Zenginle Fakir Arasındaki Fark

KejooN

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
İslamı aklınla bulabilirsin diyorum. Aklını kullan, İslamdan kaç demiyorum. Neden bu kadar kaçıyorsun düşünmekten, araştırmaktan?

Ra's Al Ghul

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
İslamı aklınla bulabilirsin diyorum. Aklını kullan, İslamdan kaç demiyorum. Neden bu kadar kaçıyorsun düşünmekten, araştırmaktan?
Çünkü Allah diyor ki bugün dininizi tamamladım. Ayrıca Nur -55'te Allah bu dini mübini İslam'ı koruyup yerleştireceğini vaad ediyor. Peki bu oldu mu? Oldu. O halde bana düşen bu dinin emirlerini sorgusuz sualsiz tatbik etmektir. Sen şeriata uy, Allah sana bilmediklerini öğretir. Yani düzeni ele geçirirsek nasıl değiştireceğimizi düşünürüz. Geçmişten ders de alırız. Ama önce İslam yeryüzüne hakim olana kadar ölümüne savaşmalıyız.

Ra's Al Ghul

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
@sertan58 kardeşim Allah nasıl bir dünya düzeni kurmamız gerektiğini Kuran'da anlatıyor mu? Hayır! Ama mevcut bozuk düzeni yani küfrün egemenliğini nasıl yıkacağımızı anlatmış. O zaman önce bilenmeli ve küfrün egemenliğini yıkmalıyız. Yeryüzünde tek devlet İslam devleti kalmalı. Sonra sistemi düşünürüz. Allah orasını bize bırakmış. Ama önce mevcut düzeni yıkmalıyız.

Ra's Al Ghul

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Küfürle savaşmak için de Türkiye'nin önderliginde bütün İslam ülkelerini birleştirmeliyiz. Bu olursa devletimiz askeri silah teknolojisi ve sanayisine yönelmeli ve küfre, kökü kazınana kadar sürecek Cihad ilan edilmeli.

Ra's Al Ghul

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Önce kızıl elma seçip oraya cihad edeceksin. Zamanın kızıl elması Abd. Sonra tek tek AB, Rusya, Çin...

Coolumsu

Üye
Düşünce
Muvahhid
Yine ön yargı ile yazılmış bir konu daha..
Fakirlik diyorsun, zenginlik diyorsun.. Neye göre fakirlik neye göre zenginlik?

Ruhu aç ama karnı tok olan biri gerçekten zengin midir?
Ruhu tok ama karnı aç olan biri gerçekten fakir midir?

Yemek bir ihtiyaçtır. Bedeni besler. Ama insan ölünce ruh çıkınca beden bir cesetten ibarettir. Öyleyse ruh, bedenden daha değerlidir. Para bir ihtiyaç olabilir ama bir eksiklik değildir. Asıl fakir olanlar haset, kıskançlık ve cimrilik hastalığına tutulanlardır. Çünkü bunların hepsi yürekten kaynaklanır. Parası olmayan değil, merhameti olmayan fakirdir. Servetle buluşmayan değil, vahiy ile bulaşmayan yoksuldur.

Gerçek şu ki, az olana daha çok verilecek, hiç bir şeyi olmayanlar ise elinde var olduklarını sandıklarını da kaybedecekler. Çünkü göklerde ve yerde ne varsa hepsi yalnızca ve yalnızca Allah'ındır.

Üst Alt