Yorumlarınızı Merak Ediyorum

Wayder

Üye
Düşünce
Agnostik
Arkadaşlar okuldaki öğretmenim bana hikaye ve destan karışık bir yazı yazmamı istedi ben de böyle bir şey yazmaya başladım daha yazmam gerekiyor ama sizce nasıl olmuş?

- - - - -

Doğruluğun efendisi olan Tanrı Galgoy’la başladı hayat.
Bilinmez zamandan bilinire adım adım geldi hayat.

Cennet adasında bir bir çiftçi kadın yaşardı.
Hayatta doğrudan ve ahlaktan sapmazdı.

Bir gün Galgoy gördü bu çiftçi kadını.
Ve görür görmez sayıklamaya başladı adını.

Hemen indi gökyüzündeki ve yer altındaki sarayından.
İndi dünyaya fakat en gıyabından.

Seyir eyledi bu kadını bir süre.
Anladı bu kadın insanlığın üstünde.

"Bu kadını seçeceğim kendime elçi öğrenmeyen kalmayacak fani dünyada gerçeği."
Galgoy görünmezken görünür oldu çiftçi kadına gösterdi kendini.

"Aman Tanrım sen nasıl bir melunsun ben kaç insan gördüm görmedin sana benzeri."
"Ben Galoy Seni ve bu kainatı yaratan kıvılcımı ben başlattım ben de göremedim sana benzeri."

"Sana bir teklif ile geldim,istemez isen kabul etmek değilsin zorunda isteğimi."
"Ne de olsa sen bir hayatsın değil bir kul yapacak her isteğimi."

"Ulu Galoy söyle nedir isteğin benden benim gibi sıradan kadın ne verebilir ki kendinden?"
"Ne ululuk bendedir ne sıradanlık sende gerçek ululuk önce kendine sonra diğerlerine faydası olandır."
"Gök yüzündeki sarayımdan gördüm seni üstün bir insansın bu besbelli."
"Benim olur musun elçim insanlar senin gibi birine inanır bu belli."

"Peki Galgoy neden sen gidip uyarmıyorsun bu milleti?"
"Senin göndermen doğru olmaz mı bu iletiyi?"

"Ben istemiyorum görünmek. Çünkü yoktur somut putla soyut put arasında fark gerçekte pek."
"Ben senden ne bir din göndermeni istiyorum ne de ahlaki normlar vereceğim tek şey gerçek."

"Nedir istediğin benden Galgoy da bu kadar önemlidir?"
"Ben senden özgürlüğü iletmeni isterim bu mutluluğa giden basamakta en önemlidir."

"Filozoflarınız yıllardır özgürlüğününüzü veyahut köleliğinizi bana bağlar."
"Şüpessiz ki insanın özğürlüğü de köleleği de kendinde başlar."

"Peki Galgoy ne dir filozların aradığı bu sorunun cevabı?"
"İnsan denen meçhul evet şu anda özgür değildir. Fakat bu bana bağlı değil doğrudan size bağlıdır. Normlarla kapasitenizi ve isteklerinizi, ön yargılarla da duyu organlarınızı kilitlediniz. İşte bu kadar basittir bu sorunun cevabı."

"Mesajının özünü anladım Galgoy peki ama ben bir kadınım bir erkeğe versen dağa doğru olmaz mı bu görevi?"
"Soruna bir anım ile cevap vereyim insan kardeşinden ayrılıp inan olduğunda bu günkü gibi bilmezdi konuşmayı ben yine bir vakit indim dünyaya ve bir erkeği buldum ve ona konuşmayı öğretim. Lakin zavallıcak ölürken sadece kendi biliyordu konuşmayı. Sonra bir kadına öğrettim o ölürken ardında konuşan bir kavim vardı.Kadın doğruyu sadece kendine saklamaz öğretir bu onun doğasında vardır. Bundan dolayı sen yapabilirsin bu görevi."

"Peki Galgoy o halde söyle ileteyim nedir ilk mesajın?"
"İnsan mutlu ve huzurlu yaşamak istiyorsa kırsın toplumun zincirlerini ve zorlasın ön yargılarını azaltmak için kendini.Ona doğuştan verilen elma sepetindeki tüm elmaları döksün ve sadece sağlıklı olanları seçsin.İşte bu dur yolu huzurlu ve mutlu bir hayatın."

Moderatör tarafından düzenlendi:

Kemal

☆☆☆
Disiplin Kurulu Üyesi
ÖDG Üyesi
Düşünce
Agnostik
Bence gayet başarılı ve yaratıcı olmuş. Edebiyat dersi için değil mi?

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Divan Kurulu Üyesi
ÖDG Üyesi
Düşünce
Agnostik
Dostum ben de beğendim. Çok güzel olmuş. Fen lisesine gidiyordun değil mi?

Şarlo

☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Agnostik
Yeni bir din çıkarma başımıza :p Eline sağlık güzel olmuş. İyi not almışsındır umarım..

Üst Alt