Makale Yeni dünyaya geçmenin zorunluluğu

Artık tüm dünya yeni bir varoluş şekline gitmek zorundadır. Şimdiye kadar hep iktidarlar, yönetenler, onların ayrıştırıcı politikaları ve tabanını oturttukları seçmenlerle siyaset yürüdü. İnsan alma arzusundadır. Bencil ve egoisttir. Hiçbir zaman birleşmenin ve barışın taraftarı olmaz. Daima yıkıcılığın, zulmün ve ayrışmanın taraftarı olur. bu doğal olan sol çizgidir. Birde siyaseten sağ çizgi vardır. Oda iyilikten ve uzlaşıdan söz eder, barış ve birleşmeden söz eder. Ama dikkat ettiyseniz o tür idealistlerin sözleri hep teoride kalmıştır ve asla pratiğe uygulanamamıştır.(siyasi sağ ve soldan söz etmiyorum)

İnsanlık, düzeltmenin dışarıda değil, içeride yapılması gerektiğini anlayamıyor. Düzeltme ve ışlahlar içeride yapılmalıdır. Çünkü her şey içeridedir. Dışarıda hiçbir şey yoktur. Kişi olduğu zaman, gözlemcisi olduğu tüm realitede onunla birlikte olur gider. Kişi hayvansal seviyede yaşar. Tıpkı bir kedi, köpek, yılan ve timsah gibi yaşar. Haz ve ızdırap döngüsü ile yaşar. Eceli gelincede vefat eder. Hepsi bu kadardır. Öldükten sonra da hiçbir şey olmayacak. Bu kötü haber sadece müslümanlar için değildir. Aynı zamanda kendisini spiritüalist ve ruhun olumsuzluğüne inanan kişiler içinde bu bir acı haberdir.

Size açıkça müjdelerim ki öldükten sonra hiçbir şey olmayacaktır. İnsan ve maymun arasında hiçbir fark yoktur. Zaten insanoğlunun yüzde 99 genetigide onlarla uyuşuyor. Evrimde vardır. Bu yeni bir teori değildir. Kabalistler binlerce yıl önce bunu açıklamışlardır. Yaradılış cansız seviyeden başlar, daha sonra bitkisele evrilir. Bitkisel seviyeden sonra suda hayvansal seviye başlar ve gelişir. Maymuna kadar gider. Maymundan sonrada insan gelir. Tam bir alma arzusu olur. Cansız, bitkisel, hayvansal ve nihayet insan. Tam bir alma arzusu olur. İnsanla birlikte tam bir malkhut(kral-yaradana karşı) olur. Cansız, bitkisel ve hayvansal seviyeler malkhut değildir. dolayısıyla yaradanın dostudurlar. Yalnızca insan yaradanın düşmanıdır, doğanın düşmanıdır. İyi olan her şeyin düşmanıdır. Çünkü mahlukattır. Tam bir alma arzusudur. Tam bir iradedir. Tam bir yapı ve yaradılıştır. Var oluşun evriminin son basamağıdır.

Alma arzusu kötü değildir. Sorun alma arzusunun kullanılma şeklindedir. Alma arzumu kendi menfaatim için, diğerlerinin yıkımı uğruna tatmin edersem bu kötüdür. Aynı zamanda yaradanda böyle bir alma şeklini onaylamaz. Fakat alma arzumu diğerlerinin menfaati için kullanırsam. Yani kendi tatminlik ve mutluluğum için değilde, yalnızca yaradana hoşnutluk vermek için kullanırsam, yalnızca Allah rızası için kullanırsam, işte buna alma arzusunun doğru bir şekilde kullanılması denilir.

Onun dışında kalan her türlü kullanma şekli menfıdır. Kişinin kendisini tatmin ve mutlu etmesi içindir. Yaradanı tatmin ve mutlu etmesi için değildir. Kişi ben varım der. Yalnızca yaradan ve sistem vardır diyemez. İşte buna egoizm denir. İşte buna alma arzusunun kişisel çıkar için kullanılması denilir. Geriye kalan her şey teferruattır. Dini vecibeler de buna dahildir.

Moderatör tarafından düzenlendi:

DemoKratos

Vl ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
"Siyaseten sağ var" deyip sonra "siyasi sağ ve soldan söz etmiyorum" demek nasıl bir çelişki?

İnsan ile maymun arasında fark yoksa neden maymunlar keman çalamıyor?

Kant

Deneyimli
Düşünce
Ateist
Kabala ciddiye alınacak bir şey değildir. Bu foruma da bir sürü kabalacı geldi. Hiçbirisi tek bir mantıklı kelime etmedi. Ve edebileceklerini sanmıyorum.

Yazına gelince diğer kabalacılar gibi sende tüm yazını temelsiz bir düşünce üzerine kurmuşsun. Yok kabalaya göre şu şöyle bu böyle... Önce kabalayı kanıtla bakalım. Ondan sonra yazın ciddiye alınacak mertebeye ulaşır. Ondan sonrasına da bakarız.

siradan1mumin

Çaylak
Düşünce
Tarihselci
@Keduşa
İstesen de istemesen de zaten bu gerçekleşiyor, bana göre Fransız İhtilali ile başladı yeni dünyaya geçiş.
Dünya, 230 yıl önce yeni bir sayfa açtı ve her yıl o sayfaya bir şeyler yazıldı/silindi, ama yazılanlar, silinenlerden çok olduğu için haliyle sürekli olarak bir gelişme var, yani sana günaydın diyorum, yeni dünyaya zaten yıllar önce geçildi.

Knightwalker

Deneyimli
Düşünce
Tarihselci
Kabalacılık "ben aslında yoğum" demenin Teolojik anlatımıdır.

Şizofrenist

Çaylak
Düşünce
Bağımsız
Bazı kısımlarına tam olarak katılmıyorum. Onun haricinde bilgilendirici ve güzel bir yazı olmuş. Devamı gelirse hoş olur.

Son konular

Son mesajlar