1. 1 dakikada üye olup sitede yazmaya başlayabilirsiniz
    anında üyelik için TIKLA

Zakir Naik ve Saçma Açıklaması

'Video' forumunda NaMüsülman tarafından 9 Nisan 2017 tarihinde açılan konu

1. NaMüsülman

NaMüsülman Üye

Alınan Beğeniler:
    61
    Düşünce:
    Agnostik

Özel Mesaj
  2. Mete Turan

Mete Turan ★★★★★ Divan Kurulu Başkanı

Alınan Beğeniler:
    755
    Düşünce:
    Agnostik

Özel Mesaj
    Özetle peygamber cinsel arzusu için değil, siyasi ve sosyal hedefleri için evlenmiştir diyor. Zeynep, Hafsa ve Safiye ile evliliklerinin siyasi veya sosyal hedeflerle ne alakası var? Bu olayları bilenler hiçbir alakası olmadığını bilirler. Peki alınan cariyeler de mi cinsellikle alakalı değil? Müslümanların bu konuda yaptığı savunmaların tamamı geçersizdir. Bunu kendileri de çok iyi biliyorlar. Bu konuda mantıklı bir açıklama yapabilen bir adam görmedim şimdiye kadar.

NaMüsülman ve Kaybeden Şair bunu beğendi.
  3. KejooN

KejooN ★★★★ Kıdemli Üye

Alınan Beğeniler:
    235
    Düşünce:
    Agnostik

Özel Mesaj
    Safiyye güçlü yahudi liderinin kızıydı diye açıklamış ama Zeynep ve Hafsa'yı bilmiyorum. Ama sence de uçkuruna düşkün olan bi insan 50 yaşına kadar buna sabredebilir, bekleyebilir miydi? Veyahut 50 yaşından sonra bi insanın ne kadar aktif bi cinsel hayatı olabilir? Sırf bi kaç tane kadın ile evlenebilmek için mi bu kadar çaba emek sarf etmiş sence? O da diğer bölgenin erkekleri gibi kızlara, kadınlara mal muamelesi yapıp onları istediği gibi kullanabilirdi. Kaldı ki evlendiği kadınların çoğunun da 36-50 yaş aralığında olduğunu söylüyor. Bunu araştırmadım yanlış bi bilgi varsa düzeltin lütfen. Bu noktada bu adamın aşırı cinsel arzulara sahip azgın bi insan olduğunu kabul etmiyorum.

Söylediklerinde de mantıksız olan bir şey görmüyorum zira eskiden topluluklar arasında dostluk bağlarının kurulması kız alıp vermeler ile olurdu.

Açıkcası bu videoda neyi mantıksız bulduğunuzu anlayamadım.

4. Mete Turan

Alınan Beğeniler:
    755
    Düşünce:
    Agnostik

Özel Mesaj
    Muhammed'in Hatice ölene kadar evlenememesi normal mi? Hatice'nin maddi, manevi bütün gücünden faydalandı, kafasındaki hedefler için kullandı. Hatice'den korkuyordu. Çünkü kendisinin maddi gücü yoktu. Ne zamanki Hatice öldü, Muhammed maddi ve siyasi güce kavuştu, işte kadın düşkünlüğü o zaman ortaya çıktı. Fakir bir adam sürüyle kadınla evlenemez. Para olursa bu evlilikler olur ve öyle de oldu. Bu konuyla alakalı olduğundan aşağıdaki konuları da okumak lazım.

Muhammed'in Safiyye'yi Elde Etmesi
    Muhammed'in Hafsa'ya Yakalanması
    Muhammedin Zeynebide Karıları Arasına Katması

Son düzenleme: 9 Nisan 2017
  5. K B
    K B
    NaMüsülman

NaMüsülman Üye

Alınan Beğeniler:
    61
    Düşünce:
    Agnostik

Özel Mesaj
    Sevgili arkadaşım, neresi mantıksız demişsin bunu kabul ediyorum. Son derece mantıklı görünüyor. Adamın da yapmaya çalıştığı bu zaten saçma ve yalan gerçekleri mantığa bürüyüp içinde şüphe olan insanları inandırmaya çalışmak. Şimdi bu savunma bir kere bana göre çok saçma peygamber İslamı yaymak için evlenmiştir olayı gerçekten tamamen mantık ve aklın yolundan çıkıp düşünmektir. Allah'ın dini eğer gerçekten çok mantıklı ve doğru ise zaten insanlara onu anlatarak da gayet yayabilirlerdi illa o kabilenin kızını bu kabilenin kızını nikahlayıp siyasi nüfuz yaratma yoluna başvurmalarına gerek yoktu. Hem ayrıca bu son derece ahlaksızca değil mi? Hem dininin tüm dinlerden üstün ve doğru olduğunu söyleyip sonra da onu yaymak için insanların siyasi gücünü kullanmaya başvurmak bir peygambere yakışmıyor.

6. Devil-F

Devil-F Üye

Alınan Beğeniler:
    24
    Düşünce:
    Sadece Kuran

Özel Mesaj
    Evlenme teklifleri karşı taraftan geldi.. Peygamberden gelmedi ki..

7. K B
    K B
    NaMüsülman

NaMüsülman Üye

Alınan Beğeniler:
    61
    Düşünce:
    Agnostik

Özel Mesaj
    Bu söyledğine gerçekten inanıyorsan diyecek lafım yok.

Heretik bunu beğendi.
  8. KejooN

KejooN ★★★★ Kıdemli Üye

Alınan Beğeniler:
    235
    Düşünce:
    Agnostik

Özel Mesaj
    Bu inanma meselesi değil ki NaMüsülman kardeşim, aksine ispatın varsa buyur bizi de aydınlat.
    Tabi aynısı Devil-F kardeşimiz için de geçerli.

Gerçi bu konularda neye kime göre ispattan bahsedeceğiz onu da bilmiyorum. Sonuçta tarihi kitaplar dediğimiz şeyler de zamanında yazan kişiler tarafından taraflı olarak yazılmış olabilir.

Son düzenleme: 15 Mayıs 2017
  9. Heretik

Heretik ★★★★★ Kıdemli Üye

Alınan Beğeniler:
    312
    Düşünce:
    Ateist

Özel Mesaj
    Antidogmatik üyeleri kendine format mı attı? Ve ya açılan onca konu silindi mi?

10. Kemal

Kemal ★★ Disiplin Kurulu Başkanı

Alınan Beğeniler:
    151
    Düşünce:
    Ateist

Özel Mesaj
    Saçmalama.

11. Mete Turan

Alınan Beğeniler:
    755
    Düşünce:
    Agnostik

Özel Mesaj
    Daha kendini bile tanıyamayacak yaşta olan Aişe mi Muhammed ile isteyerek evlendi? Yoksa savaşta yakınlarını öldürdükten sonra sahip olduğu Safiye mi Muhammed ile isteyerek evlendi? Hangi kadın yakınları öldürüldüğü gün evlilik peşinde koşar? O.O

Heretik bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş