Zakir Naik Furyası

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Divan Kurulu Üyesi
ÖDG Üyesi
Düşünce
Agnostik

Şimdilerde Dr. Zakir Naik furyası başladı. Çeşitli sanal tartışma platformlarında yobazlar sıkıştığı anda hemen Zakir Naikin bi youtube videosunun linkini yapıştırıyor ve mesele halloldu zannediyor. Hiçbir şeyin hallolduğu falan yok. Bu adamın yaptığı, eski hacıların hocaların yaptığından farklı bişey değil. Eveliyor, geveliyor, yuvarlıyor ve cevap vermiş oluyor. Öyle mi? Hayır, sadece biraz daha modern takılıyor o kadar ama içerik geleneksel sünni anlayışıyla aynı. Fazla bi değişiklik yok. Dolayısıyla birçok şeye tatmin edici cevap veremiyor.

Yukarıdaki videoyu izlediyseniz Dr. Zakir Naik eşcinsellik hakkında konuşuyor. Eşcinselliğin doğuştan gelmediğinden tam aksine sonradan kazanıldığından bahsediyor. Gerçek öyle mi? Hayır, tam tersi. Artık bugün biliyoruz ki eşcinselliğin doğuştan geldiği ve hormonlardan kaynaklandığı kesin gibidir. E bu durumda Zakir Naikin iddiaları güme gidiyor. Son zamanlarda yobazlar bu adamı dinlerken büyülenme moduna giriyorlar. Ama Zakir Naikin birçok konuda olduğu gibi eşcinsellik konusunda da tatmin edici cevap veremediğini gördünüz. Büyü bozuldu.

Yazarı tarafından düzenlendi:
Düşünce
Ateist
Bu ve bunun gibi adamlar eski zamanlarda olsalardı peygamberliklerini ilan ederlerdi büyük ihtimal. Bugün peygamberliklerini ilan edemediklerinden şeyhlik, hocalık... taslıyorlar. Dinleyenlerde zaten peygamber dinler gibi dinliyor bunları. Beyin yiyenlerin bir türü de bu tip adamlar.

KejooN

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Gayet güzel bir bilimsel açıklama getiriyor burada herhangi bir dogma yok, lafı gevelemesi, evirmesi çevirmesi, kıvırması da yok. Gayet net konuşuyor. Hormonlardan kaynaklandığından bahsetmişsin kardeşim, evet, hormonel denge ile alakalı bir konu. Ama ergenlik döneminden önce hemcinsi ile yakınlaşan çocuk ben görmedim, duymadım. Ergenlik döneminde vücudun hormonel dengesi değişiyor ve hormonel dengenin psikoloji ile değişebildiği de bilinen bir gerçek. Psikoloji insanın en önemli hususu aslında ama şuanda bu konuya derinlemesine giremeyeceğim. Yani eğer gerçekten kendisini gerçekten yanlış yönlendiren şeyler izlemiş, öğrenmiş veyahut herhangi bir şekilde bunları kendisine normal aksettirecek şeylere inandırılmışsa, bu durumun gerçekleşmesi ihtimaller dahilindedir. Tıpta kullanılan ve etkisinin görüldüğü bir tedavi yöntemiyse Plasebo Etkisi'dir. Hastaya ona hiç bir faydası olmayacak bir ilaç verilir ve kesin iyileşeceği söylenir ve doktorun da buna inandığı hastaya hissettirilir (gerek ses tonu gerek vücut dili vs.). Bir çok hastanın bu şekilde kendi kendini iyileştiği, kanser gibi bir hastalığı dahi psikolojik olarak yendiği görülmüştür.

Son olarak bu şekilde olabilecek olması, bu şekilde olduğu anlamına gelmez. Ama bu şekilde olmadığı konusunda bu kadar iddialı konuşabilmeniz için de elinizde güçlü argümanların olması lazım arkadaşlar.

Dipnot: Eski hacı hocalar ile denk tuttuğunuz adam bir kalp doktoru ve muhtemelen hepimizden daha çok bilgiye sahip. Birilerini asıp kesmeden önce tanıyalım.

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Divan Kurulu Üyesi
ÖDG Üyesi
Düşünce
Agnostik
İyide eş cinsellik doğuştan gelen bir durum. E o zaman ne suçu var adamın?

