Yeryüzündeki En Büyük Gösteri

Ra's Al Ghul

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni

Bu kitap, evrim "teorisi"nin gerçek olduğuna yani bilimin herhangi bir gerçeği kadar su götürmez bir gerçek olduğuna dair kanıtların kişisel bir özeti.
Sözde bilimci R. Dawkins içindeki Tanrı nefretini kusmuş bu kitapta. İçinde ilmi hiç bir şey yok. Sadece dinin önermelerini çürütmek için yazılmış bir kitap. Okuyup değerli vaktimizi harcamaya değmez. Bir insanın kişisel gelişimine zerre kadar katkı sunabileceğini düşünmüyorum.

Kaybeden Şair

☆☆☆☆☆
Kıdemli Üye
Düşünce
Ateist
Sözde bilimci R. Dawkins içindeki Tanrı nefretini kusmuş bu kitapta. İçinde ilmi hiç bir şey yok. Sadece dinin önermelerini çürütmek için yazılmış bir kitap. Okuyup değerli vaktimizi harcamaya değmez. Bir insanın kişisel gelişimine zerre kadar katkı sunabileceğini düşünmüyorum.
0000000691410-1.jpg

Abi siz bu kitabı okudunuz mu? Bende zannettim bu kitapta merak ettiğim sorulara cevap falan verir bilimsel bir şekilde diye düşünüyordum. Ama içinde bir kelime bilim yok. Hep maneviyattan bahsetmiş. Ben de bu kitabı okuyarak vaktimi boşuna harcadığımı düşünüyorum. Burada da inanmayanlara karşı nefretini kusmuş. İnanmayanların aptal olduğunu söylemiş. Ayrıca bilimi çürütebileceğini düşünmüş. :D Kendisinin daha zeki olduğunu ve Allah'ı ispatlayabileceğini düşünmüş. Ama hiç tatmin edici değil. Tek savunması da Said Nursi'ye ait olan söz:
- Göz maneviyatta kördür. (Adamın savunması bile alıntı)

Kaybeden Şair

☆☆☆☆☆
Kıdemli Üye
Düşünce
Ateist

Ra's Al Ghul

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Aklını salim tutmaya çalış, böyle şeylerle zihnini kirletme. Sürekli dinin kötü olduğunu söyleyen kitaplar okuyarak yaşamadan reddettiğin bir din olduğunu unutma. Kuran'ı felsefe kitabı gibi okuma, okuduklarını anla ve yaşa. Hemen kendine bir ilmihal al ve Allah'a emrettiği gibi ibadet et. Hayatın çok değişecek güven bana. Rabbim sana doğru yolda olduğunu gösterecek, yeter ki azcık gayret et.

Yazarı tarafından düzenlendi: