Yıkılışının Hicri 100. Yılında Çocuklardan Hilâfet Çağrısı

Knightwalker

Deneyimli
Düşünce
Tarihselci
Usta ne uğraşıyonuz hilafet de hilafet diye? Şeriatın uygulandığı herhangi bir ülkeye git, kendi içinden birini de halife yap, kendi kendine halifecilik oyna.

Yazık bir de yıkılışın 100. yılı diyorlar ya, pes doğrusu.
Bizim sünni gardaşlar beğenmeyorlar o ülkeleri. :)

Knightwalker

Deneyimli
Düşünce
Tarihselci
1400-1500 yıldır Hz. Peygamber(sav)'den itibaren kıyamete kadar... Cümlelerine dikkat et...
Tekrar söylüyorum, 1400 önce Kur'an sustu. Siz delikanlıysanız ve dürüstseniz gidin çölde bedeviler gibi yaşayın. Medeniyet yancılığını bırakın.

Knightwalker

Deneyimli
Düşünce
Tarihselci
Haşa ve kella! Peygamber ve ashabına bedevi mi diyorsunuz? Ve medeniyetten uzak mı diyorsunuz?
Hocam peygambere ve ashabına bir şey demiyorum. Onlar kendi çağında ve ülkelerinde medeniyetlerinde yaşadılar. Ben sana diyorum. Hz. Muhammed'in zamanındaki gibi yaşamak istediğinizden Arabistana gidip yaşayın diyorum.

Rütbesiz

Çaylak
Düşünce
Sünni
Hz. Muhammed'in zamanındaki gibi yaşamak istediğinizden Arabistana gidip yaşayın diyorum.
1-)Arabistan ne kadar doğru?
2-)Kur'an-ı Kerim evrensel.
3-)Sen git çok istiyor isen fetheden ve fetih ile müjdelenen ehl-i sünnet idi İstanbul'u. Ve Osmanlı ehl-i sünnet idi elhamdülillah.

Buradan şu nu anlama seni ülkeden kovmuyorum, bana(ehl-i sünnetim yanlış bir şey söyledi isem benim hatam ehl-i sünnet Peygamber efendimiz(sav) ile ashabının yaşadığı din) bunu demen yanlış haberin ola.

Knightwalker

Deneyimli
Düşünce
Tarihselci
1-)Arabistan ne kadar doğru?
2-)Kur'an-ı Kerim evrensel.
3-)Sen git çok istiyor isen fetheden ve fetih ile müjdelenen ehl-i sünnet idi İstanbul'u. Ve Osmanlı ehl-i sünnet idi elhamdülillah.
Napiim lan ben arabı. Arap özentisi olan sizsiniz.
Buradan şu nu anlama seni ülkeden kovmuyorum,
Sen kimsin ki bizi ülkeden kovacan? Burası Atatürk'ün laik demokratik Türkiye Cumhuriyeti. Bunu kafanıza kazıyın.

Son konular