KejooN

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Peki kardeşim doğar doğmaz hangi çocuğun hormonel durumuna bakılmış da bu kadar net konuşuyorsun öğrenebilir miyim? Ben yaptığım araştırmalarda kesin olan hiçbir açıklamaya rastlamadım. En iyi ihtimalle ''Doğuştan veya 3-4 yaşına kadar oluşan, kişinin kontrolünde olmayan eğilim'' olarak adlandırılmış. Senin elinde varsa bilimsel bir delil, buyur paylaş bizi de aydınlat.

Çocuk psikolojisine dair de bir şeyler söylemek gerekirse o yaşlar, -0 4 yaş arası- bir çocuğun doğru yanlış ayırt etmeksizin gördüğü her şeyi kaptığı bir dönemdir az çok tahmin edersiniz ki. Bunu da göz önünde bulunduralım.

yeniçeri

☆☆☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Ateist
Homo seksüalite kanallardan ve yayınlardan önce yok muydu? Vardı değil mi! E o zaman?
Kaldı ki çocuk buluğa ermeden psikologlar onun homoseksüel olacağını bulabiliyorlar! Fetişizimde öyle! Adam ayak fetişistti! Bu nasıl oluyor pekiyi?

Ancak Tevaratta ve Kuranda bahsedilen homoseksüalitenin toplumsal olduğu görüşünde değilim. Manevi homoseksüalitedir. Lut yaşam sevgisidir. Sadom dış yaşamdır, işimizdir gücümüzdür. Gamor ise iç yaşam yani ailemizdir.

Erkek tasavvufta zevk muhabbet sevgidir. Kadın ise yaşamın zorluklarının bilincimize yansımasıdır. Yani dışarıdan gelen gelindir. Erkeğin erkekle münasebeti yaşamın müşküllerinden kaçarak umursamaz şekilde zevk içinde yaşamaktır. Yani zevkin üstüne bir zevkin daha binmesidir! Ama yarın ödenecek senedin vardı? Onu düşünmüyor! Akşam meyhanede restoranda kulüpte vs. Bunun sonucu işimizden gücümüzden olmak yani Sadomun yıkılışı daha sonrada bunun aile yaşantımıza yansımasıdır.

Lutun geriye bakan karısı ise emeklerdir. Emeklerimiz daima geriye bakarlar çünkü. Yahu su işi kurmak için o kadar uğraştım biraz daha dayanayım! Yapacağın bir şey varsa şayet dayan ama yoksa zararın dahada artacaktır! Dükkan kirası, vergi, masraflar, çalıştırdığın kişilerin ücreti. Eşinle mi aran bozuk düzeltebilirsen düzelt ama olmayacaksa şayet dostça ayrıl! Birbirinize bakacak yüzünüz olsun. Lutun sığındığı küçük şehir SOAR sa yaşam sevgimizin her şeye rağmen sığındığı kanaat şehridir. Üç meleğe gelince saygı, sabır ve sevgi meleklerinin zıttıdır. Sevdiğimiz şeylere karşı lakayıtlığımızın sonuçlarıdır.

KejooN

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Psikologlar 3-4 yaşına kadar oluşur diyor zaten Yavuz Bey, buluğ çağından çok öncesi yani. Ayrıca homo seksüalite sadece televizyonda, internette izlemeyle olmuyor. İnsanın içinde bulunduğu ortam da önemli. İçinde bulunduğumuz ortam toplumumuzun bir çoğunu bilinçsizce Müslüman yaptığı gibi herhangi başka bir ortam, toplum da insanı homo seksüaliteye yöneltmiş olabilir. Bir şekilde ona bu aşılanmış olabilir (ailede vardır, yaştaşları görmüştür anlatır veyahut bizzat kendisi görmüştür vesaire aklımıza gelmeyecek bir çok ihtimal).

Tekrar söylüyorum; ben burada Kur'an ı savunmaya çalışmıyorum. Sadece ortada mantıksız veya delilsiz bir tez varsa, onu çürütmeye uğraşıyorum. Bazı şeylerin aklımıza gelen ilk şekliyle olmak zorunda olmadığını anlatmaya çalışıyorum.

yeniçeri

☆☆☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Ateist
Bu tür sapıklıkların genetik mi yoksa toplumsal mı olduğu hususunda bilim kesin bir şey diyemiyor her ikisi de olabilir ama 6 yaşına kadar olan etkiler şuur altına işleniyor ve değiştirilemiyor. O zaman bunda insanın günahı ne?

Ama ben yukarıda belirttiğim gibi Tevrat ve Kuranın baştan aşağı müteşabih olduğu kanaat ve inancındayım.

KejooN

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Her insan bahsettiğiniz yaşlara kadar bazı şeyleri temel alarak hayata atılıyor ve o temelleri değiştirmek çok zor oluyor, evet ama değiştirilemez diye bir şey yok. İnsan istedikten sonra ve kendinin bilincinde olduktan sonra her şeyi değiştirebilir. Zaten o yaşlardaki çocuklar da günahkar sayılmıyor. Buluğ çağından sonra, akıl yavaş yavaş kemale ermeye başlayınca kişi kendi yaptıklarından sorumlu oluyor. Çünkü hepimizin kafasının içinde en kötü ihtimalle galaksideki en kompleks makinelerden biri duruyor. Onu kullanmamak, düşünmemek kendimize hakarettir.

Tevrat ve Kur'an benzerliği de doğaldır zira aynı yaratıcı tarafından indirildikleri zikredilir.

yeniçeri

☆☆☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Ateist
Değiştirilseydi şayet o zaman bütün korkaklar cesur yapılırdı. Tek bir tane cinsi sapık kalmazdı. Hatta hatta IQ larımız da değiştirilir, herkes üstün zekalı olurdu. Yok işte öyle bir şey. Her insan sonuçta iyi olmak toplumda sevilip saygı duyulmak ister.

KejooN

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Değiştirilseydi şayet o zaman bütün korkaklar cesur yapılırdı. Tek bir tane cinsi sapık kalmazdı. Hatta hatta IQ larımız da değiştirilir, herkes üstün zekalı olurdu. Yok işte öyle bir şey. Her insan sonuçta iyi olmak toplumda sevilip saygı duyulmak ister.
Kişi korkularını yenmek istediği takdirde, çeşitli psikolojik yöntemler ile korkularıyla yüzleştirilerek korkularından arındırılabiliyor. Cinsi sapıklık (homoseksüalite) Dünya Sağlık Örgütü tarafından bir hastalık olarak kabul edilmediği için tedavi edilmesi için herhangi bir araştırma yapılmış değil. IQ muzu geliştirmek istiyorsak nasıl ki kaslarımızın gelişmesi için antrenman yapmamız gerekiyor, aynı şekilde zihnimize de düşünmek vb. antrenmanlar yaptırarak yükseltmemiz olasıdır. Buna örnek olarak @PanasG6 kardeşimizin sayfada paylaştığı bir haberde başlık ''Ateistler daha zeki çıktı'' idi. Haberin içeriğinde ateistlerin dindar insanlara oranla daha zeki olduğundan bahsediliyordu. Bunun sebebi yobazlar gibi her şeyi olduğu gibi kabul etmek yerine düşünerek zihinlerini çalıştırmaları ve perspektiflerini geliştirmeleridir. Yoksa doğuştan Ateistlerdi(!) de IQ ları o yüzden mi yüksekti?

Şüphesiz ki insan istedikten sonra bir çok özelliğini değiştirebilir. Ama çoğu insan bu zorlu sorumluluğun altına girmez veyahut girmek istemez. Onları yargılayamam ama onların bu sorumluluğu alamaması, insanların değişebileceği gerçeğini değiştirmez.

yeniçeri

☆☆☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Ateist
Korku şuur altına yerleşmişse şayet onu yok edemezsiniz. Şuur üstü korkuya ise çekinme diyoruz. O çalışarak öğrenerek tabi ki yenilebilir. Misal kasları cılız yada çok şişman bir çocuk kaslarının gelişimiyle vücudunun atletikleşmesiyle kavga etmekten korkmaz hale gelir ama korku onun şayet şuur altına işlemişse nafiledir! En basit bir darbede donar kalır ve çok güçsüzden bile sopa yer!

Onun için size kasadan takla atabilme basit örneğini vermiştim. Sporcularda bilhassa ferdi olanlarda antrenörler çok zararlıda olsa sporcuların bazılarına amonyak koklatırlar! Nedeni tek yönlü konsantrasyon sağlayabilmeleri içindir. Ben askeri hakimlik yaptım. Livata suçları en çok ordu içinde vardır. Ve bu suçu işleyen birisinin babasına olan mektubunda bu illetinden dolayı ölmeyi dahi istediğini okumuştum! Hatta hatta kurmay yarbay olup da bu nedenle ordudan ihraç olanlar var. Hiç bir insan bu şekilde olup da toplumdan gizli bir fare gibi yaşamak istemez hele hele Türk toplumunda ama var işte.

Kaldı ki mütedeyyin kesimde de var. Demek ki namaz, oruç, Kuran gibi şeyler bunu tedavi etmiyor. IQ ise ortadadır onu asla arttıramazsınız beş aşağı beş yukarı IQ testleri değişmez. Bunu ilkokulda matematik derslerinde çok rahat görürsünüz. Kafadan işlemi her öğrenci yapamaz. Ateistlerin teistlerden daha zeki oldukları tezine de katılamayacağım. Teist küçük yaştan itibaren Allahtan dinden ailevi ve toplumsal baskı gördüğü için dini metinler karşısında ürker yada açıkçası korkar ve onları olduğu gibi kabul eder. Kafasını onlara karşı işletemez yani düşünmez. Ama aynı teist yüksek IQ sahibi ise matematikte de aile ve okul baskısı (Dövme aşağılama gibi) görmemişse şayet matematik ve fende bir dahi bile olabilir. Ateist, deist, agnostik, panteist kesimler genelde elit kesimlerdir. Din baskısı görmedikleri içinde dini metinlere serbest bir bilinçle yaklaşırlar ve düşünürler. IQ testleri açısından da daha önce elit olmayan teist kesime nazaran daha tecrübelidirler. Hatta aynı testi daha öncede gördükleri için onlara nazaran daha ileri gözükseler de bu aldatıcıdır kanaatindeyim.

KejooN

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Zaten bahsettiğim korkular, bilinçaltı korkulardı. Bilinç üstü korku zaten mantık ile aşılabilir. Mesela koca bir adamın bir böcekten korkması bilinçaltıdır. Küçüklüğünde korkmuştur ve koca bir adam olmasına rağmen hala korkar. Ama doğru tekniklerle bu insanların bu korkuları yenilebiliyor, bu konular üzerine televizyon programları dahi var. Dayak yemekten korkan çocuk örneğinde o çocuk bir kere yer, iki kere yer, üç kere yer ve sonunda o kadar da korkacak bir şey olmadığını zor yoldan da olsa öğrenir. Burada mesele o dayakları yemeyi göze alabilmektir. Gerçekten bu korkunu yenmek istiyorsan önce iyi bir sopa yiyeceksin ki korkularının gereksizliği göresin. (Önceki bahsettiğim sorumluluk almak meselesi de budur.)

Konsantrasyon da bütün üstün yeteneklerin temelidir. Bu konuda Youtube'da Barış Özcan kanalının çok güzel bir videosu da var. İzlenmesini herkese tavsiye ederim.

Bazı huylarımızı gerçekten sevmeyiz ama onu değiştiremeyeceğimizi düşünürüz çünkü o sorumluluğu almayız. Ölmek istediğini söyleyen adam için de ölüm kurtuluştur. O sorumluluğu, acıyı üstlenmeden kurtulmaktır. Konuya örnek olarak geçmişte kredi kartı borçlarından dolayı intihar eden insanları hatırlarız sanırım. O yükümlülük ve sorumluluk ile yaşamayı göze alamayan insanlardı ve kolay yolu seçtiler.

Namaz, oruç, Kur'an insanların cinsel tercihlerini tedavi etmek için gelmediler. İnsanlara yol göstermek için geldiler. Nefsine zincir vurabilen değişir, vuramayan hayatının sonuna kadar aynı insan olarak kalır.

DNA'mızda her şeyimizin belli olduğu için muhtemelen az çok IQ muz da bellidir. Şuradan örnek vereyim: Boyumuzun alt ve üst sınırı DNA'mızda bellidir. Biz yeterince kalsiyum alır, basketbol oynar ve bilimum boy uzatıcı sporlar yaparsak o üst sınıra ulaşabiliriz. Tam aksini yaparsak alt sınırda kalırız. Zihinsel zekamız için de bence bu geçerli. Evet hayatımızın sonuna kadar düşünürsek IQ muz 200 olmayacak belki ama, artacağını, artmasa dahi zihinsel kazandığımız tecrübeler ile ortalama bir insana oranla daha güçlü muhakeme yeteneğine sahip olacağız.

