Yayın politikamız


1 - Malumdur ki insanlarımız düşüncelerini özgürce ifade edememektedirler. Düşüncesinden dolayı baskı, şiddet ve hakaret gören çok fazla insan var. Sanal ortam bu gerçeğin biraz da olsa kırıldığı bir yerdir. Ama sanal ortamda bile özgür alanlar sınırlı maalesef. Hep sansür ve yasaklamalara maruz kalıyoruz. Bu nedenlerden dolayı sitemizin ilk amacı düşüncesini ifade alanı bulamayan insanlara özgür bir ortam sunmaktır. Her türlü düşünceye maksimum özgürlük vadediyoruz.


2 - Atatürk'e ve Atatürk'ün oluşturmak istediği çağdaş, demokratik, laik bir hukuk ülkesi düşüncesine sahip çıkmak amacımızdır.


3 - Ülkemiz laik bir ülkedir. Fakat ülkemizde son dönemlerde laikliğin devre dışı bırakılmaya çalışıldığı açıktır. Bu konudaki amacımız, ülkemizin sonsuza kadar laik olarak kalması için elimizden gelen her şeyi yapmaktır.


4 - İnsanlarımızın sorgulama alışkanlığı kazanması değişmez amacımızdır. Milletimizin en eksik yanlarından biri dogmalara kolay saplanması ve özgür düşünme alışkanlığını kazanmamış olmasıdır. Düşünmeyen ve sorgulamayan bir toplumu kandırmak çok kolaydır. Ülkemizde bir adam çıkıp tek başına binlerce kişiyi arkasından sürükleyebiliyor, sebebi de sorgulamayan insan topluluklarıdır. Bu durum sadece bugün değil, tarihte de aynıdır. Kandırılamayan, aldatılamayan bir toplum için insanımızı düşünmeye ve sorgulamaya alıştırmak sitemizin amacıdır. Her bireyinde amacı olmalıdır.


5 - Site kurallarına aykırı olmamak şartıyla teist veya nonteist fark etmeksizin herkes çekinmeden kendi görüşünü ifade edebilir. Nonteist kişiler, “burası Müslümanların propaganda yeri değil, yönetim bu Müslümanları sustursun” diye düşünmesinler. AntiDogmatik’te her türlü inanca sahip kişi konuşabilir, düşüncesini özgürce ifade edebilir. Sitenin kuruluş amacı bu zaten. Konuşmak, tartışmak...


Üst