmaz. Bu halk bu şekilde asla insan olmaz.
O videoyu görünce çok şaşırmıştım çünkü polisler nedense insanlara karşı inanılmaz pasif tutum sergiliyor. Hani Abd üzerinde polis gram duygusuyla hareket etmeden direk tak diye indirirken bizim polisler çoğunlukla laf anlatma derdine giriyor. 2002 sonrası polis, asker vesaire çok uysal bir biçime sokuldu. Bir tek o olayı gördüm kadına güç uyguladılar.

Son konular