Dipnot: Zeka sadece IQ ile ölçülmez. Bir çok zeka çeşidi vardır. Duygusal zeka, müzik zekası... Kimi neye göre ölçtüğümüze dikkat etmemiz gerekir. Ekte paylaştığım resim bunun güzel bir örneğidir.

egitim-sistemi.jpg

Yazarı tarafından düzenlendi:

KejooN

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Sanırım bu arkadaşımız da dayak yiyerek dayaktan korkmamayı öğrenmiş olacak ki 11 kişiden yediği dayak sonrasında bu kadar mutlu. :)

tumblr_o102s7fBUi1uye097o1_500.jpg

yeniçeri

☆☆☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Ateist
Şuur altı korkularını yada duygularını bir süre için yenebilirsiniz. Ama sonra o duygular tekrar avdet ederler. Ölüm korkusu da sonuçta şuur altına yerleşmiş olan duygudur. İntihar edenlerde bu cesaret yine bazı anlarda hormonların çalışıp çalışmaması ile ilgili ama tabi ki bunlarda bilince bağlı.

Deniyor ki;
Namaz, oruç, Kur'an insanların cinsel tercihlerini tedavi etmek için gelmediler. İnsanlara yol göstermek için geldiler. Nefsine zincir vurabilen değişir, vuramayan hayatının sonuna kadar aynı insan olarak kalır.

Namaz ve oruç insanlara ne gibi yol gösteriyor? Şayet öyleyse bu faydalı olan şeyleri bütün İnsanlığın yapması gerekirdi. :):) Ve İslam toplumları çok üstün olurlardı halbuki en geri toplumlar durumundalar. İradeye hakimiyet tabi ki çok önemli ama namaz ve oruçla değil.

KejooN

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Hocam alınmayın ama, biraz düşünmeden konuşuyorsunuz. Ve her şeyi tek tek açıklamak gerçekten yorucu oluyor. Orucun ne olduğunu biliyorsunuz, bilmeden yargılıyorsanız yanlış yapıyorsunuz zaten. Oruç, yoksulların halini bir nebze anlamamız için güzel ve mantıklı bir aktivitedir. Ama yobaz kesim bunu sabahın 8 inde yatıp akşamın 7 sinde kalkarak, bir saat sonrası için de güzel bir zifayet sofrası hazırlayarak oruç tuttuklarını sanıyor. Kendileri oruç iken de başkalarının bir şey yemesine dayanamıyorlar. Fakirler her gün aç, gözlerinin önünde her yerde neler yeniyor, bu orucu tutan yobaz aptallar bunun farkında değiller. Hoşgörü dini olmasına rağmen kendileri gibi düşünmeyen herkesi hor görüyor, asıp kesmek istiyorlar. Burada suçlu kitap mı insanlar mı?

KejooN

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Şuur altı korkularını yada duygularını bir süre için yenebilirsiniz. Ama sonra o duygular tekrar avdet ederler. Ölüm korkusu da sonuçta şuur altına yerleşmiş olan duygudur. İntihar edenlerde bu cesaret yine bazı anlarda hormonların çalışıp çalışmaması ile ilgili ama tabi ki bunlarda bilince bağlı.

Deniyor ki;

Namaz ve oruç insanlara ne gibi yol gösteriyor? Şayet öyleyse bu faydalı olan şeyleri bütün İnsanlığın yapması gerekirdi. :):) Ve İslam toplumları çok üstün olurlardı halbuki en geri toplumlar durumundalar. İradeye hakimiyet tabi ki çok önemli ama namaz ve oruçla değil.
Bilinçaltı da insanın en ilkel halidir, bütün içgüdüler burada yatar ve bilinçaltının tek görevi bizi hayatta tutmaktır. Burası bir bilgisayar gibidir. Sadece 0 ve 1 lerden oluşur. Bir şeyden ya korkuyorsunuzdur ya korkmuyorsunuzdur. Ya yapmak istiyorsunuzdur, yada yapmak istemiyorsunuzdur. Burada geçici olarak bir şeyin olması mümkün değildir, ya vardır ya yoktur. Psikoloji alanında bilginizin zayıf olduğunu görüyorum, lütfen fikir sahibi olmadan önce, bilgi sahibi olun.

