Yobaz Gözünden Kaybettiğimiz Ege Adaları

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Senato Başkanı
Düşünce
Agnostik
Konu Sahibi
Arkadaşlar geçen gün sosyal medyada Yunan işgaline uğrayan ege adalarımızı konuşuyorduk. 17 adamızı Yunanistan'a kaptırdık ne yapmamız lazım, hükumet ve Erdoğan hata yaptı vs. diye. Genç bir kız hemen atladı. Ben üniversite öğrencisiyim ve bir şeyi yanlış anlatıyorsunuz dedi. Bende merak ettim ve sordum, neyi yanlış anlatıyoruz?

Arkadaşım Ege adalarını kaybetmemizde Erdoğan'ın ve hükumetin hiçbir hatası yok. Ege adaları 1912 de kaybedildi dolayısıyla İttihad ve Terakkinin hatası bu dedi. Bende yaa senin kafan yerinde mi, ne 1912 si ben 2004 ile 2008 arası olmuş bir hadiseden bahsediyorum. Ne İttihad ve Terakkisi dedim.

Öyle bişey yok, Erdoğan döneminde Yunanistan'a kaybettiğimiz adamız falan yok dedi. Bunun üzerine bende bütün ilgili gazete haberlerini ve mecliste AKP nin işgali kabul ettiğini gösteren videoları gösterdim. Donup kalan kız önce afalladı ne diyeceğini bilemedi. Birkaç dakika geçtikten sonra aynı kız ne cevap verse iyi? Ege adalarını Erdoğan verdiyse vardır bi bildiği... :D:D:D

Güleyim mi ağlayım mı kalaylayım mı karar veremedim. Siz olsanız ne yapardınız bilmiyorum...

Yazarı tarafından düzenlendi:

Macit

☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Bu kız tam dayaklık. Ne gülmesi ne ağlaması. "Ege adalarını Erdoğan verdiyse vardır bi bildiği" ne demak yaa :@

Moderatör tarafından düzenlendi:

Boyla Kutlug

Üye
Düşünce
Ateist
Bir çok açıdan Muhammed ile RTE'nin siyasi yaşam serüvenleri birbirine benziyorlar. Her ikiside belli bir tarihte "mutlak hayır" dedikleri konular hakkında, bakmışsın "mutlak evet" diyorlar. Ege adaları kınusunda Tansu Çiller kadar olamamıştır RTE ama seçmenin zerre umurunda değil. Akp seçmenleri ortadoğulu sıradan bir islam ülkesi olabilmek için laik Türkiye'den kısmi kayıplar vermeyi yeğ tutuyorlar. Mistik de olsa birçok açıdan RTE'de olduğu gibi çıkarcı kişilik yansımaları akp'nin seçmen kitlesinin biyolojik düşüncelerinde de var.

Moderatör tarafından düzenlendi:

İskender

Üye
Düşünce
Agnostik
Bir çok açıdan Muhammed ile RTE'nin siyasi yaşam serüvenleri birbirine benziyorlar. Her ikiside belli bir tarihte "mutlak hayır" dedikleri konular hakkında, bakmışsın "mutlak evet" diyorlar. Ege adaları kınusunda Tansu Çiller kadar olamamıştır RTE ama seçmenin zerre umurunda değil. Akp seçmenleri ortadoğulu sıradan bir islam ülkesi olabilmek için laik Türkiye'den kısmi kayıplar vermeyi yeğ tutuyorlar. Mistik de olsa birçok açıdan RTE'de olduğu gibi çıkarcı kişilik yansımaları akp'nin seçmen kitlesinin biyolojik düşüncelerinde de var.
Aslında bu tip adamların çoğu birbirine benzer. Fetullah Gülene bak, senin dediklerine bak, bu tipde başka adamlara bak. Hep aynı terane. Arkasında destekçi grup toplayabilen başlıyor peygambercilik oynamaya. Taktikler benzer. Bu günkülerde dahil olmak üzere.