• AntiDogmatik
    Sorgulamaktan korkmayanlar için özgür düşünce platformu.
  • Din toplumun afyonudur.
    Karl Marx
  • Din; sıradan insanlar için gerçek, aydınlar için yalan, iktidarlar içinse kullanışlıdır.
    Lucius Annaeus Seneca
  • Din, sıradan insanları pasif ve sessiz tutmak için bulunmaz bir kaynaktır.
    Napoléon Bonaparte
  • Sorgulamayan insan cahildir, sorgulatmayansa zalim!
    Mustafa Kemal Atatürk
  • Olağanüstü iddialar, olağanüstü kanıt gerektirir.
    Carl Sagan
  • Aptal bir şeyi 50 milyon kişi de söylese, o hala aptal bir şeydir.
    Anatole France
  • Aydınlanma; kişinin kendi aklını kullanmaya cüret etmesidir.
    Immanuel Kant
  • Dünyada iki çeşit insan var: Aklı olan ve dini olmayanlar, dini olan ve aklı olmayanlar.
    Ebu Ala el Maarri
  • İnsanı yaratmak mı tanrının büyük hatası, tanrıyı yaratmak mı insanın büyük hatası?
    Friedrich Nietzsche
  • İmana sarılmak, aklı terk etmektir.
    George Smith
  • İnsanlar gerçek olmasını diledikleri şeylere inanırlar.
    Julius Caesar
  • En tehlikeli insan tipi az anlayan, çok inanandır.
    Anton Chekhov

Yobaz Gözünden Kaybettiğimiz Ege Adaları

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Divan Kurulu Başkanı
Düşünce
Agnostik
Arkadaşlar geçen gün sosyal medyada Yunan işgaline uğrayan ege adalarımızı konuşuyorduk. 17 adamızı Yunanistan'a kaptırdık ne yapmamız lazım, hükumet ve Erdoğan hata yaptı vs. diye. Genç bir kız hemen atladı. Ben üniversite öğrencisiyim ve bir şeyi yanlış anlatıyorsunuz dedi. Bende merak ettim ve sordum, neyi yanlış anlatıyoruz?

Arkadaşım Ege adalarını kaybetmemizde Erdoğan'ın ve hükumetin hiçbir hatası yok. Ege adaları 1912 de kaybedildi dolayısıyla İttihad ve Terakkinin hatası bu dedi. Bende yaa senin kafan yerinde mi, ne 1912 si ben 2004 ile 2008 arası olmuş bir hadiseden bahsediyorum. Ne İttihad ve Terakkisi dedim.

Öyle bişey yok, Erdoğan döneminde Yunanistan'a kaybettiğimiz adamız falan yok dedi. Bunun üzerine bende bütün ilgili gazete haberlerini ve mecliste AKP nin işgali kabul ettiğini gösteren videoları gösterdim. Donup kalan kız önce afalladı ne diyeceğini bilemedi. Birkaç dakika geçtikten sonra aynı kız ne cevap verse iyi? Ege adalarını Erdoğan verdiyse vardır bi bildiği... :D:D:D

Güleyim mi ağlayım mı kalaylayım mı karar veremedim. Siz olsanız ne yapardınız bilmiyorum...

Yazarı tarafından düzenlendi:

Macit

☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Agnostik
Bu kız tam dayaklık. Ne gülmesi ne ağlaması. "Ege adalarını Erdoğan verdiyse vardır bi bildiği" ne demak yaa :@

Moderatör tarafından düzenlendi:

Boyla Kutlug

Üye
Düşünce
Ateist
Bir çok açıdan Muhammed ile RTE'nin siyasi yaşam serüvenleri birbirine benziyorlar. Her ikiside belli bir tarihte "mutlak hayır" dedikleri konular hakkında, bakmışsın "mutlak evet" diyorlar. Ege adaları kınusunda Tansu Çiller kadar olamamıştır RTE ama seçmenin zerre umurunda değil. Akp seçmenleri ortadoğulu sıradan bir islam ülkesi olabilmek için laik Türkiye'den kısmi kayıplar vermeyi yeğ tutuyorlar. Mistik de olsa birçok açıdan RTE'de olduğu gibi çıkarcı kişilik yansımaları akp'nin seçmen kitlesinin biyolojik düşüncelerinde de var.

Moderatör tarafından düzenlendi:

İskender

Üye
Düşünce
Agnostik
Bir çok açıdan Muhammed ile RTE'nin siyasi yaşam serüvenleri birbirine benziyorlar. Her ikiside belli bir tarihte "mutlak hayır" dedikleri konular hakkında, bakmışsın "mutlak evet" diyorlar. Ege adaları kınusunda Tansu Çiller kadar olamamıştır RTE ama seçmenin zerre umurunda değil. Akp seçmenleri ortadoğulu sıradan bir islam ülkesi olabilmek için laik Türkiye'den kısmi kayıplar vermeyi yeğ tutuyorlar. Mistik de olsa birçok açıdan RTE'de olduğu gibi çıkarcı kişilik yansımaları akp'nin seçmen kitlesinin biyolojik düşüncelerinde de var.
Aslında bu tip adamların çoğu birbirine benzer. Fetullah Gülene bak, senin dediklerine bak, bu tipde başka adamlara bak. Hep aynı terane. Arkasında destekçi grup toplayabilen başlıyor peygambercilik oynamaya. Taktikler benzer. Bu günkülerde dahil olmak üzere.