yeniçeri

☆☆☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Ateist
Şimdi ben psikolog değilim sizde değilsiniz ama burada cinsel sapkınlıkların sonradan oluştuğunun kesin olduğunu yazarsanız olmaz derim. Zaten bilinç altında duygular silinir demedim. Bilinç üstü irade ile bilinç altı geçici olarak yenilir demek istedim. Birde samimi olun beşeri İslamı savunuyorsunuz. Orucun yoksulun halini anlayabilmek için yapılan bir ibadet olduğu uydurmasyondur. Ne yani oruç tutmayanlar fakirin halinden anlayamazlar mı? Neden o zaman İslam toplumları arasında zengin ve fakir arasında uçurum var? Suudiler, Katarlar oruç tutmuyorlar mı? Oruç insanın yediği ağır darbeler sonucu yeniden toparlanmasıdır. Ramazan sembolik olarak bir bilinç ay başıdır! Oruç ise İslamda çok zararlı bir ritüelden ibarettir. Yoksa mushafta belirtildiği gibi kuru hurma dalı canlanmaz ve Meryem o hurmaları yeyip konuşmama orucu tutmaz! Meryeme kimlerle konuşma deniyor? Tarihte yaşayan insanlarla mı yoksa başka insanlarla mı? Babasız çocuk nasıl doğar? Meryem kimdir? Öyle üstün körü Kuran okumakla anlaşılmaz bunlar. Ki onu dahi okumadan yazıyorsunuz! Şimdide babasız çocuk doğar savunmasına da gireceğinizden adım kadar eminim.

KejooN

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
İşte bu ön yargılarınız dolayısıyla sizinle sağlıklı bir tartışma ortamı olmuyor, tek taraftan bakıyorsunuz. Ben ise durumu bir Ateist gözüyle bakabildiğim gibi bir Müslüman gözüyle de bakabiliyorum. Cinsel sapıklıkların sonradan kazanıldığının kesin olduğuna dair tek kelime etmediğimi önceki yazılarımı tekrar okursanız, anlarsınız. Kafanızda bir şeyler oluşturuyorsunuz ve onu bana yapıştırıyorsunuz şu anda. Cinsel sapıklıkların oluşumu ile ilgili yazımda en altta not olarak ''Son olarak bu şekilde olabilecek olması, bu şekilde olduğu anlamına gelmez. Ama bu şekilde olmadığı konusunda bu kadar iddialı konuşabilmeniz için de elinizde güçlü argümanların olması lazım arkadaşlar.'' demişim. Yani evet, bu söylediğim bir olasılık ama bu şekilde olduğu anlamına gelmez, belki de doğuştandır anlamı dikkatli okuyan bir insan için rahatlıkla çıkıyor.

Ve ayrıca hala insanların hatalarını bir kitabın üstüne yıkıp duruyorsunuz. İnsan üstüne emek verdiği bir şeyi daha rahat kabullenir, değer verir. Haydan gelen huya gider. Sadece düşünsel olarak yoksulların halinden anladığımızı söylemek ile aç susuz kalmak arasında dağlar kadar fark vardır.

Meryem ana ve babasız çocuk doğması olayı ile ilgili bir bilgi sahibi değilim, haliyle fikir sahibi de olamam.

Gerçekten akılcı ve mantıkçı bir insan olduğunuzu düşünüyorsanız, tek açılı perspektifinizden çıkıp farklı görüşlerin de açılarından bakmayı denemenizi ve yazdıklarımı dikkatli okuyup anlamanızı tavsiye ederim. Zira bu son yazınızda beni hiç iddia etmediğim şeyler ile yargıladınız.

yeniçeri

☆☆☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Ateist
Bakın ben Kuranı tenkit etmiyorum. Ben İslamı da tenkit etmiyorum ama İslam dinini tenkit ediyorum. Doğru mu yoksa yanlış mı yaptım bilemem. Hayatımın çok önemli bir kısmını da bu kitapları anlamak için tarikatlarda sürterek geçirdim. Ve bu kitaplara asla olumsuz bir ön fikirle de yaklaşmadım. Ama aklımı asla devreden çıkarmadım. Yazdıklarımda da akıl ve mantık dışı bir şey yoktur. Anlıyorum Ateist kesim Ateist olduğum halde bu kitapları kötülemediğim için beni Müslüm Trollüğü ile tenkit ederler. Ama siz benim gerekçelerini göstermeye çalışarak yazdığım benzetmeleri esas alarak dalga geçip beni cahillikle itham ettiniz. Olabilir insan her şeyi bilmez. Ancak diğer taraftan İnsanların yanlış tuttuklarından bahisle oruç ritüelini savundunuz. O zaman doğrusunu siz yazın belirtin bizde öğrenelim. Yada ona göre düşüncenize karsı çıkalım. Yazın biz mesela Muhammedin beslemesi Zeydin karısı Zeynebi boşattırıp onunla evlenmesi konusundaki ayet hakkında görüşlerimizi ortaya koyuyoruz. Bizi cahillikle tenkit mahiyetinde alaycı ifadenizle birlikte görüşlerinizi bildirin ki ona göre diyalektik yapalım. :)

Üst Alt