Zihninin Dehlizlerini Felsefeye Açmışsın

Kaybeden Şair

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Beyler kendim için bir test yapmıştım. Testin sonucu: (benimle ilgili söyledikleri hepsi doğru. :D)

İşte karşımızda felsefe ile ilgili, araştıran, öğrenen ve sosyal algıları oldukça yüksek sistematik zekası fazlasıyla gelişmiş bir birey! Senin için araştırmak ve öğrenmek hayatın olmazsa olmazı. Doğa, tarih, toplum, hayat, yaşamak gibi konuların üzerine eleştirel bir bakış açısı geliştirip; bilimden sağlanan kavramlar üzerine de kafa yoruyorsun. Bu özelliklerin sayesinde yaşadığın olaylara çözümleyici ve kurucu bir tutum sergiliyor, böylece tecrübelerini analiz edip hayata karşı yeni sentezler yaratabiliyorsun. Senin tek ihtiyacın olan artık felsefe yapmayı bırakıp felsefi bir şekilde düşünmeye de başlaman, çünkü içindeki potansiyel öyle güçlü ki, dünyan başına yıkılsa bile karamsarlığa kapılmaz, parçalanan her şeyden, bir bütün yaratarak malzemeleri aydınlığa kavuşturup yeni bir dünya inşa edersin!

Kaybeden Şair

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Beyler bu da başka bir test. Bunlar beni nereden biliyor ya. :D

Delirerek ölecek bir psikopatsın!

Sen sosyal algıları oldukça yüksek; soru sorma ve merak etme yeteneğini kaybetmemiş bir bireysin. Düşünce birikimlerinden yeni bir düşünce yaratabildiğin, ortaya farklı sentezler koyabildiğin, düşünülmeyeni düşünen ya da söylenemeyeni söyleyen biri olduğun için çevrendekiler daima senin bakış açına ve fikirlerine ihtiyaç duyuyor. Ön yargıları ve tabuları geride bırakabildiğin için insanları çevrene kolayca dahil edip herkesi olduğu gibi kabul edebiliyorsun. Kalıplaşmış hiçbir düşünceyi kabul etmediğin için kendi fikirlerinin yanı sıra başkalarının fikirlerini de dinlemeyi seven bir yapın var.

KejooN

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Bu tarz şeyleri insanın kendisi için söylemesi diğer insanlar açısından egoistçe ve kendini beğenmişçe görülmesine sebep olur. Neyse ki seni az çok tanıyoruz o yüzden böyle bir şey düşünmüyorum ama bu tarz iyi yönlerinin yanında kötü yönlerinin olup olmadığını da sorgulayabildiğin zaman bence gerçekten düşünsel açıdan ermiş bir insan olabilirsin. :)

Kaybeden Şair

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
ama bu tarz iyi yönlerinin yanında kötü yönlerinin olup olmadığını da sorgulayabildiğin zaman bence gerçekten düşünsel açıdan ermiş bir insan olabilirsin
Aynen kötü yanlarım fazladır belkide. Ben ara sıra kendim hakkında acaba kötü bir yönüm var mı diye düşünüyorum. Bazen arkadaşlarıma soruyorum. Ama bir çoğu benim sadece sinirli olduğumu söylüyor.

KejooN

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Aynen kötü yanlarım fazladır belkide. Ben ara sıra kendim hakkında acaba kötü bir yönüm var mı diye düşünüyorum. Bazen arkadaşlarıma soruyorum. Ama bir çoğu benim sadece sinirli olduğumu söylüyor.
Burada da fazlasıyla sakinsin gibi geliyor bana. :) Ama bu, bu ortam için iyi bir şey. Sinirle mantıklı tartışma olmaz çünkü.

Üst Alt