Hakaretin tanımı


1- Herhangi bir üyemizin onur, şeref ve saygınlığını rencide eden nitelikteki somut ve ağır bir ifade hakaret olarak kabul edilir.


2- Argoyu haklı olarak tasvip etmeyebilirsiniz ama argo hakaret değildir. Sitemizde argoya müsade var. "Götünden konuşma", "amk", "hastır git" benzeri ifadeler argodur ve kabadır, tasvip etmemeniz çok haklı ama bu ifadeler hakaret değildir.


3- Bir ifadenin hakaret unsuru olarak kabul edilmesi için, herhangi bir üyenin şahsını hedef alması lazımdır. "Trump piçtir", "Fransa tam bir orospu çocuğu", "sikerim böyle işi" benzeri ifadelerin kullanımı tasvip edilmez, ama herhangi bir üyeyi hedef almadığı için hakaret kapsamında değildir.


4- Konuşmalarda ve profil mesajlarında hakaret amaçlı şikayette bulunmayın. Çünkü konuşmalardan ayrılabiliyorsunuz ve ilgili üyeleri engelleyebiliyorsunuz. Profil mesajlarını silebiliyorsunuz ve ilgili üyeleri engelleyebiliyorsunuz. Konuşma ve profil mesajı alanlarında kendiniz sorunu çözme yetkisine sahipsiniz. Ama diğer tüm alanlarda, hakaret içeren mesajları rapor edebilirsiniz.


Üst