Youtube'da ki Sözler Köşkü Kanalı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Kusursuzİmam

Çaylak
Düşünce
Agnostik
Biraz saçma bir soru olabilir özür dilerim fakat, size göre bu adamların sözde imana getirdiği kişiler gerçek mi? Veya sahte mi, düşüncelerinizi merak ediyorum.

Rütbesiz

Çaylak
Düşünce
Sünni
Kanalı izlemiyorum lakin Son Liman izleyiciyim onlarında dediği şu hatırladığım kadarı ile "10-15 dakika da Kelime-i Şehadet getirmesi bizi de tatmin etmiyor ama şahsi/kişisel numaramızı veriyoruz ve daha sonra arayanlar oluyor veya medreseye gelenler oluyor" Kader sorusu tahmini 5-6 saatlik bir konu diyorlar mesela.

Sadece amaçları Allah rızası, kısa sürede onların sorularına cevap verip ve Müslümanca bir araştırma yapmalarına VE hidayetlerine vesile olmak.

Yazan tarafından düzenlendi:

Talha

Deneyimli
Düşünce
Apateist
Biraz saçma bir soru olabilir özür dilerim fakat, size göre bu adamların sözde imana getirdiği kişiler gerçek mi? Veya sahte mi, düşüncelerinizi merak ediyorum.
Yalancılıkla suçlayabilirim fakat kanıtlayamam. Olay şöyle ben eskiden (Müslümanken) sözler köşkünü takip ediyor her videosunda anlattıklarını doğru kabul ediyordum, bir videosunda dedim ki ya yanlışsa (evrimle ilgili olabilir) araştırdım, ve yanlış bilgiyi paylaşıyorlardı, o zamandan beridir izleyene akıl sağlığı diliyorum. Keşke videoyu kaydetseydim, ama çoğu videosu saçmalık, savundukları tezlerin hepsi açıklanabilir şeyler. Gerçi bir tezleri var oda "Abe bUğ galem demi, evet abe, bunu yapan bi tasarımcı var dami, evet abe, ozmaan bu kusursuuuuuz yüceeee kutsalll kaaaainaaatı yapan yok mu abe?"

GandalfThePink

Deneyimli
Düşünce
Agnostik
'Kompleks olan her şeyin kendinden daha kompleks bir nedene ihtiyacı duyması gerektiği' felsefesinden başka adam akıllı argümanları yok. Bu evrenin kendi kendine oluşamayacağı düşüncesine inanıp bu evrenden sonsuz kat daha komplike olan Allah ın bir sebebi olmadan var olmasını açıklayamadıkları sürece bu tip İslami felsefe kanallarını ciddiye almanız için bir neden yok. Evrim ile ilgili videolarından sonra bir daha izlemedim bu arada.

Rütbesiz

Çaylak
Düşünce
Sünni
'Kompleks olan her şeyin kendinden daha kompleks bir nedene ihtiyacı duyması gerektiği' felsefesinden başka adam akıllı argümanları yok. Bu evrenin kendi kendine oluşamayacağı düşüncesine inanıp bu evrenden sonsuz kat daha komplike olan Allah ın bir sebebi olmadan var olmasını açıklayamadıkları sürece bu tip İslami felsefe kanallarını ciddiye almanız için bir neden yok. Evrim ile ilgili videolarından sonra bir daha izlemedim bu arada.
Ezeli olma kavramı ile mi bir sıkıntınız var yoksa "her fiil faili gerektirir" kısmında mı bir anlaşmazlık var?

Kant

Deneyimli
Düşünce
Ateist
Bu fiil fail mevzusu bildiğin düz nedensellik argümanı. Taa Aristoteles in sunduğu birçok dincinin vakti zamanında ayıla bayıla kullandığı argüman. Ama bu argümanı Said denen herif kendi edebiyatını katarak sözde bambaşka özel bir argümanmış gibi yutturmuş.

Rütbesiz

Çaylak
Düşünce
Sünni
Ama bu argümanı Said denen herif kendi edebiyatını katarak sözde bambaşka özel bir argümanmış gibi yutturmuş.
Said Nursi aldığını esinlendiğini söylüyor zaten kuldur hatası ve günahı olur Peygamber değil ki günahsız olsun.

Şimdi siz olayı yanlış anlıyorsunuz lakin sadece bu argüman için kısa bir konu açarım nasipse.

Son konular